Golf 2 gti.Neprestano puca finger razvodnika paljenja.

Golf 2 gti.Neprestano puca finger razvodnika paljenja.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imam jedan nevjerovatan problem koji nemogu rijesiti vec mjesecima.Neprestano mi puca finger razvodnika paljenja(plasticni rotor u razvodnoj kapi) pri naglom dodavanju gasa i podizanju okretaja cesto polomi i razvodnu kapu.Promjenio sam ih 15 ak 2 razvodnika nekoliko razvodnih kapa, obisao par mehanicara i sve djaba :icon_mad: da poludis,u zivotu nisam imao gluplji i misteriozniji kvar.Radi se dakle o golfu 2 gti 16v KR motor sa 139ks i jos zamislite koja je muka kad ga nesmijes stisnuti mjesecima :icon_biggrin: .Posto niko nezna sto je problem evo postavljam pitanje ovdje,mozda se neko susretao sa ovim belajom.
 
Član
Meni se desavao isti problem, ali ne na GTI golfu. Pucale su i kape i fingeri, dok nisam naisao na kvalitetniju robu. Naravno, ne mora znaciti da je ista stvar i kod tebe, ali obicno kad je los finger, odlomi se komad, pa onda zaglavi i polomi i kapu.
 
Član
mozes li se mozda sjetiti kad ti je to pocelo. jbg jel poslije nekog zahvata ili samo od sebe.
moguce da se pohabao dio na koji finger nalijeze ili je nekako ostecen pa da ga zbog toga provrti.
 
Član
Igor_ je napisao(la):
Meni se desavao isti problem, ali ne na GTI golfu. Pucale su i kape i fingeri, dok nisam naisao na kvalitetniju robu. Naravno, ne mora znaciti da je ista stvar i kod tebe, ali obicno kad je los finger, odlomi se komad, pa onda zaglavi i polomi i kapu.

Nevjerujem da je do kvalitete fingera jer promijenio sam ih 15 ak kupljeni na razlicitim mjestima.



Mediteran je napisao(la):
mozes li se mozda sjetiti kad ti je to pocelo. jbg jel poslije nekog zahvata ili samo od sebe.
moguce da se pohabao dio na koji finger nalijeze ili je nekako ostecen pa da ga zbog toga provrti.
Hm,sad si me zaintrigirao koliko se sijecam par dana prije toga je mijenjan dihtung glave motora ali nemogu vjerovati da je to moze utjecati na neki nacin.



Evo jedna novost,ostavio sam ga kod mehanicara.Naime motor nikako nema blokade,zakucava okretaje preko 8 vrti se ko od VTEC .KR ima dva kompijutera i jedan se spaja na razvodnik i kontrolira okretaje i izgleda da kod mene tog kompijutera uopce nema ili neradi kako treba a srecom nabavio sam dva rezervna kompa za KRa pa ce mi mehanicar ugraditi te kompjutere pa cemo vidjeti.Inace i ne vuce kako bi trebao ovaj motor,fali mu snage pa ako bude do toga mogao bih jednim udarcem ubiti dvije muhe.Ako nebude do kompjutera i blokade onda ja stvarno vise neznam sta cu.
 
Moze biti da su ti slabe kopce sto drze razvodnik ili pak ako ti je nategnut kabal od bobine na razvodniku prilikom davanja jaceg gasa motor radi na nosacima da tako kazem "nateze" se naprijed nazad(pogotovo ako su ti losi nosaci) i tada kabal potegne malo razvodnik i rotor zakaci kontakt na razvodniku i saspe se sve ko staklo...dovoljan je i najmanji dodir....
Ali prvo pogledaj komp.
Meni ih je par puklo do sada ali iz neobjasnjivog razloga,tako da od tada uvijek imam jedan viska u pepeljari.jbg.radi 10km mozes ostat na putu.
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
Moze biti da su ti slabe kopce sto drze razvodnik ili pak ako ti je nategnut kabal od bobine na razvodniku prilikom davanja jaceg gasa motor radi na nosacima da tako kazem "nateze" se naprijed nazad(pogotovo ako su ti losi nosaci) i tada kabal potegne malo razvodnik i rotor zakaci kontakt na razvodniku i saspe se sve ko staklo...dovoljan je i najmanji dodir....
Ali prvo pogledaj komp.
Meni ih je par puklo do sada ali iz neobjasnjivog razloga,tako da od tada uvijek imam jedan viska u pepeljari.jbg.radi 10km mozes ostat na putu.
Hvala ti na dobrim savjetima,vidis toga sa bobinom se nisam sjetio.Jesi li mislio na kopce sto drze razvodnu kapu a ne razvodnik ?
 
