Ford Mondeo

Ford Mondeo

Član
Da i ja predstavim moj auto za posla, puta i za svaki dan. Dakle radi se o Mondeo-u 2001 godiste, 2,0 dizlo, 115KS. Od opreme ima profilisana sjedista, klimu, el retrovizore, el podizace, maglenke, cd changer, ESP, ABS, airbegova, el. podesiva sjedista, board, komande na volanu itd. Sto se tice planova, jedino neke 17-18" felge ljetos i to je to. Auto je u dobrom stanju, presao oko 120.000KM provjerenih, servisna knjizica i tako.

Evo slika kad je dosao, unutra je jos bio prljav prilicno, nije VW al eto. :D
Uskoro malo bolje slike.

21387080.jpg


66716753.jpg


32932966.jpg
 
BHT Ovisnik
kao sto rekoh prelijepo auto,boja za 5 izvrsna za odrzavanje i za srediti, nek je sa srecom i da te sluzi bez problema:cool:
 
Član
Ovo su odlična auta. Motor je dosta bučan, malo više troši al je izdržljiv i pouzdan. Savršeno auto za svaki dan. Sretno ;)
 
Član
Imao Mondea u porodici 3 godine,mene je to auto naprosto oduševilo.Tih 115 ks je sasvim dovoljno za svaki dan,drži fino cestu,prostran je unutra,tačno mi se sviđa i dalje ;)
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Ovo su odlična auta. Motor je dosta bučan, malo više troši al je izdržljiv i pouzdan. Savršeno auto za svaki dan. Sretno ;)

Bas sam te neki dan vidio i kontam sta se ovaj dere ovako :lol: :D

Najljepsa garaza u Vratusi :D

Neka je sa srecom aBd do godine jos bolji ;)
 
Član
Bolji moj :D I nije toliko bucan kad je zagrijan, spram starihij dizela... nije tih ko audijev šestak :lol:
 
Član
Hvala momci. Presao sam dosad par hiljada, ja sam stvarno zadovoljan. A sto se tice buke, ja sam mislio da je nesto pokvareno, al rece majstor da tako i treba. Veze ja nemam oko ovoga. :D
 
Član
lijepa linija i svidja m ise stvarno mondeo samo ove lajsne na branicima u sivo odn u boju auta...;)
 
nije VW al eto.:D
______________________________
Istina nije VW,bolji je od VW :D,jeftiniji je,a isto je kvalitetan ko passat,a u vožnji još i bolji,nazad i gepek još veći nego u passata. ;)
 
Član
Golf Mk1 Diesel je napisao(la):
nije VW al eto.:D
______________________________
Istina nije VW,bolji je od VW :D,jeftiniji je,a isto je kvalitetan ko passat,a u vožnji još i bolji,nazad i gepek još veći nego u passata. ;)

Vozio sam se u Passatu b5 koji ima bolju opremu od moje, jer moja je osnovna... i udobniji je nego Mondeo, ima bolja sjedišta ( u mog su ona izlivena u kalup, nije spužva)... U Subera su bolja sjedišta od mojih, i udobniji je, jedino što je presudilo pri kupovini je što je mondeo bio jeftiniji oko 4000KM isto godište i stanje.. Jest skuplji za održavat od Passata i svaki dio je skuplji, ali opet nećeš uložit u auto razliku u cijeni koja nije mala. Passat je po meni odličan auto, mislim na b5 sa finom opremom naravno.. Naravno u nas nemaš stručnjaka za ove motore, većinom ne znaju šta je kvaru i samo nagađaju.. jer im je motor nepoznanica, to je jedan minus uz to je poprilično komplikovan motor. Evo primjer, nije mi dizo temperaturu, kaže majstor odma termostat, nov košta 45KM i nije to, opet ne valja, daj kaže uljni termostat i cijena je oko 30 + gorivo i nije ni to, sada kaže imaš 4 grijača na motoru, vjerovatno neki od njih ne radi, pa ispod 0 stepeni teško podiže temperaturu... Na kraju daš 100KM u termostate koji za Passata koštaju 10KM, a uredu su bila oba termostata nego majstori su neznalci.. To su dobri majstori za TD, TDI motore starije generacije, ali za ovaj tdci motor su nula, nemaju pojma..
 
daj zlaja, eto za passata su djaba djelovi, ili pricamo o passatu iz 90tih ili o djelovima iz kine, prosla su doba golfa 2 za kojeg su dijelovi bili za djaba, i vw i svaki drugi noviji auto je skuplji za odrzavat, ako pricamo o original dijelovima..

a inace fin mondeo, unutra je posebno zanimljiv, mada ja nisam primjetio da je toliko bucniji u odnosu npr na TDI koji sigurno nije tih.
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
daj zlaja, eto za passata su djaba djelovi, ili pricamo o passatu iz 90tih ili o djelovima iz kine, prosla su doba golfa 2 za kojeg su dijelovi bili za djaba, i vw i svaki drugi noviji auto je skuplji za odrzavat, ako pricamo o original dijelovima..

a inace fin mondeo, unutra je posebno zanimljiv, mada ja nisam primjetio da je toliko bucniji u odnosu npr na TDI koji sigurno nije tih.

Kod ovih sitnih dijelova je enormna razlika u cijeni, za servise manje, ali je opet poprilična razlika... Jer je manja potražnja, tako je bilo i za mk1, pa je vremenom spao da je veliki servis 180KM, a bio je 600 :icon_twisted:
 
Član
Ma navozao sam se passata, dosadilo. Mada, trazio sam i sebi passata, nekoliko sam ih probao ali nisam nasao nesto da mi se svidja, il nema opreme ili nije ocuvano. Preporucili mi mondea, obisao par i ovaj mi se svidio i uzmem ga. Meni je puno bolji izgledom i unutra i s vana od passata, a bgm i udobniji. Sve u svemu, ja zadovoljan.
 
zlajaaa je napisao(la):
SoundLunatic je napisao(la):
daj zlaja, eto za passata su djaba djelovi, ili pricamo o passatu iz 90tih ili o djelovima iz kine, prosla su doba golfa 2 za kojeg su dijelovi bili za djaba, i vw i svaki drugi noviji auto je skuplji za odrzavat, ako pricamo o original dijelovima..

a inace fin mondeo, unutra je posebno zanimljiv, mada ja nisam primjetio da je toliko bucniji u odnosu npr na TDI koji sigurno nije tih.

Kod ovih sitnih dijelova je enormna razlika u cijeni, za servise manje, ali je opet poprilična razlika... Jer je manja potražnja, tako je bilo i za mk1, pa je vremenom spao da je veliki servis 180KM, a bio je 600 :icon_twisted:

prije bi reko da je passat b5 skuplji za odrzavanje od mondea
 
Top