Golf 2 gti.Neprestano puca finger razvodnika paljenja.

Golf 2 gti.Neprestano puca finger razvodnika paljenja.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Dzinn-e rekao je gajba, drzimo ga za rijec!:lol:
E znam ja kako je to kada te nesto je.. a niko ne zna sta je, jos da si sam skonto to bi bio merak!:lol:
Ma covjece vozim aute ima 15 godina ali gori kvar i veceg problema na autu jos nisam dozivio :lol: ovaki me jadi jos gonili nisu.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
alenx je napisao(la):
otisla ti je osovina u razvodniku sto se nabija finger ima lufta pogledaj i vidjeces da je to to ;)
Ali promjenio sam drugi razvodnik i opet isto.Ma meni se cini da pukne kad se motor zaljulja zato me zaintrigiralo ovo sto dzinn kaze.Sad sam uvjeren da nije problem u okretajima nego motor kad se zaljulja zateze ili gnjeci neki kabal,ali kompjutere cu svejedno promjeniti,ovaj manji nije nikako spojen cini mi se.Npr kad auto stoji u leru zakucam mu okretaje i nista,madjutim kad je auto u pogonu i kad startam naglo s mjesta odmah pukne cak i ne uvjek na nekim visokim okretajima.

mijenjao sam i ja na kecu 3 razvodnika i svaki isti nisam ni ja blokade imao zato ti kazem skini kapu vidi rukom koliko hoda piksna na razvodniku (smije malo) ne previse jer su 16-kini razvodnici osjetljivi pojede se spula u njemu i pri obrtajima vecim u voznji dok je motor opterecen pocne neravnomjerno da se vrti tj.hoda i finger dofati kapu i belaj
to se meni desilo zato i kazem
 
Član
I meni je naumpalo da je luft u razvodniku, Golf 1 1.8 16V (nema blokadu) od kolege uvijek rezerve dva fingera ima :) ima malo lufta ima na razvodniku, ali bas malo i svaku put kad ga pukne na gas, ne bas svaki ali haman svaki put mu pukne finger, i stane zamijeni i vozi dalje i dok nije nasao ispravan i skoro nov razvodnik i sada nema tih problema, ide i radi kao sat. Moguce je da kabl nategne pa povuce malo kapu i tada udari finger u kapu ali provjeri rukom dali ima lufta osovina, nebi smela imati. Jer mozda je i taj drugi sto si stavio ima isto malo lufta.
 
Član
Oba imaju lufta.Jedan manje drugi vise e sad kako znati koja je normala jer mehanicar tvrdi da svaki razvodnik ima malo lufta.Ipak najvise sumnjam na ovo pomjeranje motora zato sto najprije pukne kad je motor i nosaci pod najvecim opterecenjem tj kad naglo dodam gas i to na UZBRDICI,tada odmah pukne,ali eto moguce je i da oba razvodnika nevaljaju.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Oba imaju lufta.Jedan manje drugi vise e sad kako znati koja je normala jer mehanicar tvrdi da svaki razvodnik ima malo lufta.Ipak najvise sumnjam na ovo pomjeranje motora zato sto najprije pukne kad je motor i nosaci pod najvecim opterecenjem tj kad naglo dodam gas i to na UZBRDICI,tada odmah pukne,ali eto moguce je i da oba razvodnika nevaljaju.

Drug i kod mene u VR-a ide finger na isti princip nabije se na razvodnik i onda kapa, kupi Bosch-u kapu i finger, onda kupis dvo-komponentno ljepilo i zaljepi finger za osovinu od razvodnika, tako se radi u ovih auta, jer zamisli kad mu gas pritisnes ( kako vidim volis to :cool:) pod cijelom tom brzinom za ne sleti sa osovine i da ne pukne?? Uradi to tako i pritisci do mile volje ;)

evo ti ovdje DIY na Vortexu
http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3319932-VR6-Distributor-Cap-Rotor-Replacement-DIY-Guide
 
Član
NaneVR je napisao(la):
Drug i kod mene u VR-a ide finger na isti princip nabije se na razvodnik i onda kapa, kupi Bosch-u kapu i finger, onda kupis dvo-komponentno ljepilo i zaljepi finger za osovinu od razvodnika, tako se radi u ovih auta, jer zamisli kad mu gas pritisnes ( kako vidim volis to :cool:) pod cijelom tom brzinom za ne sleti sa osovine i da ne pukne?? Uradi to tako i pritisci do mile volje ;)

evo ti ovdje DIY na Vortexu
http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3319932-VR6-Distributor-Cap-Rotor-Replacement-DIY-Guide
Nemogu vjerovati da bi ljepilo djelovalo.Kod mene finger jednostavno zahvati rub kape i to onda lomi sve zivo,nekad cijeli finger pukne napola ili probije plastiku od razvodne kape ko sir.Skracivali smo osovinu milimetar dva i opet isto,a sad neznam,ako sleti sa osovine moguce.Morat cu izgleda i tu soluciju razmotriti :)
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Oba imaju lufta.Jedan manje drugi vise e sad kako znati koja je normala jer mehanicar tvrdi da svaki razvodnik ima malo lufta.Ipak najvise sumnjam na ovo pomjeranje motora zato sto najprije pukne kad je motor i nosaci pod najvecim opterecenjem tj kad naglo dodam gas i to na UZBRDICI,tada odmah pukne,ali eto moguce je i da oba razvodnika nevaljaju.

