FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2011-Kvalifikacije

FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2011-Kvalifikacije

Od V.N Monaka o?ekujem...

  • Da Mercedes i Renault prestignu Ferrari.

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    12
Član
Trka je bila fenomenalna. Sto Koki rece, steta je sto je SC izasao pred kraj, svasta je jos moglo da se desi. Alonso je vozio na repu Vettelu i samo mjerkao gdje ovaj kako vozi, a na kraju bi ga napao 100%.

A gdje god koji sudar bio, ne trebas ni pitati, Hamilton je sigurno tu ... Danas je presao svaku granicu i jos tvrdi da su i Massa i Maldonado namjerno udarili u njega :icon_mad: Malo je da ga nkazne sa dodavanjem vremena, nece imati efekta nikako. Treba ga ili diskvalifikovati iz trke, ili dato bar 5 mjesta unazad za iducu! Ali s' obzirom na dosadasnje situacije ne bi me cudilo da dobije ukor :lol:
 
Član
mjesta unazad mu nista ne mjenjaju, samo vise ljudi ispred njega koje moze malo udarit i gurnut ustranu :lol:
 
Pretjerao je danas definitivno , ali bi mnogo zanimljivije bilo da je on bio umjesto Buttona , e tad bi gledali pravu bitku :cool:

Trka je bila nevjerovatno uzbudljiva , Ferari se vraca ( pod Ferrari mislim Alonso , Massa nije neki vozac..... ) i mislim da cemo u nastavku sezone gledati dvoboj Hamiltona i ALonsa ( po mom misljenju dvojica najboljih vozaca trenutno u F1 )

Bice zanimljivo gledati ko ce biti drugi , prvo mjesto je vec rezervisano :icon_mad:
 
Član
Hamilton tvrdi da su Massa i Maldonado udarili u njega te da suci rade cirkus

McLarenov vozač, Lewis Hamilton dao je jedan od interesantnijih intervjua u svojoj karijeri. Nakon turbulentne Velike nagrade Monaka, izjavio je da ga kažnjavaju zato što je crnac.


Suci ga ne kažnjavaju zato jer ne poštuje sportske običaje, nego zato što je crnac?

Nakon što je na jučerašnjim kvalifikacijama presjekao šikanu, a na današnjoj utrci imao sudar s dvojicom vozača, Lewis Hamilton optužio je suce zbog cirkusa kojeg rade s kaznama.

Hamilton je, podsjetimo, tijekom utrke optužio Felipea Massu da je u njega namjerno udario, no suci su došli do drugačijeg zaključka pa su mu dali kaznu prolaska kroz boks.

Međutim, Hamiltona to nije spriječilo da u završnici utrke ne bude agresivan, nego je sudjelovao u još jednom sudaru. Naime, u prvom zavoju sudario se s Williamsovim vozačem Pastorom Maldonadom, kojeg je to stajalo šestog mjesta.

Zbog toga je trenutno pod istragom.

"Od šest utrka, mene su sucima priveli pet puta. Ovo je cirkus," požalio se Hamilton BBC-u. "Ovo je totalno luđački cirkus."

Na pitanje novinara postoje li, kojim slučajem, opravdani razlozi zbog kojih je tako zanimljiv sucima, Hamilton je odgovorio neuspjelom šalom: "Možda zato što sam crnac. To Ali G govori. Nemam pojma."

Massa udario u Hamiltona?

U nastavku razgovora s novinarima, prokomentirao je sudar s Massom za kojeg tvrdi da nije kriv. "Ja sam bio puno brži od Masse," pravda se. "Bio sam na unutrašnjoj strani, on je počeo prerano skretati i udario je u mene. Pokušao sam proći preko rubnika i izbjeći ga, ali obojica smo zaglavili."

"Kaznu sam, naravno, dobio ja, ali to je uobičajeno. Massa me je zadržao u kvalifikacijama, a ja sam dobio kaznu. On je skrenuo prema meni, a ja sam dobio kaznu."

I Maldonado udario u Hamiltona?

Još je naglasio i da nije on kriv za sudar s Maldonadom u zavoju Ste. Devote, koji se tri kruga prije kraja utrke dogodio u borbi za šesto mjesto.

"Ja sam bio na unutrašnjoj strani i na televiziji možete vidjeti da je cijelom dužinom bolida prerano skrenuo kako bi me zaustavio. On je udario u mene."

"Ovo je smiješno. Svi ti vozači su totalno smiješni. Ovo mi je sve glupo."

Hamilton će i dalje maksimalno napadati

Dok se čeka odluka sudaca po pitanju sudara s Maldonadom, Hamilton je rekao da ga ništa neće obeshrabriti da i dalje pretječe.

