Ford Mondeo

Ford Mondeo

Legend
zlajaaa je napisao(la):
Bolji moj :D I nije toliko bucan kad je zagrijan, spram starihij dizela... nije tih ko audijev šestak :lol:

audijev sestak je simfonija, bar onaj ispravan sto nije presoa 600 000 :)
ima dobru izolaciju , kod mene se ne cuje uopste u autu, vani manje-vise ;)
 
Javili su se vw hejteri :D
ja sam vozio bas ovakvog mondea, samo 130ks dizelana
nemam zamjerki vecih na auto, udobno prostrano, sto kazu
ono sto se ocekuje od takvog auta, svidja mi se ;)
i da vozio sam ovoga na 18kama, vjeruj da ih ne osjeti.
 
zlajaaa je napisao(la):
Golf Mk1 Diesel je napisao(la):
nije VW al eto.:D
______________________________
Istina nije VW,bolji je od VW :D,jeftiniji je,a isto je kvalitetan ko passat,a u vožnji još i bolji,nazad i gepek još veći nego u passata. ;)

Vozio sam se u Passatu b5 koji ima bolju opremu od moje, jer moja je osnovna... i udobniji je nego Mondeo, ima bolja sjedišta ( u mog su ona izlivena u kalup, nije spužva)... U Subera su bolja sjedišta od mojih, i udobniji je, jedino što je presudilo pri kupovini je što je mondeo bio jeftiniji oko 4000KM isto godište i stanje.. Jest skuplji za održavat od Passata i svaki dio je skuplji, ali opet nećeš uložit u auto razliku u cijeni koja nije mala. Passat je po meni odličan auto, mislim na b5 sa finom opremom naravno.. Naravno u nas nemaš stručnjaka za ove motore, većinom ne znaju šta je kvaru i samo nagađaju.. jer im je motor nepoznanica, to je jedan minus uz to je poprilično komplikovan motor. Evo primjer, nije mi dizo temperaturu, kaže majstor odma termostat, nov košta 45KM i nije to, opet ne valja, daj kaže uljni termostat i cijena je oko 30 + gorivo i nije ni to, sada kaže imaš 4 grijača na motoru, vjerovatno neki od njih ne radi, pa ispod 0 stepeni teško podiže temperaturu... Na kraju daš 100KM u termostate koji za Passata koštaju 10KM, a uredu su bila oba termostata nego majstori su neznalci.. To su dobri majstori za TD, TDI motore starije generacije, ali za ovaj tdci motor su nula, nemaju pojma..

Zlaja da budem iskren ne rise brate.....kakav te termostat spopo,moj stari voza mondea 5 godina već,2007godina 96kw,330nm,jes troši pola litre više nego 1,9tdi ali je izdržljiv i neuništiv,i vuče ko lokomotiva,ja ne vrijeđam tdi nemoj ni ti tdci,a ja sam VW lik brate...
 
Super Moderator
Uuuu zakuhalo se pravo :eek:
Fin mondeo drug nek je sa srecom! A sto se tice odrzavanja tu je to negdje. Jedino je limarija skuplja kod forda... Barem sam se ja izuo dok sam svog focusa popravio (jest da je 2007 godina pa i to igra ulogu jbg), da je bio neki vw lakse bi i povoljnije nasao dijelove al sta bi
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Golf Mk1 Diesel je napisao(la):
nije VW al eto.:D
______________________________
Istina nije VW,bolji je od VW :D,jeftiniji je,a isto je kvalitetan ko passat,a u vožnji još i bolji,nazad i gepek još veći nego u passata. ;)

Vozio sam se u Passatu b5 koji ima bolju opremu od moje, jer moja je osnovna... i udobniji je nego Mondeo, ima bolja sjedišta ( u mog su ona izlivena u kalup, nije spužva)... U Subera su bolja sjedišta od mojih, i udobniji je, jedino što je presudilo pri kupovini je što je mondeo bio jeftiniji oko 4000KM isto godište i stanje.. Jest skuplji za održavat od Passata i svaki dio je skuplji, ali opet nećeš uložit u auto razliku u cijeni koja nije mala. Passat je po meni odličan auto, mislim na b5 sa finom opremom naravno.. Naravno u nas nemaš stručnjaka za ove motore, većinom ne znaju šta je kvaru i samo nagađaju.. jer im je motor nepoznanica, to je jedan minus uz to je poprilično komplikovan motor. Evo primjer, nije mi dizo temperaturu, kaže majstor odma termostat, nov košta 45KM i nije to, opet ne valja, daj kaže uljni termostat i cijena je oko 30 + gorivo i nije ni to, sada kaže imaš 4 grijača na motoru, vjerovatno neki od njih ne radi, pa ispod 0 stepeni teško podiže temperaturu... Na kraju daš 100KM u termostate koji za Passata koštaju 10KM, a uredu su bila oba termostata nego majstori su neznalci.. To su dobri majstori za TD, TDI motore starije generacije, ali za ovaj tdci motor su nula, nemaju pojma..

Ma bolan džaba je za pasata termostat.A to što auto voziš nesposobnim moronima,više govori o tebi ,nego o njima.
 
Član
Golf Mk1 Diesel, trebo sam sam tebe pitat što mi sporo diže na radnu temperaturu, pa da mi ti kažeš šta je ;) Ne znam što se svi pravite "majstori" ja samo prenosim lična iskustva, što se meni dešavalo na autu.. a ako već imate te beton majstore de ih pitajte što mi ne diže radnu temperaturu, pa mi pošaljite odgovor i ja trčim po nove dijelove da ih ugradim. Hvala
 
Član
Čestitam burazeru Kupio si dobro auto, u zdravlju i veselju da voziš i bolje si kupiš ;)
 
Član
Radi se pomalo na ciganskim kolima. :D
Uradjen chip na 145KS, izmjenjene kocnice, osvjezena klima i ostale sitnice. I onda detaljno unutasnje pranje.
Odradjen volan, rucica mjenjaca i rucne u kozu u Visokom, evo neka slika da se vidi kako je ispalo.

(desni klik pa otvori sliku ako zelite u vecoj rezulociji)

2whmngk.jpg
 
Član
Odlično ispalo :cool:
Kako sad ide :D kod koga si radio remap?
Jesi mijenjo samo disk pločice ili i i diskove? i koliko te koštalo?
 
Član
Zlaja, u nizim obrtajima se prilicno osjeti, bar mi tako izgleda.
Mjenjao sam samo plocice, 120KM sa rukama me kostalo.

Nije Tahir, ovaj momak je radio:
http://www.pik.ba/artikal/2666073/presvlacenje-tapacirung-volana-rucica-061-152-822-www-ksmodel-ba/
Ja sam prezadovoljan, odlicno i brzo uradio, volan mi je bio nekakav ljepljiv pa sam morao sto prije odraditi. Sad je dosta bolji ugodjaj. :cool:

Daki, imas PM.
 
Top