Gdje uradit spuru

Gdje uradit spuru

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
AldinShpura je napisao(la):
masina na kojoj radim ja Hunter DSP600,nadji je na netu,nema potrebe da ti nesto objasnjavam,vidi je sam,ili zatrci se do mene na kafu,pa gledaj sa strane kako radi :cool:

Koliko je spura kod tebe?
 
kAcA je napisao(la):
AldinShpura je napisao(la):
masina na kojoj radim ja Hunter DSP600,nadji je na netu,nema potrebe da ti nesto objasnjavam,vidi je sam,ili zatrci se do mene na kafu,pa gledaj sa strane kako radi :cool:

Koliko je spura kod tebe?

27KM o5 kazem,kod mog gazde,da je kod mene bila bi cener za raju :lol: i zagarantovano dobijes kusur od 3KM koji dash meni da skupim za fasadu :lol:
 
Legend
eh ovak, danas sam uradio spuru u jeem transu, fin momak neki radi, fino sve sredio, napravio mi cak i malo kosinu na prednjim tockovima, da prati zadnje sve super

medjutim kad sam krenuo, pri nekih 70km na h volan pocne da trese lagano, i vratim se ja pitam ga rek'o jel moguce da je do spure (jer se to prije nije primjecivalo) govori mi on kao to ti je jer nemas centralne prstenove za felgu, pa jel imao ko slicna iskustva,da vidim sa vama.. pozz
 

IGY

Član
to se meni desavalo ito i zbog tih prstena je sve
ako se malo potrudis i centriras felgu i dobro stegnes sarafe moze i bez njih se proci, mada oni su oko 5 km komad stoga ne stedi na tome i uzmi to;)
 
Član
poslije spure mi se to nije nikad desavalo.
doduse kod mene su orginal felge tako da nema prstenova.

ako nemas prstenova a velika ti je razlika izmedju centralnog otvora felge i glavcine onda zna tresti u voznji i od treskanja mogu popucati sarafi pa eto ti belaja
 
Legend
IGY je napisao(la):
to se meni desavalo ito i zbog tih prstena je sve
ako se malo potrudis i centriras felgu i dobro stegnes sarafe moze i bez njih se proci, mada oni su oko 5 km komad stoga ne stedi na tome i uzmi to;)

gdje ima uzeti to kume ?
 

IGY

Član
.nOKe je napisao(la):
IGY je napisao(la):
to se meni desavalo ito i zbog tih prstena je sve
ako se malo potrudis i centriras felgu i dobro stegnes sarafe moze i bez njih se proci, mada oni su oko 5 km komad stoga ne stedi na tome i uzmi to;)

gdje ima uzeti to kume ?

F1
volan nisam sigurna pogledaj
Sava na stupu
ona prodavnica na preko puta vrbanje gdje je ona praonica i ima onih felgi
ili odes kod cika tokara i on ti to opravi
 
Član
IGY je napisao(la):
to se meni desavalo ito i zbog tih prstena je sve
ako se malo potrudis i centriras felgu i dobro stegnes sarafe moze i bez njih se proci, mada oni su oko 5 km komad stoga ne stedi na tome i uzmi to;)

Ne ne ne , i jos jednom NE, niposto. Nacentrira se felga sama dok nju sarafi dotezu, nema tu mudrosti, ali kad felga nije adekvatna, tj. nema pravi prsten, umjesto da je glavcina nosi, a sarafi samo pritegnu za doticnu, u ovom slucaju ONI moraju da podnesu sav teret.

Noke ne znam kako si mogao da ne znas za to, jos mijenjas felge non stop.... idi kod tokara i napravi to i mirna bosna....
 
Legend
IGY je napisao(la):
u dupe :icon_question:

:lol::lol::lol:

nema na cemu, cudi me da ti nisi znao za to;)

ako ti ja dam
ma juce me ufati panika, kad sam vidio da trese volan reko wtf :S
a skontao sam i sta je, onaj majstor idiotizirani, kad je montirao felgu, nije zavrtao sarafe unakrsno, vec jedan za drugim, i onda je bio veci luft nego inace..

trizex je napisao(la):
Ne ne ne , i jos jednom NE, niposto. Nacentrira se felga sama dok nju sarafi dotezu, nema tu mudrosti, ali kad felga nije adekvatna, tj. nema pravi prsten, umjesto da je glavcina nosi, a sarafi samo pritegnu za doticnu, u ovom slucaju ONI moraju da podnesu sav teret.

Noke ne znam kako si mogao da ne znas za to, jos mijenjas felge non stop.... idi kod tokara i napravi to i mirna bosna....

znao sam, medjutim kad sam ih prvi put montirao, nisam primjetio da je velika razlika izmedju debiljne, i nije treslo kad sam ja montirao gume, i juce kad mi je taj majstor doticni postavio, bas se primjetilo, i ja jutros skinem felgu i pogledam, i ima jedno 1cm sigurno lufta, pa cu vidjeti da to izmjerim koliko je promjer na felgi, pa onda otic i kupit to (samo plasticni, jer metalni hrdja i vremenom puca) ;)
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Delta, Bolnicka 11, kad ides iz pravca tunela ka bolnici Kosevo, na sredini one velike uzbrdice, vidjet ces sa desne strane. Tu vecina radi, likovi super urade, daju ti isprintano stanje prije-poslije... ;)

Najjaca spura u gradu. ;)
 
.nOKe je napisao(la):
eh ovak, danas sam uradio spuru u jeem transu, fin momak neki radi, fino sve sredio, napravio mi cak i malo kosinu na prednjim tockovima, da prati zadnje sve super

medjutim kad sam krenuo, pri nekih 70km na h volan pocne da trese lagano, i vratim se ja pitam ga rek'o jel moguce da je do spure (jer se to prije nije primjecivalo) govori mi on kao to ti je jer nemas centralne prstenove za felgu, pa jel imao ko slicna iskustva,da vidim sa vama.. pozz

felga koja nije centrirana trese pri brzini od 110km/h, i kad ima fizicko ostecenje tj kad je kriva, u tvom slucaju vjerovatno nisu tockovi dobro balansirani

MATADOX je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
Delta, Bolnicka 11, kad ides iz pravca tunela ka bolnici Kosevo, na sredini one velike uzbrdice, vidjet ces sa desne strane. Tu vecina radi, likovi super urade, daju ti isprintano stanje prije-poslije... ;)

Najjaca spura u gradu. ;)

:lol: pitaj ih koliko im je opao posao u zadnje 2 god :cool: nequrcim se vec se hvalim :lol:
 
Legend
delta je precijenjena.. jesu profesionalni, sve je to super, al sto je puno puno je..

btw : danas sam uzeo prstenove, hvala nokkicu ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top