Ford Focus

Ford Focus

Član
Pozdrav raja, novi sam ovjde. Reko da se malo rapsitam, imam jedna problem na autu. Imam forda focusa 2005 god. 100Kw motor, 2.0 tdci. Na autu je radjena trubina prije dva mjeseca, tacnije geometrija joj je otisla bila, isto tako je ukinut dpf i egr. Naon mjesec dana voznje sve je normlano bilo, auto je od jednom pocelo dimit bijeli dim je. Auto ima dobru vucu nista s epromjenilo nije, potrosnja ista , pali ujutru normalno. Smao kada s ezagrije pocne dimiti, onda stanem na gas u leru na nekin 3-4 hilajde obrtaja ispusti bas dosta dima i nakontoga auto ne dimi. Vozim normlano 3-4 dana smao malo zatrza i nakon toga pocne dimiti opet. Crije provjeravao sve ok, interkuler skidlai ponovo cistili nista s epromjenilo nije. Da nije slucajno neko imao problema s tim ili nesta slicno ?pozz
 
Moze biti glava, dihtung glave, napuknut block motora.
imas li manjak rashladne tekucine?
pogledaj cep ulja dali je zuckast.


Gesendet von iPhone
 
Član
Koliko se sjećam na tim motorima je bila preporuka da se podloske injektora mijenjaju svakih 100 000 km , samo sto to barem kod nas niko ne dira dok ne pocne uvlacit smrad u kabinu .

Moze ti bit taj problem zbog injektora , kad budes skidao obavezno odnesi na testiranje .
 
Pozz.imam focusa 2014 tdci 1.6 70kw
Zanima me zasto prilikom voznje u rikverc iskace.nekad skroz nekad do pola i dobro hlupi.ako neko ima da zna sta je to hvala

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Član
Pozz.imam focusa 2014 tdci 1.6 70kw
Zanima me zasto prilikom voznje u rikverc iskace.nekad skroz nekad do pola i dobro hlupi.ako neko ima da zna sta je to hvala

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Moze da bude vise stvari , nosac motora/mjenjaca , sinhron rikverca , neko cackao oko sajli pa nije dobro ustimao i td.

Ako nisi prvi vlasnik, ako je iz uvoza onda moze da bude "svasta" , jer nisu poznati takvi problemi da su se desavali , po godistu to bi trebao biti MK3 FL .
 
Moze da bude vise stvari , nosac motora/mjenjaca , sinhron rikverca , neko cackao oko sajli pa nije dobro ustimao i td.

Ako nisi prvi vlasnik, ako je iz uvoza onda moze da bude "svasta" , jer nisu poznati takvi problemi da su se desavali , po godistu to bi trebao biti MK3 FL .
Ja sam drugi vlasnik i msm da nije niko cackao jer je uzet u firmi koja po isteku garancije mjenja vozila te vrstr.i nije se desavalo pola godine kako ga imam do prosle sedmuce.nekad izbaci na pola a nekad skroz iz rikverca.tako zanima me misljenja da me kod majstora ne izlevate.hvala puno

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Član
Ja sam drugi vlasnik i msm da nije niko cackao jer je uzet u firmi koja po isteku garancije mjenja vozila te vrstr.i nije se desavalo pola godine kako ga imam do prosle sedmuce.nekad izbaci na pola a nekad skroz iz rikverca.tako zanima me misljenja da me kod majstora ne izlevate.hvala puno

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Na tim godistima znao se samo javiti povremeno neki cudan tihi zvuk i to kod onih koji su imali ugradjen hill holder (pomoc pri kretanju na uzbrdici) , ali ni tu nije bilo nikad problema sa mjenjacem , u tim slucajevima ovlasteni servisi su na pocetku rasklapali i pregledali set kvacila , zamajac i td. i nije se moglo nista naci , posle se nije ni diralo nista iako je u garanciji . Iz fabrike su se oglasili po tom pitanju da je u te verzije sa hill holderom ugradjivan "tvrdji" izdrzljiviji zamajac pa da je on povremeno stvarao taj zvuk .

U tvom slucaju prvo dobro pregledaj nosace i sistem polugica i sajli , pa onda prema skupljem .
 
Na tim godistima znao se samo javiti povremeno neki cudan tihi zvuk i to kod onih koji su imali ugradjen hill holder (pomoc pri kretanju na uzbrdici) , ali ni tu nije bilo nikad problema sa mjenjacem , u tim slucajevima ovlasteni servisi su na pocetku rasklapali i pregledali set kvacila , zamajac i td. i nije se moglo nista naci , posle se nije ni diralo nista iako je u garanciji . Iz fabrike su se oglasili po tom pitanju da je u te verzije sa hill holderom ugradjivan "tvrdji" izdrzljiviji zamajac pa da je on povremeno stvarao taj zvuk .

U tvom slucaju prvo dobro pregledaj nosace i sistem polugica i sajli , pa onda prema skupljem .
Ostale brzine nema problema ni najmanje sve perfektno.a on nema taj hill holder.tako da vidicemo narucio sam se majstoru pa cemo vidjet.hvala puno

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Top