FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2011-Kvalifikacije

FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2011-Kvalifikacije

Od V.N Monaka o?ekujem...

  • Da Mercedes i Renault prestignu Ferrari.

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    12
Član
fkt je smijesan, jos samo da pocne plakat, "oni me nisu htjeli pustiti da ja prodjem". ja danas fkt ne znam kako je lik kontao proci pored maldonada. bilo slobodno pola metra izmedju maldonada i onog "stubica". pa da vozi smarta nebi mogao proci :lol:
 
Član
Hidraulic je napisao(la):
Jesu obojica, zato što je Alonso pokupio Hamiltona. Bila je priča kako je Lewis pustao gas..

Za 2 sedmice, dolazi Kanada, teška, uska staza, na kojoj je Lewis odlican. Prosle sezone je uzeo pole Red-Bullu. Baš me zanima kako će se stvari odvijati, hoće li se Ham osloboditi pritiska.

McLaren je uveo ove mape motora, pa očekujem borbu za pole poziciju. Massa mora odvesti dobru utrku, nije je odavno. Mercedes se mora popraviti, danas su imali očajan nastup.

Luis je kaznjen zbog visestruke promjene pravca, a Alonso za izazivanje sudara ...

A i ja se veselim Kanadi, jer mislim da nas tamo stvarno ceka odlicna trka. Staza je takva da sama od sebe obecava dosta borbi i preticanja. Jedino ako ovi opet ne useru sa gumama, pa ostave preveliku razliku izmedju mekse i tvrdje mjesavine.
 
Član
hamilton "usijan" i tako vozio.... isfrustriran i na kvalama, pa na utrku dosao nafuran, misleci ako je "brzi" da ga ostali moraju propustit... a na stazi kao ovdje, pokusava preticat, ulijetat gdje je skoro i nemoguce bez nekog kontakta... ili da drugi stane, uspori, pusti ga :icon_rolleyes:

i alkos je mogao na startu napast dugmeta, te kasnije u utrci, ali nije, zna da je glupost srljat na ovakvoj stazi... a da je hamilton na njegovom mjestu bio, uletio bi on na startu u prvoj krivini i garant tu i zavrsio... to je i njegov najveci problem, ne moze on sabrat recimo 3 utrke da odveze kako treba...2 kako treba i u sljedecoj nesto zezne... uvijek napravi neki "glup" potez, pokusaj, vidi bocu slobodnog prostora i odmah pokusava ulijetat...
 
Član
http://www.yallaf1.com/2011/05/29/alonso-i-will-try-to-win-and-if-we-crash-we-crash/

alkos jeste svasta izjavio... al opet bitno je sta je cinio na stazi, a nije srljao kao hamilton...
 
Član
Pored ovog pekmezenja to mu je najveci problem nema mjere...ima dosta vozackih kvaliteta ali nepromisljenost i srljanje su mu veliki minus...karakter da ne geldamo svi veliki vozaci su bili prgavi kada se krene od Sene, Šumija pa nadalje ali u utrkama koje nesto vrijede ili odlucuju pravaka a ne bezveze u preticanju za 9 mjesto...Volim agresivne vozace ali koji znaju kada treba biti agresivan...Sena je imao agresivan stil voznje ali je znao kad, gdje i kako a imam utisak da ga Cigo pokusava kopirati ali mu ne ide od ruke, prvo nije taj kalibar, drugo F1 je danas skroz drugacija, a i vecina novih staza nije za takvog stila voznje...
 
Član
Hidraulic je napisao(la):
Alonso je izjavio da nije bilo SC, išao na preticanje Vettela, makar izbacio iz utrke obojicu.

Izjavio je da bi napao Vettela uj zadnjim krugovima, makar to bilo u situaciji da se rizikuje sudar, a ne da bi izbacio obojicu. Nemojte vaditi rijeci iz konteksta. On je rekao da bi ga napao agresivno, jer ocekuje da bi se Vettel maknuo, jer ne moze sebi dozvoliti da rizikuje sudar, vodeci je u prvensvu, dok Alonso nema sta izgubiti.
 
