Ford's 1.0-liter EcoBoost engine boosted to 145 KS

Ford's 1.0-liter EcoBoost engine boosted to 145 KS

Legend
634011104436998492.jpg


Jedno je sigurno kad derne bice pravi vatromet.

Neznam sta mislie postic sa motorom od 1.0l i tri clindra te 145 KS. Samo zamislim onu jadnu HTP kako dreci u 3.000 Rpm, mozes mislit kako onda ovaj jadnik cvili.

Ali eto Britanski tuner Superchips odlucio je da standardnih 125 KS nije dovoljno pa su dodali jos. Što se mene tice jedva cekam da probam prvog Fordovog troklipca sa puhalicom :D

Bice bombasticno :D btw ovaj ECU update košta "sitnih" 580 EURA :D
 
Član
joj edo nebih da spamam ili sta vec, da ppravimo neku raspravu.. ok, stoji to da idu nove i modernije tehnologije, ali nismo mi jos u tom rangu da mozemo praviti jedno litrene motore sa ovolikom snagom, da bi neki proizvod bio dobar treba posmatrati njegov cijeli zivotni ciklus, a to jeste koliko ce nama biti ekonomicno ovo vozati, hoce li kroz 10 godina njegova amortizacija biti uvecana nekoliko puta.. mislim da ce ovo biti kvarljiva roba.. sto se tice forda ja fordu dizem kapu on je dosta stvari prvi izmislio, i doveo auto indusriju na danasnji nivo,, dapace ljudi su prvu pokretnu traku izmislili, taj koncept se i dan danas koristi..
 
Član
mazda moze sa 1.3 motorom izvuci na 250 hp a da ford ne moze ovoliko
radi ovaj motor ko singerica :)
 
Član
djama je napisao(la):
mazda moze sa 1.3 motorom izvuci na 250 hp a da ford ne moze ovoliko
radi ovaj motor ko singerica :)

drugacija koncepcija motora...

mislim da ce ovo kino crkvat prije predvidjenog vremena... ukratko, ako se pokaze dobro, ford ce se proslavit, a ako ne, tesko njima(pogotovo ako u sve svoje modele pocnu ubacivat ove malene TB)...
 
Član
djama je napisao(la):
mazda moze sa 1.3 motorom izvuci na 250 hp a da ford ne moze ovoliko
radi ovaj motor ko singerica :)

e moj kolega procitaj kakav je motor u toj mazdi, to su dva razlicita svjeta, ajd ukucaj na vikipediji wankel engine.. ps isli su oni i do 280ks:icon_exclaim:
 
Član
mokeBass je napisao(la):
djama je napisao(la):
mazda moze sa 1.3 motorom izvuci na 250 hp a da ford ne moze ovoliko
radi ovaj motor ko singerica :)

e moj kolega procitaj kakav je motor u toj mazdi, to su dva razlicita svjeta, ajd ukucaj na vikipediji wankel engine.. ps isli su oni i do 280ks:icon_exclaim:
da nije dzentlmenskog dogovora i preko 280
 
Top