Golf 2 problem struja uopsteno

Golf 2 problem struja uopsteno

Pozdrav raja, ako moze pomoc. U pitanju je Golf 2 1.6 benzin i problem je sa strujom. Izvadio ja radio iz njega ,da vidim kako je sta spojeno i nije htjeo da udje unutra i ja par zica malo maknem na stranu i ubacim radio . Upalim kontakt i onda hocu da upalim radio a kontakt se ugasi.A ako upalim radio onda kontakt nece da se upali . Sledeca stvar upalim duga svjetla ono na blic i kako ih upalim tako mi pocne da sjaji instrument tabla i upali se kontakt iako ga ja nisam upalio. Onda sad dadnem kontakt i da upalim zmigavce cuje se samo beeeep i crkose osiguraci za svjetla i zmigavce. A jedan put kad sam malo kablove prodrmao sve je htelo da radi , samo su zmigavci prebrzo blinkali . Inace idem skolu za elektricara pa znam ponesto oko struje , pa da li bih sada trebao da skidam citav prednji tapacirun tj instrument tablu i to sve da bih mogao da vidim dje je kvar jer ocigledno je negdje spoj a nista nisam spajao niti sjekao . I ako se ne varam ako je masa u pitanju velike su sanse da se auto zapali? Ispravite me ako grijesim a volio bih da grijesim. Pozdrav
 
Imate li mozda neki prijedlog sta jenu pitanju,može li slaba masa biti problem,ili da je plus neke zice prislonjen na karoseriju auta tj metal pa pravi spoj. Ići auto elektricaru mi je zsdnja opcija jer nmg upaliti auto a i ja bih htjeo da se učim oko struje
 
Vidi , imam 17 godina znaci, sto se tice auto mehanike i elektronike ucim oko toga , da li je neko imao slican problem ili da li neko ima prijedlog sta moze da bude pa da mi ukazete na to ,ne zurim sa popravkom jer je to licno moje auto i ne treba mi za sad . Ako je neko voljan da mi pomogne bio bih vam zahvalan. A sto se tice toga stari mi se slabo razumije u elektroniku a i ne zna bas da je toliki spoj u pitanju tako da je bilo kakva pomoc dobrodosla. Pozdrav
 
Član
Ili je los akumulator ili su zice sa brave prema radiu brikane nepravilno ako je netko nestrucan spajao radio
 
Ovako je radio spojen : Crvena iz auts ide na crvenu i žutu sa radia. Koliko znam žuta je da se radio može upaliti bez kontakta. Crna sa radia spojena na crnu iz auta. Onda imam kablo za antenu i dobro je ustekano. I imam 4 izlaza za zvucnike sa radia i samo je jedan izlaz spojen na zvucnike iz auta ,ostala tri su slobodna i imam jednu plavu žicu koja nije nigdje spojena . A punio sam akumulator i skidao sam klemne i dotegao ih cisto da drze jer auto trenutno nije u voznom stanju.
 
Član
Ovako je radio spojen : Crvena iz auts ide na crvenu i žutu sa radia. Koliko znam žuta je da se radio može upaliti bez kontakta. Crna sa radia spojena na crnu iz auta. Onda imam kablo za antenu i dobro je ustekano. I imam 4 izlaza za zvucnike sa radia i samo je jedan izlaz spojen na zvucnike iz auta ,ostala tri su slobodna i imam jednu plavu žicu koja nije nigdje spojena . A punio sam akumulator i skidao sam klemne i dotegao ih cisto da drze jer auto trenutno nije u voznom stanju.
Ma samo se ti uci imas odlicno predznanje cim ti to po bojama spajas. Mozda usput steknes i zvanje vatrogasac a dosao si na forum jer si zajebo stvar, dopunis 20KM kredita nekome sa foruma i kazem ti do cega je :)
 
Ma samo se ti uci imas odlicno predznanje cim ti to po bojama spajas. Mozda usput steknes i zvanje vatrogasac a dosao si na forum jer si zajebo stvar, dopunis 20KM kredita nekome sa foruma i kazem ti do cega je :)
Vidi,ja nisam ni slutio da će nešto da se desi ako samo izvadim radio,pogledam kako je spojeno i vratim a da ništa ne čačkam,tj nisam ništa prespajao. A druga bi stvar bila da sam ja išao sa namjerom da ja nešto prekopčavam i da majstorišem a da se razumijem u auto elektroniku samo kroz osnovne stvari. Došao sam na forum iz razloga što mi je potrebna pomoć,nije meni stalo do 20km . Ako možete pomozite mi ako ne onda me nemojte ni da osudjujete
 
Član
Pa ja koji apsolutne veze nemam sa elektrikom, ispitivač ne znam koristiti znam da ne ide boja na boju.
 
Stvar je sto ja i ako izvadim radio tj iskopcam ga sa napona ista je situacija, isti spoj isto sve . Sutra cu pritegnuti klemne na akumulatoru jer sam ih pritegao cisto da ne spadnu , to mi je zadnja nada . Necu da rizikujem da cackam nesto pa da se zapali .
 
Top