Član
Na putanji jeste bio ali ako je protivnik sa pola duzine bolida bio ispred , koji si ti da ti se sklanjam onda ,ako nije plava zastava i gdje stoji da te moram pratiti u spiglu stalno ako nisi na istoj duzini pokraj mene u krivini il na pravcu

Za vozacke sposobnosti necu nista reci ,ipak je on hajmo reci od boljih ali kurc..i se na stazi ako nisi dobre volje mislim gdje ti je profesionalnost
nije jedini sto je dobio kaznu , ali 3 kazne neka se zafali sudijama sto ce voziti sledecu redovno

Mi kao gledaoci nemamo sta tu ali kada se vise od 70% vozaca izjasnilo da je bio previse agresivan znaci ima nesto da li izmedju njega i tima :icon_question:

Ali sta me briga bila trka /prosla trka ,nego meni najvise krivo sto su na kraju startovali pod SC il da su makar bili zabranili zamjenu guma , ovako ispade isto i da nisu vise poslije crvene zastave startali


Suci pozvali Hamiltona zbog referiranja na rasizam, Whitmarsh situaciju pokušava smiriti izjavom: "Imao je težak dan..."

Današnje ponašanje Lewisa Hamiltona najbolje opisuje izjava McLarenovog šefa, Martina Whitmarsha koji je rekao: "Lewis je imao jako težak dan." Dodatno objašnjenje nije potrebno....
hamilton_monaco_engineer.jpg

Komentirajući odluke sudaca koji su ga ovog vikenda kaznili čak tri puta, Lewis Hamilton u izravnom televizijskom prijenosu BBC-a izjavio je kako suci rade cirkus od Formule 1 te da ga kažnjavaju zbog drugačije boje kože.

Nakon što je ta izjava odjeknula u javnosti, suci su Hamiltona promptno pozvali na novo saslušanje na kojem je svoju izjavu kategorizirao kao "neuspjelu šalu," sa čim su se suci složili i prihvatili njegovu ispriku.

Vijest da se Hamilton opet morao pojaviti pred sucima potvrdio je i McLarenov šef, Martin Whitmarsh.

"Nakon utrke, u jednom televizijskom intervjuu našalio se o svojim kaznama i referirao se na Ali G-ja," objašnjava Whitmarsh.

"Ipak, zadovoljn sam što je na kraju odlučio vratiti se na stazu i porazgovarati sa sucima o svojoj šali. Oni su prihvatili njegovo objašnjenje."

"Lewis je imao težak dan" - zna se što to znači

Whitmarsh je još dodao i da je Hamilton imao težak dan.

"Lewis je imao frustrirajuću utrku. Mislim da je realnost takva da ćete u Monte Carlu uvijek biti uključeni u ovakve incidente ako ne startate iz prvih redova, a posebno ako ste vozač poput Lewisa koji se nikad, ali nikad ne predaje."

"No, to je Lewis. Zbog toga je tako fantastičan vozač i zbog toga ga je uzbudljivo gledati. Da, razočaran je jer je bio ozbiljno brz cijelog vikenda. Ali, takav je Monte Carlo, takve su utrke i takav je život."





Pastor Maldonado kritizira Hamiltona


Suci Velike nagrade Monaka kaznili su Lewisa Hamiltona zbog sudara s Pastorom Maldonadom, no kazna na kraju nije promijenila njegov finalni rezultat.

maldonado_monaco_crash_tv.jpg

"Isti manevar napravio je i s Felipeom, potpuno isti"

Pastor Maldonado optužio je Lewisa Hamiltona zbog sudara u završnici Velike nagrade Monaka, što je rezultat, smatra on, preoptimističnog Britančevog poteza.

Maldonado je u tom trenutku bio na šestom mjestu.

"Mislim da je isti manevar pokušao napraviti i kod Felipea. Točno isti. Bio je preoptimističan," rekao je venezuelanski vozač.

"Ovo je vrlo uska staza i morate biti jako pažljivi s pretjecanjima. Ja sam danas odradio puno pretjecanja i nisam imao niti jedan jedini problem jer sam bio vrlo oprezan i obziran. On je vjerojatno bio nezadovoljan svojom pozicijom jer se bori za prvenstvo."

"Smatram da smo prije sudara napravili odličan posao," dodao je Maldonado.

"Mislim da je zbog okolnosti u utrci bio preoptimističan"

Na pitanje novinara smatra li da je Hamiltonov pokušaj u Ste. Devoteu bio opasan, Maldonado je odgovorio: "Ne znam, o tome će suci odlučiti."

"Na tom je mjestu uvijek teško pretjecati i za pretjecanje morate biti potpuno poravnati, a on je bio iza mene. Mislim da je zbog okolnosti u utrci bio preoptimističan. Bio je na super mekanim gumama."

Za razliku od Maldonada, Hamilton tvrdi da je on žrtva u cijeloj priči te da je Maldonado zapravo udario u njega.
 
Član
koji cigan boze dragi. ko sto moj rodjak rece, treba mu oduzet vozacku na mjesec i 2 bobe upisat... hehhe :lol:
 
Top