generalka

generalka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
otisle mi uljne karike,trosi mi golf 1,3 ulje,tacnije izbacuje ga na zracni filter,preko njega u karburator,pa sam izbacio crijevo od uljnih para prema dole da mi ne zacepi karburator.-
koliko bi kostalo da se srede karike i ostala cuda ???:icon_rolleyes:
 
Član
Sorry na OFF-u....i meni se ista stvar desava na 1.6,samo ja to nisam shvatio kao kvar!! ;)
Bas me zanima sta ce ko reci za cijene....pozz
 
Član
moj savjet radja generalke na taj motor je stvarno neisplativa jer ces dati nekih 400-500 maraka ako ne i vise ( neznam cijene golfovih dijelova pa bubam) a opet nemas nista za tu lovu nadjes kakav dobar gti i mirna bosna
a ako te potrosnja sekira vjeruj mi da ti taj 1.3 pozdere goriva i vise nego gti
 
Samo traži neki drugi dobar motor,toga se može naći,ubaci i vozi jer ti se ne isplati raditi generalka.
 
Član
Prava generalka je 1400 KM, a vi vjerovatno mislita na osvjezenje motora 500-600 KM, kao sto mnogi rekose ne ispalti se raditi taj motor 1,3 , za 200-300 KM mozes naci 1,3 anspric sve ti pase i mjenjac i nosaci oni su uglavnom "novije proizvodnje " 88-92 godina ide bolje manje trosi u tvom slucaju smijesno ubaciti i skopcati dan posla.


Ko je govorio za 1,6 ista stvar bolje ti je onda nadji 1,8 GTI 8v mehanicki da ne bi puno cackao oko struje sve ti pase mjenjac solidno , noisaci motora , alternator, alnaser itd itd isto dan-dva posla bolje ide manje trosi nego taj 1,6 karburator.
 
Član
Jedan moj prijatelj je radio generalku na 1.6 GTD motoru i kostalo a je oko 1400km,sto znaci da to u opste nije isplatljivo pa za te pare se uzme 1.9 tdi....

Zato @bmwscaner dao najbolje rijesenje ;)
 
Član
Pitanje u okviru teme:

Moj goflf 1.3 karburator poceo je da me zeza ujutro, situacija je sledeca: ujutru upali auto i on radi cirka 50 sec oduzme si gas i sam se ugasi. Mozes da verglas dva dana nece upalit! ostavim ga sat ili 40 imn samo tako na mestu okrenem kljuc sastavi iz prve i vozi se dan ili dva tako fino pali radi sve ok i samo mu jednom ponovo naidje to !

Ali u momentu kada to se desava ujutru kada se ugasi posle 50 sec moze da upali ako se malo spricne goriva u karburator i moze da radi dok ima u karburatoru ako b ja sipao on bi radio tako koliko hoces :S

Svecice sam menjeo stavio sam CHAMPION i neke silikonske kablove u MOTOREXU najskuplji koji su bili mislim da sam komplet platio 120km svecice i kablove stavio sam razvodnu neku englesku zaboravio sam proizvodjaca, pa mislim da nije do toga oko struje.

Ali opet savti dobrodosli ili cak i netko tko je u okolini BanjaLuke da mi to resi placam ne pitam koliko kosta!!!
 
Član
Zoro je napisao(la):
Pitanje u okviru teme:

Moj goflf 1.3 karburator poceo je da me zeza ujutro, situacija je sledeca: ujutru upali auto i on radi cirka 50 sec oduzme si gas i sam se ugasi. Mozes da verglas dva dana nece upalit! ostavim ga sat ili 40 imn samo tako na mestu okrenem kljuc sastavi iz prve i vozi se dan ili dva tako fino pali radi sve ok i samo mu jednom ponovo naidje to !

Ali u momentu kada to se desava ujutru kada se ugasi posle 50 sec moze da upali ako se malo spricne goriva u karburator i moze da radi dok ima u karburatoru ako b ja sipao on bi radio tako koliko hoces :S

Svecice sam menjeo stavio sam CHAMPION i neke silikonske kablove u MOTOREXU najskuplji koji su bili mislim da sam komplet platio 120km svecice i kablove stavio sam razvodnu neku englesku zaboravio sam proizvodjaca, pa mislim da nije do toga oko struje.

Ali opet savti dobrodosli ili cak i netko tko je u okolini BanjaLuke da mi to resi placam ne pitam koliko kosta!!!

pumpa za benzinc, imas li filter, da nije zaprljan filter puno.
 
Član
syncro je napisao(la):
Zoro je napisao(la):
Pitanje u okviru teme:

Moj goflf 1.3 karburator poceo je da me zeza ujutro, situacija je sledeca: ujutru upali auto i on radi cirka 50 sec oduzme si gas i sam se ugasi. Mozes da verglas dva dana nece upalit! ostavim ga sat ili 40 imn samo tako na mestu okrenem kljuc sastavi iz prve i vozi se dan ili dva tako fino pali radi sve ok i samo mu jednom ponovo naidje to !

Ali u momentu kada to se desava ujutru kada se ugasi posle 50 sec moze da upali ako se malo spricne goriva u karburator i moze da radi dok ima u karburatoru ako b ja sipao on bi radio tako koliko hoces :S

Svecice sam menjeo stavio sam CHAMPION i neke silikonske kablove u MOTOREXU najskuplji koji su bili mislim da sam komplet platio 120km svecice i kablove stavio sam razvodnu neku englesku zaboravio sam proizvodjaca, pa mislim da nije do toga oko struje.

