golf 2-samostalna zamjena alnasera

golf 2-samostalna zamjena alnasera

da li je komplikovano da sam zamjenim alnaser i da ne placam nekom majstoru.?
ovaj sto imam samo vrti i rijetko upali...zna li neko sta bi to moglo da bude?
 
Član
moze bit zamajac il bendex . ako nemaš lata i bar nekog znanja o mehanici ne guraj nos onda džaba
 
Član
ma nije problem da sam zamjenis, ako imas imalo znanja o mehanici, imas 3 sarafa odavij stavi drugi vrati sarafe na mjesto i eto ti, zapamti gdje je koja zica bila na automatu, spoji i pali!
 
ko prvo nemas ti cime odvrnut anlaser garant
a drugo treba ga popravit dok samo zvrci znaci bendiks nevalja mora se popravit
kupi drugi i zamjeni ili goni auto-elektricaru nek ti to napravi tj. popravi tvoj ;)
 
pa otjerao bi da mogu sada da upalim-Cime se odvrce? nisu valjda neki specijalni sarafi-
i koliko kosta taj bendix
 
Član
ma kakvi specijalni, cini mi se da su 17-ke sarafi! mozda ti je najbolje da kupis drugi i zamjenis sa tim to ces najlakse uraditi! mada i da ga sam rastavis nije vala neko mudro slovo ni promjenit, bendix, pixne, cetkice sve u kompletu ti je oko 30km! koliko se dobro sjecam!
 
Član
Osim ako nije benzinac 1.3, jestel rekli covjeku, da kad izvrne sve 3 sarafa, koji ujedno drze i prednji nosac(bombu) da ce motor propast par centimetara dole, i da je jebada to kasnije uhvatit, cak i kad se ima dizalica ili kanal ??
 
Član
jojjjj sto se od jednostavne stvari pravi nauka Boze sacuvaj
Ne pravi se druze nauka od jednostavne stvari, ispadne sad da treba neki mehanicar da se javi i objasni sve korak po korak kako sta i zasto....s obzirom da je tema "kvarovi i savjeti" mooj savjet je da ode mehanicaru nek i mehanicar zaradi za ono sto je ucio citav zivot i dan danas uci...
 
Član
ma sve je to Ok ali za jednostavnu stvar mozes biti sam svoj majstor. neces za zamjenu sijalice ici elektricaru i sl.
 
Član
ako nema bar malu dizalicu nek odmah ide majstoru, da bi skinuo anlaser treba dizalica da podboci motor jer prednj nosac motora je na anlaseru tacnije isti ga serafi drze, na karter ili njenjac mora podbociti, onda otpustiti 3 serafa koja druze zeljezni nosac na kome su zavarene matice, serafi idu kroz anlaser i zvono mjenjaca i zavrcu se na taj lim tacnije zeljezo od nosaca. Kad i skine i stavi novi anlaser opet ce motor pobjeci par milimetara i opet ce morati namjestiti pravilno nosac da bi mogao zavrnuti nazad, ako nisi nikad radio to bolje da uradis sa nekim ko je to vec radio... to je bar moj savjet...
 
Top