golf 2 dizel-nece da upali

golf 2 dizel-nece da upali

eh, evo odlucih ovdje da trazim pomoc.
naime, poslije onih hladnih dana auto ne moze da upali, izverglah 2 akumulatora i nista. zvao bihamk , dosli ljudi , pojacali akumulator i uz uz velike muke upali.
Sad opet nista, cak sam i samostalno grijace promjenio i akumulator ni filteri nisu stari ali opet nista. Znaci, auto vergla i dimi se iza ko ludo ali .....mrtva usta ne govore. molim pomoc.

Ako niko nista ne zna nek mi kaze ima li neki automehanicar u zenici koji bi me obisao i ustanovio sta se desava sa mojm kantom.
 
Početnik
Ovo mi se svidja, do sad su se samo trazili savjeti preko foruma, sad se trazi i posjeta majstora preko foruma :D

Ma motor, kod mene u garazi svako 3 dana dodje jedan takav, osvjezenje i generalka ;)
 
Član
Da ti nije do kompresije? Da sam na tvom mjestu to bo prvo provjerio...

Nema šta drugo bit ili je boš pumpa, il grijači ili do kompresije... Kod dizela nema tu pono neke filozofije...

Kod mene na golfu rađen motor, rađena boš pumpa, grijači provjereni i nisam imao nikakvih problema s paljenjem na ovim minusima. Jedino imam problem ako mi je na rezervi tada malo teže pali...
 
zilla_ je napisao(la):
Da ti nije do kompresije? Da sam na tvom mjestu to bo prvo provjerio...

Nema šta drugo bit ili je boš pumpa, il grijači ili do kompresije... Kod dizela nema tu pono neke filozofije...

Kod mene na golfu rađen motor, rađena boš pumpa, grijači provjereni i nisam imao nikakvih problema s paljenjem na ovim minusima. Jedino imam problem ako mi je na rezervi tada malo teže pali...
kako cu znati jel kompresija? kako se to ispita i kako se nastima?
 
provjeri glavni osigurac od grijaca,nalazi se na veznom limu ispod,u pravcu broja sasije,imao sam davno problem takav na jednoj cvaji.
 
Član
Znas li Buru u Visokovcima,gore kod Lokvina? ako ti je poznat taj kraj, ponajbolji majstor u Zenici, ja zivim u gradu al sam njemu vozio auta, nije mu cilj uzeti pare nego napravit auto...vidi dolazi li struja na grijace...
 
edoze je napisao(la):
Znas li Buru u Visokovcima,gore kod Lokvina? ako ti je poznat taj kraj, ponajbolji majstor u Zenici, ja zivim u gradu al sam njemu vozio auta, nije mu cilj uzeti pare nego napravit auto...vidi dolazi li struja na grijace...

nikad cuo za te viskovce. valja ga odslepat. imas neki broj od tog
cini mi se da dolazi struja do grijaca....jer je onaj kabal topao.
 
Pad kompresije..Uzmi industrijski fen, otvori cep za dosipanje ulja i ugrij kroz njega 5-6 min i upalit ce bez puno muke ;)
 
allenton je napisao(la):
roki_actros je napisao(la):
Pad kompresije..Uzmi industrijski fen, otvori cep za dosipanje ulja i ugrij kroz njega 5-6 min i upalit ce bez puno muke ;)
industrijski ???

he_2000.jpg


:D
 
Početnik
Ma ja, industrijski fen, to ti je onaj kojim suse kosu ljudi koji su zaposleni u industriji! :D

Brate, odvezi auto majstoru ili koristi malo google ;)
 
Pa da, tako ces najlakse znati je li kompresija ili ne. Mahom majstori izbjegavaju mjeriti kompresiju, jer vrlo cesto pukne glava kod izvrtanja i zavrtanja dizni ;)
 
Top