Ford Mondeo 2.0tdci zamajac

Ford Mondeo 2.0tdci zamajac

Član
Čuj dizne, moj na loži 52 000 pregazio, jesu li osjetljive? :D

Loz ulje je sigurno kvalitetnije od ovog goriva sto sipamo :)

Sto setice zamajca nista on nije losiji na fordu nego na VW-u evo bas sam danas ugradio na touran-a fiksni zamajac, skinuli plivajuci a on se raspao totalno, cak je imao lufta ne naprijed nazad nego untura i van, fiksni zamajac sa setom dodje 650-700km a plivajuci samo zamajac dodje 750km+ set kvacila... Taj plivajuci zamajac je cisti promasaj i to je samo napravljeno da se klepaju pare na tome :) nadjes fiksni ugradis i rahat dok je auta ;)

Ti ford mondeo su auta sto se tice odnosa cijene i dobivenog pun pogodak, naravno ako uzmes dobro auta a ne neki tamo sto je presao 500 000 i vracen na 180 000 pa ti kad kupis moras uloziti jos toliko koliko si auto plati oda bi to bilo auto, tako isto vrijedi i za VW i Audi i sve ostale... Ali sto se tice ulozeno dobiveno ja mislim da malo koji moze sa tim mondeom ici...
Motori dobri, dizne kazu osjetljive a meni se vise ljudi zali na dizne od 2.0 PD TDI motora nego od TDCI-a ali eto :p, motori jako dobri, potrosnja smijesna, udobnost dobra, lezanje na cesi super, jer ford je i poznat po dobrom ovjesu i lezanju na cesti i kod focusa i kod mondea...

Edit... zamajac mozes ispitati kako rece kolega sa naglim gasenjem, isto tako zamajac se moze vidjeti da li je los kad se gasi i pali auto ako se strese motor puno, isto tako kad radi na leru motor zna cimati i skakati, bude dosta nemiran, jer kada je zamajac los tada je i balans motora los, a zamajac je jedan od tezih stvari sto motor vrti i on kad je los i kad ima los balans tada se motor dosta trese...
 
Poslednja izmena:
Član
Dosta poznanika ima VAG grupaciju, jedan uradio dizne na T5, drugi turbinu i dizne na passatu 5, treći turbinu na octaviji na 160 000km i spisak ide u nedogled... na forumu vazda neki problemi sa diznama golf/ passat / oktavija, turbina i gluposti... ali mislim da je ovaj CR što su napravili dosta bolji i nisam čuo da se ljudi žale na njega :) Možda što još nije toliko dugo na tržištu, ali je bolji sigruno
 
Top