generalka

generalka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zerr je napisao(la):
ja sta ovde stasta ljudi pisu majko moja
zupcasti 15km
vodena pumpa 54km
dihtung glave 30km
dihtung dekla 5km
semering bregaste 5km
karike 60km
ruke 150km
nekontam al vama je sevejedno ako nisu papiri regularni kad se ubaci taj drugi motor a i neznate nikad sta stavljate a i od dugog stojanja gumice ventila stvrdnu tako da je to macak u vreci jedino da neko dode sa vana sa tim motorom koji je u autu pa da se proba kakav je dali trosi ulje jer treba nekome platiti vadenje motora dvaput
a po meni kod tih motora koje sam otvorijo stubline budu kao staklo i netreba radiiti blok nego samo zamijeniti karike rastaviti glavu uslajfati ventile staviti nove difone i to auto je poslije tog tretmana ko novo
dok kod dizela to nikad nebi preporucijo da se radi bez busenja stublina.
barem je kod mene tako.pozzz
haj ti meni reci moram li vodenu pumpu mjenjat jer sam je mjenjao vec prije pola godine,a kolko ti treba dana da to uradis?
 
Član
ako si mjenjao zupcasti i vodenu onda nemoras to mijenjati inace kad to radim zamijenim zupcasti kad je sve vec skinuto preventive radi
treba mi jedan dan zato sto to radim u ekipi npr ja rastavljam glavu a jaro moj vadi klipove i cisti itd
al ako budes stjeo sta raditi nazovi
061 034 300;)
 
Zerr je napisao(la):
ako si mjenjao zupcasti i vodenu onda nemoras to mijenjati inace kad to radim zamijenim zupcasti kad je sve vec skinuto preventive radi
treba mi jedan dan zato sto to radim u ekipi npr ja rastavljam glavu a jaro moj vadi klipove i cisti itd
al ako budes stjeo sta raditi nazovi
061 034 300;)

ma radio sam i glavu prosle godine:cool:
samo jos to da sredim,hajde da se jos raspitam pa te zovem
 
Član
nije problem al taj koji je radijo mogao je da vidi kake su ti karike odma i da to uradi kako treba
 
Član
asmir sa je napisao(la):
Zerr je napisao(la):
ako si mjenjao zupcasti i vodenu onda nemoras to mijenjati inace kad to radim zamijenim zupcasti kad je sve vec skinuto preventive radi
treba mi jedan dan zato sto to radim u ekipi npr ja rastavljam glavu a jaro moj vadi klipove i cisti itd
al ako budes stjeo sta raditi nazovi
061 034 300;)

ma radio sam i glavu prosle godine:cool:
samo jos to da sredim,hajde da se jos raspitam pa te zovem

heheh i nebi ti otisao motor,kad po Sarajevu dnevno predjes 3oo km po onim j*enim sinama,i onda uz to kreni stani..ma nema te nigdje moj ti...uzmi drug 1.8 16v ubaci u golfa i na crtu..:icon_smile::icon_smile: heheh shala mala... :lol::lol:
 
Član
Zaboravili ste jos :
Dihtung kartera
Ulje
Fulter ulja
Vodjice ventila
Filter zraka
Filter goriva
Klinasti remene
Ako se vec otvara motor to sve treba zamjeniti
 
_FreaK je napisao(la):
asmir sa je napisao(la):
Zerr je napisao(la):
ako si mjenjao zupcasti i vodenu onda nemoras to mijenjati inace kad to radim zamijenim zupcasti kad je sve vec skinuto preventive radi
treba mi jedan dan zato sto to radim u ekipi npr ja rastavljam glavu a jaro moj vadi klipove i cisti itd
al ako budes stjeo sta raditi nazovi
061 034 300;)

ma radio sam i glavu prosle godine:cool:
samo jos to da sredim,hajde da se jos raspitam pa te zovem

heheh i nebi ti otisao motor,kad po Sarajevu dnevno predjes 3oo km po onim j*enim sinama,i onda uz to kreni stani..ma nema te nigdje moj ti...uzmi drug 1.8 16v ubaci u golfa i na crtu..:icon_smile::icon_smile: heheh shala mala... :lol::lol:
kod mene 220 000 i kad sam ga kupio bio je slab motor,a i sad kad je motor u totalnom raspadu znas da malo ko moze meni stat na crtu,a ti stavi slike tog hgt-a i felgi da ljudi vide sta je Cuning :lol::123:
 
Član
G_T_I je napisao(la):
Zaboravili ste jos :
Dihtung kartera
Ulje
Fulter ulja
Vodjice ventila
Filter zraka
Filter goriva
Klinasti remene
Ako se vec otvara motor to sve treba zamjeniti



ulje zavisi kad je mjenjano
takode i filter ulja
i filter zraka i goriva i klinasti remen
sto se tice vodica to se pregleda u kakvom su stanju i morajuli se mijenjati a dihtung se opere benzinom i posusi i namaze orginalnom diiht masom
ja sam napisao da covjeka spasim
a lako je nabesati svega pomalo
i pri tim radovima normalno je da uvijek se nade nesto sto bi trebalo zamijeniti a ne preskociti;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top