Ali opet savti dobrodosli ili cak i netko tko je u okolini BanjaLuke da mi to resi placam ne pitam koliko kosta!!!

pumpa za benzinc, imas li filter, da nije zaprljan filter puno.

AC pumpu sam menjao kupio sam neku slovensku bezveze 25km pa sam opet sumnjao u nju onda sam otisao kupio PIERBURG kosta 70 km mali filter sam menjao tj onaj protocni koji je odmah pored pumpe ne znam dal ima taj auto jos koji filter za benzin ?
 
Zoro je napisao(la):
syncro je napisao(la):
Zoro je napisao(la):
Pitanje u okviru teme:

Moj goflf 1.3 karburator poceo je da me zeza ujutro, situacija je sledeca: ujutru upali auto i on radi cirka 50 sec oduzme si gas i sam se ugasi. Mozes da verglas dva dana nece upalit! ostavim ga sat ili 40 imn samo tako na mestu okrenem kljuc sastavi iz prve i vozi se dan ili dva tako fino pali radi sve ok i samo mu jednom ponovo naidje to !

Ali u momentu kada to se desava ujutru kada se ugasi posle 50 sec moze da upali ako se malo spricne goriva u karburator i moze da radi dok ima u karburatoru ako b ja sipao on bi radio tako koliko hoces :S

Svecice sam menjeo stavio sam CHAMPION i neke silikonske kablove u MOTOREXU najskuplji koji su bili mislim da sam komplet platio 120km svecice i kablove stavio sam razvodnu neku englesku zaboravio sam proizvodjaca, pa mislim da nije do toga oko struje.

Ali opet savti dobrodosli ili cak i netko tko je u okolini BanjaLuke da mi to resi placam ne pitam koliko kosta!!!

pumpa za benzinc, imas li filter, da nije zaprljan filter puno.

AC pumpu sam menjao kupio sam neku slovensku bezveze 25km pa sam opet sumnjao u nju onda sam otisao kupio PIERBURG kosta 70 km mali filter sam menjao tj onaj protocni koji je odmah pored pumpe ne znam dal ima taj auto jos koji filter za benzin ?

pokvariste mi temu..

ma ja trazim motor 1,3 novi model sa elektronskim paljenjem,al nema ih po otpadima,da su uvezeni i da su dobri,pa sam razmisljao o osvjezenju,uljne karike i to,pa se raspitujem kod majstora nekih koji kazu da je to oko 300 km..
 
Član
[/quote]

pokvariste mi temu..

ma ja trazim motor 1,3 novi model sa elektronskim paljenjem,al nema ih po otpadima,da su uvezeni i da su dobri,pa sam razmisljao o osvjezenju,uljne karike i to,pa se raspitujem kod majstora nekih koji kazu da je to oko 300 km..
[/quote]

Ne znam gde si gledao ima ih po otpadima u Prtijedoru mozes da kupis taj motor za 300 km u super stanju uvoz iz belgije gde covek rastavlja uglavnon vw vozila i u delovim aih uvozi zove se Almir
 

pokvariste mi temu..

ma ja trazim motor 1,3 novi model sa elektronskim paljenjem,al nema ih po otpadima,da su uvezeni i da su dobri,pa sam razmisljao o osvjezenju,uljne karike i to,pa se raspitujem kod majstora nekih koji kazu da je to oko 300 km..
[/quote]

Ne znam gde si gledao ima ih po otpadima u Prtijedoru mozes da kupis taj motor za 300 km u super stanju uvoz iz belgije gde covek rastavlja uglavnon vw vozila i u delovim aih uvozi zove se Almir
[/quote]

ma ja sam u sarajevu,to mi je vec daleko,ja bih nesto ovdje..
 
Član
1.3 motor u dobrom stanju mozes nac za 250km.generalka ni osjezavanje su ti bacanje para.a tih motora ima di god okrenes
 
Član
kod mene na 1,6d dizel isto tako ne trosi ulje vec izbacuje na onaj odusak... jedni kazu tefloni,jedni kazu karike, al ja nista ne kontam josh otvarat i vidit , jer 100km je da ti samo otvori i zatvori motor( oko 30 je ravnjanje glave,dihtung...ruke.. eto ga 100) a na 1300 kiometara mi litar ulja baci, extra vuce sve je ok, samo sto ulje baca, moj predlog ne diraj nisat ako nemas problema u voznji, ako vuce ok guli dok moze, posle uzmi drugi motor za 200-300km i guli :) , valjda si izvuko iz ovog texta zakljucak :)
 
Član
ja sta ovde stasta ljudi pisu majko moja
zupcasti 15km
vodena pumpa 54km
dihtung glave 30km
dihtung dekla 5km
semering bregaste 5km
karike 60km
ruke 150km
nekontam al vama je sevejedno ako nisu papiri regularni kad se ubaci taj drugi motor a i neznate nikad sta stavljate a i od dugog stojanja gumice ventila stvrdnu tako da je to macak u vreci jedino da neko dode sa vana sa tim motorom koji je u autu pa da se proba kakav je dali trosi ulje jer treba nekome platiti vadenje motora dvaput
a po meni kod tih motora koje sam otvorijo stubline budu kao staklo i netreba radiiti blok nego samo zamijeniti karike rastaviti glavu uslajfati ventile staviti nove difone i to auto je poslije tog tretmana ko novo
dok kod dizela to nikad nebi preporucijo da se radi bez busenja stublina.
barem je kod mene tako.pozzz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top