druze moj razbvodnik nema lufta ni malo, stari koji je imao lufta malo skroz mi je stalno trzuckao na pola gasa i tek u pod kad stisnem je isao a na pola gasa je stalno cimao ali skroz sitno i kad sam zamijenio razvodnik toga je nestalo ali opet moj i tvoj razvodnik nije isti ali nebi smio imati lufta ali godinama ga dobije, tvoja oba imaju lufta jer su potroseni, moguce je lako da ti to bude sa cimanjem motora ako zapne gdje kabl pa povuce kapu ali ja mislim da bi vidio na kablu da je nazuljan ili bi ga bar jednom u tih toliko pucanja svukao sa kape pa bar malo da je to vidljivo mada ti na to nisi obracao paznju :D prvojeri to sa kablom i cimanjem ako ne bude do toga trazi razvodnik jer i kod kolege je bilo to pucao finger stalno a imao je malo lufta razvodnik i kad je stavljen haman nov razvodnik koji nije imao lufta evo ga i dan danas ide golf i ne puca mu vise mada on uvijek ima jedan u pripravnosti radi uroka :lol:
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
druze moj razbvodnik nema lufta ni malo, stari koji je imao lufta malo skroz mi je stalno trzuckao na pola gasa i tek u pod kad stisnem je isao a na pola gasa je stalno cimao ali skroz sitno i kad sam zamijenio razvodnik toga je nestalo ali opet moj i tvoj razvodnik nije isti ali nebi smio imati lufta ali godinama ga dobije, tvoja oba imaju lufta jer su potroseni, moguce je lako da ti to bude sa cimanjem motora ako zapne gdje kabl pa povuce kapu ali ja mislim da bi vidio na kablu da je nazuljan ili bi ga bar jednom u tih toliko pucanja svukao sa kape pa bar malo da je to vidljivo mada ti na to nisi obracao paznju :D prvojeri to sa kablom i cimanjem ako ne bude do toga trazi razvodnik jer i kod kolege je bilo to pucao finger stalno a imao je malo lufta razvodnik i kad je stavljen haman nov razvodnik koji nije imao lufta evo ga i dan danas ide golf i ne puca mu vise mada on uvijek ima jedan u pripravnosti radi uroka :lol:

Ja fingera imam i po dzepovima :lol: .Pa kvragu necu valjda opet morati traziti razvodnik pa citav motor bez instalacije sam kupio neki dan samo zbog razvodnika na nemu.Znaci nesmije biti nimalo lufta.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
druze moj razbvodnik nema lufta ni malo, stari koji je imao lufta malo skroz mi je stalno trzuckao na pola gasa i tek u pod kad stisnem je isao a na pola gasa je stalno cimao ali skroz sitno i kad sam zamijenio razvodnik toga je nestalo ali opet moj i tvoj razvodnik nije isti ali nebi smio imati lufta ali godinama ga dobije, tvoja oba imaju lufta jer su potroseni, moguce je lako da ti to bude sa cimanjem motora ako zapne gdje kabl pa povuce kapu ali ja mislim da bi vidio na kablu da je nazuljan ili bi ga bar jednom u tih toliko pucanja svukao sa kape pa bar malo da je to vidljivo mada ti na to nisi obracao paznju :D prvojeri to sa kablom i cimanjem ako ne bude do toga trazi razvodnik jer i kod kolege je bilo to pucao finger stalno a imao je malo lufta razvodnik i kad je stavljen haman nov razvodnik koji nije imao lufta evo ga i dan danas ide golf i ne puca mu vise mada on uvijek ima jedan u pripravnosti radi uroka :lol:

Ja fingera imam i po dzepovima :lol: .Pa kvragu necu valjda opet morati traziti razvodnik pa citav motor bez instalacije sam kupio neki dan samo zbog razvodnika na nemu.Znaci nesmije biti nimalo lufta.