"Ovo utječe na moje samopouzdanje. Mislim da je ovaj sport jednostavno... Ljudi me hoće gledati kako vozim utrke, žele gledati pretjecanja, a onda vas kazne zbog pretjecanja. Kazne vas jer radite show, kazne vas jer pokušate pretjecati."

"S moje strane sve je bilo fair. Da sam kasno kočio i udario u nekoga, digao bih ruke i priznao da je potez bio glup. Ali, to danas nije bio slučaj."



Izvor ... F1racing.com.hr
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
Pretjerao je danas definitivno , ali bi mnogo zanimljivije bilo da je on bio umjesto Buttona , e tad bi gledali pravu bitku :cool:

Trka je bila nevjerovatno uzbudljiva , Ferari se vraca ( pod Ferrari mislim Alonso , Massa nije neki vozac..... ) i mislim da cemo u nastavku sezone gledati dvoboj Hamiltona i ALonsa ( po mom misljenju dvojica najboljih vozaca trenutno u F1 )

Bice zanimljivo gledati ko ce biti drugi , prvo mjesto je vec rezervisano :icon_mad:

Da je on bio umjesto Buttona, Kobayashi bi bio prvi ... :lol:

A potpisujem ovo boldano! :icon_mad:
 
Član
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ynp28-jt8J0&feature=player_embedded[/video]


Ako je ovo trkaći incident, zašto je danas kažnjavan LH.
 
Član
cuj ga na kraju klipa, "sto bi ali g rekao" because im black hehe

a dobro, garant gledao dokumentarac o senni pa se malo vise nafurao i nalozio :D
 
Član
Zato sto za ostala 4 incident nije kaznjen naravno da ce peti dobiti kaznu , i Di Resta je na istom mjestu uradio isto i bio je i on kaznjen

Nesto nije u redu, kakav je odvratan intervju dao za njemacki RTL to do sada nije bilo , ko od jucer ljut ali na tim radi kvalifikacija jer u boxu su nesto komentarisali dugo ,uglavnom danas stvarno nije bilo lijepo od njega ponasanje na trci i posle trke
 
Član
Hidraulic je napisao(la):
Ako je ovo trkaći incident, zašto je danas kažnjavan LH.

Jel tebi ovo isto sto i danasnja Hamiltonova voznja? :icon_question:
A ako cemo vec malo dublje analizirati ovaj tvoj video, zar ti ne vidis da je u ovom slucaju Hamilton usao Webberu u putanju???
 
Član
Hamilton je bio na trkaćoj putanji, pri ulasku u zavoj. A Lewis je danas ovako i Massi i Maldonaldu ušao u putanje i napravio kontakte i kažnjen oba puta, dok je ovaj incident sa Webberom označen kao trkaći incident.


Malo suci i pretjeruju, sjećaš se kontakta sa Alonsom u Kini, i za to je kažnjen.
 
Član
Hidraulic je napisao(la):
Hamilton je bio na trkaćoj putanji, pri ulasku u zavoj. A Lewis je danas ovako i Massi i Maldonaldu ušao u putanje i napravio kontakte i kažnjen oba puta, dok je ovaj incident sa Webberom označen kao trkaći incident.


Malo suci i pretjeruju, sjećaš se kontakta sa Alonsom u Kini, i za to je kažnjen.

Nije tacno ... Trkaca putanja podrazumjeva pogadjanje apexa krivine, a Hamilton je ovdje bio daleko od toga. Unutrasnja strana je bila Webberova i kad je Hamilton vidio da ovaj nece odustati od napada, naglo je skrenuo i pokusao da zatvori vrata nakon sto su obojica vec bili prosli sam vrh krivine. I ovdje je odgovornost 50:50 i zato je to proglaseno kao trkaci incident.

U danasnjiom slucajevima je Hamilton bukvalno udarao u bolide ispred sebe koji su bili 100% na trkacoj putanji i nije bilo sanse za prolaz, osim na silu i zato je i kaznjen! Sudar sa Maldonadom necu ni da komentarisem, treba biti slijep pa reci da ono nije bila Hamiltonova krivica!

A u Kini su kaznjeni obojica ... koliko se ja sjecam
 
Član
Jesu obojica, zato što je Alonso pokupio Hamiltona. Bila je priča kako je Lewis pustao gas..

Za 2 sedmice, dolazi Kanada, teška, uska staza, na kojoj je Lewis odlican. Prosle sezone je uzeo pole Red-Bullu. Baš me zanima kako će se stvari odvijati, hoće li se Ham osloboditi pritiska.

McLaren je uveo ove mape motora, pa očekujem borbu za pole poziciju. Massa mora odvesti dobru utrku, nije je odavno. Mercedes se mora popraviti, danas su imali očajan nastup.
 
Top