Ford Focus RS & Renault Megane R26-R

Ford Focus RS & Renault Megane R26-R

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Two different approaches, but one goal: to create the most hardcore hot hatch ever. We look at how Ford’s pumped-up Focus RS and Renault’s stripped-out Mégane R26-R stack up

Focus RS

Engine: In-line 5-cyl, turbo
Location: Front, transverse
Displacement: 2521cc
Max power: 300bhp
Max torque: 3000lb ft
Transssionmi: Six-speed manual gearbox, front-wheel drive, Quaife limited-slip differential Six-speed manual gearbox,
Wheels: 19in front and rear,
Weight: 1400kg
0-62mph: sub-6.0sec
Top speed: 150mph-plus
Price: c£26,000
On sale: Early 2009


Mégane R26-R


Engine: In-line 4-cyl, turbo
Location: Front, transverse
Displacement: 1998cc
Max power: 227bhp @ 5500rpm
Max torque: 229bhp @ 3000rpm
Transssionmi: Six-speed manual gearbox, front-wheel drive, GKN limited-slip differential
Wheels: 18in front and rear, aluminium alloy
Weight: 1220kg
0-62mph: 6.0sec
Top speed: 147mph
Price: c£23,000-24,000
On sale: Oct-08


i307937_1.jpg


i307938_17.jpg


i307939_5.jpg


i307940_14.jpg


i307941_9.jpg


i307942_15.jpg


i307943_2.jpg


i307944_12.jpg


i307945_8.jpg


i307946_3.jpg


i307947_7.jpg


i307948_16.jpg


i307949_18.jpg



Posto mi je moto "Function over form",ovdje izabirem Megana.:)
Zeza,budemo vidjeli na testovima!No svejedno,nesto mi je megane drazi.
 
Član
zelena boja na focusu je drama.... a iskreno dajem prednost focusu... jer mi se izgled megana jednostavno ne svidja... a sto se tice preformansi... focus naravno... a i nekako mi u globalu mocnije izgleda.... mislim ipak je ovaj focus na WRC-u, ako ih neko poklanja ne bih se bunio ni za jednog :D
 
Istina,focus je ljepsi,al mi se svidja pravac kojim je renault isao,umjesto da "pumpaju" snagu isli su na skidanje sala,konacno da neko krene tim putem,a naravno tu je jos i renoova reputacija ultra brzih gradskih (a moze ovo da jebe mamu i na auto putu) jurilica,a i ovaj roll bar me nekako osvojio :cool:
 
Član
mislim nema sumnje... razlike na autima su minimalne... ako gledas na pravac kojim su isla oba proizvodjaca... ali opet 300ks na spram 230ks koliko god da su ga olaksali... ipak je razlika... a opet... nisu ovo nesto posebno ni skupa auta... tako da moras malo pogledati i prakticnost... jer mislim neces uzeti megana... pa sa roll barom... pa otici obavljati sta trebas npr po gradu... jebiga ja to sve gledam.. kao kad bi ga ja imo... mislim gdje cu staviti u megana recaro baby seat od svoje princeze.... :D
 
ja sam jos mlad :D pa ne razmisljam gdje cu staviti baby seat,hehe

Ma nije sve u snagi/snazi (kako vec),ja bi licno vise gledao koji mi je auto zabavniji,koji stvara vise G-sile u krivinama,a eto kad pogledas specifications,ubrzanja su im stvarno tu negdje,kao i max brzina,znaci sve ostaje na ovjesu,a mislim da bi megane tu mogao biti bolji.Budemo vidjeli prve testove,ha ja!Bjez odoh spavati!:)
 
Član
mocne masine...citao sam o njima u EVO-u...po meni Megane je nekako egzoticniji...ima neki izgled zajeban...moj izbor bi bio Megane!!!
:cool::cool::cool:
 
badboy je napisao(la):
samo im fali golf r32

hahah,nije bez razloga NE uvrsten.Pojeli bi R32-icu obojica.Jedini konkurent focusu je upravo megane i nema dalje rasprave tu.Ko misli suprotno neka malo progugla ili procita koji aktuelan auto magazin.
 
ford je u ovom dvoboju zivotinja, teskas sa velikim srcem, dok je megaane utrenirani atleta bez ikakvog viska.
megane u svakom pogledu..
 
Član
freekvw1983 jesi se to zaljubio u Megane odkad si ga provozao?

ma jok..
samo se divim ovom R26.R
a inace mi je megane sa ovom guzom najljepsi iz citave serije
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top