Ma smije imati luft ali to je milimetar i i to mora biti kad ga pustis da se vrati u centar a ne ono da handrlja, mislim na ono kad ga povuces lijevo desno da i pustis a on tu ostane to ne valja ako ima malko lufta i vraca se u centar onda je dobro, ja to podrazumjevam pod nema lufta :icon_biggrin: a moj onaj sto je imao luft je tako se ponasao gdje ga pomaknem tu ostanei to ne valja.
Kako ti stane finger na osovinu jeli malo teze ili lakse i isto tako dali ima lufta kad ga krenes okretati (vrtiti)? dali ono finger se mrda malo a osovina stoji? ako je tako onda ti je to greska
 
Član
Ma osovine se malo pomjeraju duz svoje osi i to je sve nisam primjetio nista drugo.Ipak najcudnije mi je sto uvjek pukne kad je motor pod opterecenjem,nikad ako ga gasas na leru npr.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Ma osovine se malo pomjeraju duz svoje osi i to je sve nisam primjetio nista drugo.Ipak najcudnije mi je sto uvjek pukne kad je motor pod opterecenjem,nikad ako ga gasas na leru npr.

ako se malo pomjeraju onda je to ok.
Jeli pukne kad postepeno dodajes gas jesi tako probao da polako dodajes gas? ili se desi samo kad ga nagolo dodas jer kad postepeno dodajes tada se sve polako zahukava a kad naglo dodas tada dolazi do velikog naprezanja i moze luft da to uradi ili da se od vibracija malo svuce sa osovine i udari u kapu sto je isto moguce. Prvo ti vidi ono sto su ti rekli za natezanje kabla i cimanje, da povuce kabl kapu jer te to ne kosta nista ako to ne rijesi vidjecemo onda dalje sta.
Ne rece kako se stavlja finger lako ili teze i dali ima lufta kad krenes okretati finger da on ide malo a osovina stoji?
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
Ma osovine se malo pomjeraju duz svoje osi i to je sve nisam primjetio nista drugo.Ipak najcudnije mi je sto uvjek pukne kad je motor pod opterecenjem,nikad ako ga gasas na leru npr.

ako se malo pomjeraju onda je to ok.
Jeli pukne kad postepeno dodajes gas jesi tako probao da polako dodajes gas? ili se desi samo kad ga nagolo dodas jer kad postepeno dodajes tada se sve polako zahukava a kad naglo dodas tada dolazi do velikog naprezanja i moze luft da to uradi ili da se od vibracija malo svuce sa osovine i udari u kapu sto je isto moguce. Prvo ti vidi ono sto su ti rekli za natezanje kabla i cimanje, da povuce kabl kapu jer te to ne kosta nista ako to ne rijesi vidjecemo onda dalje sta.
Ne rece kako se stavlja finger lako ili teze i dali ima lufta kad krenes okretati finger da on ide malo a osovina stoji?

Nema lufta i lako se stavlja,puca kad naglo dodam gas a ne postepeno.Evo jos jedna novost,jedan od ova dva moja razvodnika nema lufta na osovini nimalo tako da to nebi trebao biti problem.
 
Član
Znaci da je k'o grom razvodnik :D i ako na njemu puca onda pogledaj ono sto su ti rekli za kabl od razvodne sto ide na bombinu da nije kratak ili zapne negdje pa povuce kapu i onda dolazi do pucanja, jer ako nema lufta onda ti nema sta drugo biti :cool:
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Znaci da je k'o grom razvodnik :D i ako na njemu puca onda pogledaj ono sto su ti rekli za kabl od razvodne sto ide na bombinu da nije kratak ili zapne negdje pa povuce kapu i onda dolazi do pucanja, jer ako nema lufta onda ti nema sta drugo biti :cool:
:cool::cool:
Momci kvar je rijesen,jedan nosac motora je bio pukao :icon_eek: a kabal od bobine je kratak i zategnut,motor se rita ko lud.Hvala Dejanu i dzinnu i imata pivu,ovaj gajbu od mene :lol: :cool: .Hvala i ostalima na pomoci posebno tebi Turbo ;) .E sad cu to sredit i ide u njega jos ovaj kompijuter sto nije radio uopce i ima golfers da kopa asvalt :cool:
 
Početnik
GTI FAN je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
Znaci da je k'o grom razvodnik :D i ako na njemu puca onda pogledaj ono sto su ti rekli za kabl od razvodne sto ide na bombinu da nije kratak ili zapne negdje pa povuce kapu i onda dolazi do pucanja, jer ako nema lufta onda ti nema sta drugo biti :cool:
:cool::cool:
Momci kvar je rijesen,jedan nosac motora je bio pukao :icon_eek: a kabal od bobine je kratak i zategnut,motor se rita ko lud.Hvala Dejanu i dzinnu i imata pivu,ovaj gajbu od mene :lol: :cool: .Hvala i ostalima na pomoci posebno tebi Turbo ;) .E sad cu to sredit i ide u njega jos ovaj kompijuter sto nije radio uopce i ima golfers da kopa asvalt :cool:

Ajd dodji do mene ja htio zasadit krompir pa da mi uzores malo zemlje :D
Neka je rijesen,drago mi je,pa da se navozas momacki :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top