GTI FAN je napisao(la):
dzinn16v je napisao(la):
Moze biti da su ti slabe kopce sto drze razvodnik ili pak ako ti je nategnut kabal od bobine na razvodniku prilikom davanja jaceg gasa motor radi na nosacima da tako kazem "nateze" se naprijed nazad(pogotovo ako su ti losi nosaci) i tada kabal potegne malo razvodnik i rotor zakaci kontakt na razvodniku i saspe se sve ko staklo...dovoljan je i najmanji dodir....
Ali prvo pogledaj komp.
Meni ih je par puklo do sada ali iz neobjasnjivog razloga,tako da od tada uvijek imam jedan viska u pepeljari.jbg.radi 10km mozes ostat na putu.
Hvala ti na dobrim savjetima,vidis toga sa bobinom se nisam sjetio.Jesi li mislio na kopce sto drze razvodnu kapu a ne razvodnik ?
Da da kapu...moraju cvrsto drzat da se ne mice ni mm....
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
Da da kapu...moraju cvrsto drzat da se ne mice ni mm....

Ne vjerujem da je do tih kopci jer promijenio sam citav drugi razvodnik i opet isto,ali to sa bobinom moguce :icon_question: idem odmah zvat mehanicara .
 
Član
otisla ti je osovina u razvodniku sto se nabija finger ima lufta pogledaj i vidjeces da je to to ;)
 
Član
alenx je napisao(la):
otisla ti je osovina u razvodniku sto se nabija finger ima lufta pogledaj i vidjeces da je to to ;)
Ali promjenio sam drugi razvodnik i opet isto.Ma meni se cini da pukne kad se motor zaljulja zato me zaintrigiralo ovo sto dzinn kaze.Sad sam uvjeren da nije problem u okretajima nego motor kad se zaljulja zateze ili gnjeci neki kabal,ali kompjutere cu svejedno promjeniti,ovaj manji nije nikako spojen cini mi se.Npr kad auto stoji u leru zakucam mu okretaje i nista,madjutim kad je auto u pogonu i kad startam naglo s mjesta odmah pukne cak i ne uvjek na nekim visokim okretajima.
 
Član
E ja cu ti reci i moram zvat pivu!:lol:
Drug je imao isti problem na koradu isti motor, problem isti obisao sve majstore i niko nista i skontam da je problem nosac motora, motor je setao e sad ne znam da li je kablic od bombine bio netegnut u tim situacijama ili je negdje dirao oko cilindra abs-a,nesjecema se tacno uglavnom nosac zamjenjen i vise nikada taj problem!:lol:
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
E ja cu ti reci i moram zvat pivu!:lol:
Drug je imao isti problem na koradu isti motor, problem isti obisao sve majstore i niko nista i skontam da je problem nosac motora, motor je setao e sad ne znam da li je kablic od bombine bio netegnut u tim situacijama ili je negdje dirao oko cilindra abs-a,nesjecema se tacno uglavnom nosac zamjenjen i vise nikada taj problem!:lol:

Nevjerovatno,je to sto posto :lol: ako bude imas pivu i ti i dzinn.Ma sta pivu,po gajbu.
 
Član
Dzinn-e rekao je gajba, drzimo ga za rijec!:lol:
E znam ja kako je to kada te nesto je.. a niko ne zna sta je, jos da si sam skonto to bi bio merak!:lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top