Golf 2 problem struja uopsteno

Golf 2 problem struja uopsteno

Vadis jedan po jedan i gledas da nisu prekinuti. To je prvo sto se gleda ako nesto od elektronike ne radi. Ne znam gdje tacno stoje kod dvice, al msm da je isto kao u 90% auta ispod volana lijevi donji cosak.
 
Član
Tako je, na lijevoj strani ispod volana, mada mislim da nije do osiguraca jer da ijedan pregorio onda radio nebi radilo uopce
 
Pa eto ako hoce da zna o struji, onda mora znat sta su osiguraci, gdje su i kako se provjeravaju. To je osnova. Ono ako to ne znas onda sto ce ti auto.
 
Ovakva je stvar , kada sam prvi put upalio zmigavce i svjetla crko je osigurac za iste. Danas sam uzeo i mrdao kablo od mase sa akumulatora jer je malo izkoroziralo i kontakt bolje svijetli,i nestane spoj,cim pustim kablo odmah opet spoj,pogeldat cu to kablo od mase i klemnu , ako ne bude to kvar ici cu dalje tj pratiti kablo od mase pa valjda bi me trebalo dovesti do kvara. Ako popravim javit cu vam . Pozdrav
 
Eh ovako rjesio sam problem.Uzrok kvara je bilo skoro pa puklo kablo od mase sa akumulatora koje vodi u instrument tablu .Tacnije drzalo se na dvije niti od zice :D . Eh sada ja sam to kablo samo spojio opet i radi , mada mi jos nije jasno kako su osiguraci mogli da crknu . Uglavnom bitno je da sada sve radi , pa cak i radio . Hvala vam svima na ukazanoj pomoci , i na savjetima da ne radim na slijepo tj po bojama ili ti ga da ne cackam nesto ako ne znam da li ce da se zapali . Jos jednom vam hvala jer sam iz ovoga naucio nesto novo . Pa eto ako neko bude imao slican kvar ovdje mozda nadje odgovor, ako mi jos nesto ne bude jasno javim vam se . Pozdrav i zivi bili
 
Član
drago mi je da si rijesio iace ubuduce ako se nesto slicno desi skini uvijek klemu sa akumulatora dok ne rijesis problem da se u medjuvremenu ne naoravi spoj pa da nadjes auto u pepelu... ako bude trebala kakva pomoc javi se i ja sam iz BL
 
Top