GOLF 2 1.6benzi - - > 1.6TD - - >?

GOLF 2 1.6benzi - - > 1.6TD - - >?

Član
pozdrav svima :D

evo da vam predstavim sebe i svoj auto,moje ime je Benjamin imam 18godina i dolazim iz Hrvatske,trenutno vozim Passata b4 1.9TD 1996.g.
kao što naslov kaže radi se od golfu serije 2 proizveden 1991 godine u njemačkoj,iz tvornice izašao sa 1.6 benzinskim motorm te kasnije mu netko ubaciva 1.3 također beninski motor! auto ima PP broj šasije tj. poništeni su njegovi tvornički brojevi i na carini ukucani novi na ljevu prednju muldi!od 1999-2007 auto je stajo u ZG na carini i nije vožen.2007 je kupljen i registriran u zagrebu 2012 dolazi kod mog strica u posjed,registriran godinu dana i parkiran pred kuću i onda ga kupio moj kolega a ja od kolege :D
auto je kupljen za 200€ ovakav kao na slikama,nažalost nemam slika kad je bio kompletan...ukratko imo je duboke branike,gti body kit,original maska bez znaka,mekana tabla...
na moju sreći limariju nisam morao ni taknuti jer je auto zdrav i nema nigdje ni trunke hrđe,jedi je bačen špric kit jer sam mislio mijenjat boju..
auto je imao 90000km kad sam ga ja kupio!
evo slike kad sam ga dovezo doma

image.jpg


image.jpg


image.jpg


image.jpg


G60 blatobrani homemade

image.jpg


odmah sam nabavio i nešto djelova

image.jpg


image.jpg


e pošto nigdje neradim a imo sam nešto novaca u planu sam imo kupit komplet seat toleda TDI za dijelove pa sam tako počeo pripremat auto za to,skinio sam stup volana,instalacije,šaltung,pedale... poslje če se ispostavit da sam si zadao samo još više posla

image.jpg


image.jpg


nabavio sam i komplet servo od američke jette

image.jpg


i tako nakon 3 mjeseca traganja za seatom i 2 neuspjela pokušaja kupnje,jer su motori bili katastrofa,odlućuo sam se uzet još jednog kompletnog golfa D ili TD za dijelove,a nakraju sam kupio ovo

image.jpg


Jetta TD 1984 godina,303000km vozila ga žena na poso i natrag,komplet smeđa unutrašnjost,novi prednji amortizeri i svašta nešta!

nakon 2 tjedna što je jetta stajala kod mene u dvorištu došo moj kolega jedan dan kaže ajmo vadi motor van i tako mi krenusmo :D

image.jpg


za pola sata pod haubom propuh :hungry:

image.jpg


di mi je motor :mad:

ohh tu je :D

image.jpg


kasnije od jette je ostalo samo ovo

image.jpg


naravo odma se mjenja sav potrošni materijal

image.jpg


i tako došlo virjeme da pripremim sve za ubacit motor ali prije toga sam moro ofarbat motorni prostor ali nisam znao u koju boju,prvo sam htjeo auto farbat u montana green,pa u smeđu od novog passata a na kraju sam se odlučio za:

image.jpg


crvena :D ali ne njegova orginal TORNADO ROT nego malo svijetlija..

e sad dolazimo do duplog posla..provlači struju nazat,šarafi pedale,stup volana :bawling:

image.jpg


motor spreman za ugurat :D naravno prije toga sam promjenio remenje,filtere,ulje i brtvu ventil dekla..turbina nema ni milimetra lufta,pitam se dali se ikad upalila

image.jpg


moj kolega i ja lagano to riješili :D inače kolega se zove Luka i on također ima golfa 2 i također je u "projektu" kasnije stavim sliku njegovog auta..

image.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
nije mi sve stalo u jedan post pa evo ovako na dva puta :D
ajmo dalje!

moja ljepota upakovana :cool:

image.jpg


tu sam malo nešta isprobavo da vidim kako bi to bilo i odlućio sam se za masku sa 2 fara :)

image.jpg


nabavio sam i "knee bar" ili ti američka greda ali u sivoj boji,pa sam moro kupit i sivu konzolu da bude u tonu :happy:

image.jpg


i poliro sam jedne felge od passta pa samo malo okačio gore iz fore :D

image.jpg


onda smo se uvatili zaštite auta da ostane u netaknutom stanju od strane hrđe kao i do sad

image.jpg


moj najbolji kolgič opet na djelu

image.jpg


i onda sam kupio novu masku sa 2 fara pa sam moro to isprobat

image.jpg


ehh onda prekjučer sam se uhvatio šmirglanja na vodu :eek: to mi je najgori poso u pripremi auta za farbanje ali moram šta ču

image.jpg


image.jpg


image.jpg


e onda sam dobio od mog kolege Luke na poklon orginal hella crne štopove :finger::finger:

image.jpg


image.jpg


i nabavili smo ja i Luka jedan USA blatobran zbog rupa za side markere

image.jpg


evo sad jedan video kad sam prvi put palio svoju "pilicu" kako ja golfa od milja zovem :dead:
oduševljenje se može čut :D

evo sad i obečanih slika Lukinog auta :D
auto je 1992 godina 1.6TD eco dizel ..auto ima 60000km i doslovno je ko novi!
več je nabavljen komplet seat TDI ima BBS rm za njega i gti edition sjedala od golfa 3 i jop neke sitnice..
1_1.jpg


image.jpg


image.jpg


evo ga na RM-icama
felge su sad 8jota kupljeni novi inox rubovi od 2" i nove gume
dc0cc2f6bf4c6290071634375bc80e62.jpg
 
Član
Ekstra druze , najvise m ise dopada ovo sivo unutra , radio ti konzolu ili nabavio sivu ?
 
Član
Rastavio sam ga cijelog :O
I lagano smirglam sitnice oko vrata i kedera,oko zadnjih prozora i vrata iznutra :) dosadan poso

cc890939ba33228b5f7182fae9ae7826.jpg


a11da2bdf7beda5e04a70202fede1d41.jpg
 
Član
A mozda sam i trebao ali nece on dugo vozit se,najvise godinu dana,plan je nagodinu TDI 110KS ili ABF
 
Član
auto je cijeli danas bačen u filer (špric kit) danas sam bio kod majstora što če mi lakirat auto na dogovoru i da mi kaže kolko će mi boje trebat..
auto sljedeći tjedan vozim na lakiranje dok još pošmirglam na vodu lagano :D:D

meša moj kolegič :p

image.jpg


onda se uhvatio filerisanja..
uživio se on ko pravi :cool::cool:

image.jpg


image.jpg


image.jpg


image.jpg


image.jpg


image.jpg


suši see :dead:

image.jpg


image.jpg


emojte mislit da ja ništa neradim :p
nemogu sam sebe slikat tako da samo slike di kolega radi :D
 
Top