Golf 1 RETRO By Noke

Golf 1 RETRO By Noke

Član
Pozdrav :D
Odlucio sam da podijelim sa vama biljeske iz svog dnevnika.
Evo kako je sve pocelo...
Nedavno sam na poklon dobio golfa 1 od svoje porodice. Auto je u mojoj porodici od tana kad je izaslo iz fabrike. Radi se o golfu benzincu 1,3, '81 godina proizvodnje GL oprema. Jako malo vozan. 20 godina stajao u garazi. Meni urucen sa 47.000KM na satu. U odlicnom je stanju, odlicna osnova, sto mi je najvaznije. Ima nekih nedostataka, ali sve ce se to detaljno srediti. Planiram totalnu restauraciju, dakle sa sto vise novih originalnih dijelova.
Evo slika:







Najvaznije je da vozilo nema nimalo hrdje, sto me jako veseli. Bit ce slike dijelova koji su nabavljeni ;)
 
Član
Odmah je nabavljena meni jedna od najvaznijih i najdrazih stvari. Novi hromirani branici. Dosli su zapakovani u originalnu kutiju. Sa unutrasnje strane bilo je malo hrdje sto nam je svima opste poznato. Ta strana je fabricki lose zasticena. Odmah sam to detaljno pobrusio , zastitio i ofarbao u sivu boju. Branici su original sa audi/vw pecatom.


 
Član
Zatim su stigle steke od golfa 1 swalowtail. Hromirane steke. Posto ce se auto raditi u retro stilu, potrebno je nabaviti puni hrom paket. Steke su bile u dosta losem stanju kad su stigle kod mene (iako su skupo placene, potraznja dize cijenu) Steke su zatim detaljno ispolirane do visokog sjaja, i stavljena nova lajsnica po sredini. Takodjer je ugradjen nov mehanizam. Dovedene su u savrseno stanje hvala bogu.

 
Član
Stigao je i hromirani cep otvora za dosipanje ulja na motoru. Meni jako draga stvarcica, idealna za retro izdanje golfa :)

 
Član
Zatim najvazniji detalj na mom golfu. Uske stopke. Bile su u ponudi stopke sa svjetlo za rikverc i bez. Ja sam se ipak opredjelio za one bez svjetla za rikverc. Dakle, nove glajnc hella stopke.

 
Član
Onda je kupljena golf ball rucica mjenjaca sa vw-classic partsa, jer u bosni ih nema da se kupe da su u odlicnom stanju.
 
Član
Dugo trazen dio je tu. Leptir stakla na otvaranje. Bila su u dosta losem stanju kad su kod mene dosla. Prosla su detaljnu obradu okvirova, kedera i poliranja stakla. Sad su ko nova ;)

Takodjer je narucen jos jedan set ovih stakala, ali zeleno toniranih, cije cu okvirove kromirati.
 
Član
Volan Spucknapf. Guma okolo nije u najboljem stanju. Ali uskoro ce ici na tapaciranje u pravu kozu. Najvaznije je da metalni dio volana nije ostecen, jer cu njega ispolirati do visokog sjaja.
 
Član
Kupljen nov keder gepeka. Moji kederi nisu u toliko losem stanju, ali svaki ima bar po jednu rupicu, sta me jako nervira. Nema ih da se kupe svi u kompletu, pa se mora kupovati ovako parcijalno.
 
Top