Gdje kupiti damping materijal?

Gdje kupiti damping materijal?

Član
Pozdrav. Novi sam ma forumu. Restauriram Mercedes 190 D ( raspakovo sam ga do sarafa i sad treba da ga sastavim ) pa me zanima posto je sad 2020. g jel se sta promjenilo u BiH sto se tice tih materijala za izolaciju auta. Gdje bi to mogo nabavit, koliko mi treba, koji je najbolji nacin ( da ima kod nas , a da mi opet ne treba brdo para) i tako to. Inace sam iz Tuzle.
 
Član
Pozz raja

odluci da malo popravim kvalitet zvuka u Astri, i prvo dosao na red Damping. Nazalost u BiH niko živ nema materijala za to, sem GeoSpektra navodno.
Slucajno naleti na stranicu od GroundZero, sa njihovim Damping materijalom, kad ono imaju u ponudi sem Alubutyl-a i materijal od Polietilen ploča (PE pjena) od 4mm debljine.

Te ploče se koriste za pravljenje bilboarda, svaka štamparija ih ima, tako i kod mene u Firmi. A baca se na tone otpada :)

Lijepio sam ih jakom obostranom trakom. Mada moze i sa ljepilom u spreju, ali nije mi se dalo špricati svuda u vrata, da nebi otišlo gdje ne treba.

Sa vanjske strane sam sve rupe zalijepio sa Alu-Trakom i preko nje jos jedan sloj Duck-tape. Na to sam stavio jedan sloj Filca za tapaciranje.

Rezultat: odličan. Već prilikom zatvaranja vrata nema kleptanja, zvonjenja itd... nego tup udar... Zvuk također puno više basa.

IMG_4281.jpg

IMG_4283.jpg


IMG_4284.jpg


IMG_4289.jpg


IMG_4290.jpg
 
Član
Ja sam skoro trazio damping materijal isto, ne mogu da vjerujem da apsolutno nigdje kod nas nema da se kupi. Tuzno bas.
 
Član
Začudilo me da u Vectri nije bilo nikako Damping materijala, jer inače bude jedan mali komad iza Zvučnika, a i zvuk je bio prilično dobar.

Nakon dampiranja sa ovim materijalom i Lajik bi osjetio razliku. Kako samog zvuka muzike (topli, cisti zvuk, basovi...) tako i smanjenje buke sa vana. Nuspojava: zatvaranje vrata kao kod Maybacha :)

Potrošio sam 3x 50x50 za oba vrata. Sasvim dovoljno za dobre rezultate, i jedan sloj... Fino se lijepi, malo zagrijete komad fenom da bude savitljiviji, i ljepilo na njemu jako dobro drži.

Što mi je bilo jako bitno, ne smrdi na lepenku/bitumen.

topla preporuka
 
Top