Golf 1 RETRO By Noke

Golf 1 RETRO By Noke

Član
Stigle neke nove sitnice. Inace, veliki sam ljubitelj tih vw sitnih dijelova.
Stiglo krovno osvjetljenje vw hella novo
Takodjer stiglo osvjetljenje tablice, novo vw, hella (2 komada)

 
Poslednja izmena:
Član
Takodjer je stigao jedan dugo trazen i rijedak prekidac. Rijec je o prekidacu nivelacije svjetlosti, nov novcat zapakovan stigao u originalnom vw pakovanju :angelic:
 
Član
Stigli su neki natpisi. Rijec je o originalnim, novim novcatim znakovima. Posto ne volim farbanje starih znakova i zajebancije, kupljeni novi znakovi. Na golfa ce ici znakovi vw i golf gl. To je njegova originalna oprema gl, iako ce motor biti gti, nece ici natpisi gti na golfa :D

 
Član
Stiglo je nesto kvalitetne limarije, stranog proizvodjaca. Stigla su 2 ruba i 2 praga. Iako moji imaju minimalna ostecenja, kupljeni su novi, jer radim sve detaljno.


Stigli su i novi zmigavci. Rijec je o marki FIFFT. Inace imaju jako kvalitetne proizvode, zmigavci nisu bas jeftini, imaju se kupiti i kineski za 10KM al nije to to ....

 
Član
Onda je doslo vrijeme da se odluci koje felge kupiti za golfa. Odluka je pala na bbs rm. Znam da su dosta isfurale, ali meni se bas svidjaju, idealna felga za mk 1
Uskoro ce proci detaljnu restauraciju: Komplet pjeskarenje felgi (sa vana, gdje dodje guma i iznutra), a zatim lakiranje u neku boju vidjet cemo, vrvt originalna siva bbs boja, onda novi znakovi, chrom bbs, zlatni sarafi, i naravno siri rubovi (nazad 2.5, naprijed 2)
 
Član
I nista zasad sa autom. Dijelovi se nece postavljati na golfa do moje 18-e godine, da se ne bi ostetili, do 18- ce se skupiti svi potrebni dijelovi aBd i onda kec ide na kompletno pjeskarenje sasije, ugradnje restauriranog gti motora, ugradnje enterijera i ovih svih dijelova. Nadam se da ce vam se svidjeti projekat, jer se trudim maksimalno, da kupim sto vise novi originalnih dijelova, i da uradim detaljno ovo auto. Do pisanja, lijep pozdrav. :turbo:
 
Član
Uskoro stizu dijelovi podvozja. Dolazi zadnji most sa diskovima od golfa 2 gtia, novi dijelovi za njega, da ga kvalitetno preslozim. Takodjer stizu prednje kocnice komplet, sa busenim diskovima i lafete sa pratecim dijelovima. Gewinde uzimam nekad kasnije jer ganjam kw (nemam dovoljno para za kw), nadam se da ce se svi dijelovi podvozja kupiti i restaurirati dok je ljeta. Motor gti KR uzimam na zimu, jer cu tad imati vremena da ga sredim detaljno. Bit ce slike dijelova podvozja i njihove restauracije.
 
Član
Nema odmora :D Radi se punom parom. Kupljene su jos neke nove sitnice. Radi se o plasticnom okviru oko mjenjaca, gumicama koje drze zadnju policu iznad gepeka, prednjem malom spojleru na veznom limu i originalnim stekama. Sve je novo original. Steke sam uzeo da imam 'nako, za rezervu, iako nece biti postavljene na auto. Takodjer se radilo na volanu spucknapf. Detaljno je opran, i otklonjene sve masnoce i necistoce s njega. Onda su kopce rijesene, sa sarafima i federima, sto je veliki problem kod ovih volana. Metalni dio volana je ispoliran, sa 3m pastom i kredama, jer je imao ogrebotine. Posto ce ovo biti oldschool kec, imat ce dosta chrom detalja, zbog toga sam odlucio ispolirati metalni dio spucknapfa. Na slikama se ne vidi bas dobro sjaj, los mi je fotoaparat, baca jak blic, ali u stvarnosti je 100 puta bolje. Samo mu jos nedostaje kvalitetno tapaciranje u pravu kozu i onda ce biti full. Evo nekih slika.




 
Član
Kupljeni novi farovi saturnus, nikad postavljani na auto. Dosli u originalnoj kutiji :)

Zadnja polica iznad gepeka, bez ikakvih ostecenja, od njemackog keca

Upaljac cigareta, moj je izgorio skroz, ne mogu ga takvog staviti u novu instrumet tablu, zato kupljen novi.
 
Član
Radjene su neke sitnice i narucivani novi dijelovi. Kupljene su mnoge stvari koje su vazne za ovog oldschool keca.
Metalni dio spucknapfa je ispoliran, kako mu i dolikuje, detaljno do visokog sjaja. Takodjer je ofarban ovaj znak na svireni, jer je bio oguljen, ofarban je po originalnu. Ostalo je jos samo tapaciranje i to bi bilo to sto se tice volana.

Onda su kupljene nove rucice za paljenje zmigavaca i brisaca. Iako moje nisu lose, ipak sam uzeo novo.



Onda su kupljene nove disk plocice za golfa 2 gti, posto ce na keca ici kocnice od golfa 2 gti..

I onda jedan od naj vaznijih dijelova za mog keca... instrument tabla od starog godista, nasao sam je da je u odlicnom stanju, nema packe na sebi, to je jedan od vaznijih dijelova posto ce se golf prepravljat na staru verziju golf 1 gtia sa uskim stopkama. Naravno komplet je rastavljena, detaljno oprana, svi prekidaci su detaljno oprani cetkicom za zube, isto tako pepeljara, okvir pepeljare, otvori za ventilaciju, sat je rastavljen komplet temeljito ociscen i sklopljen, znaci sve je detaljno ocisceno i sad to izgleda ovako...




Nove hella plastike (zute)
 
Član
Polako pocinjem vaditi dijelove iz garaze i uredjivati ih. Na red su dosle felge BBS RM 012. Prvo su ociscene od stare boje, dva srca felgi su ispjeskarena,(imam jos 2 da sredim, bilo mi mrsko) i nanesen sprickit, zatim je slijedilo brusenje sprickita, pa jos jedan sloj, pa brusenje vodobrusnim, da se otkloni prasina i neravnine. Zatim je to sve oprano i pripremljeno za lakiranje. Cepovi su takodjer uredjeni i baceni u sprickit. Rubove sam ispolirao, iako oni nece ici na felge, uzimam nazad rubove 2.5, naprijed 2 i hromirane sarafe. Jos da legne boja i bit ce predobre. Boja ce biti "McLaren Mercedes Silver Laurit" Kod: 977








 
Poslednja izmena:
Top