Folije na staklima

Folije na staklima

Pozdrav,mislim da Vam je ove teme preko glave,sve što sam čitao do sada su postovi od predhodnih godina.

Interesuje me kakvo je stanje sada po pitanju zatamljivanja stakala na autu....
Konkretno zatamnio bi LLummar-om zbog djeteta zadnji dio 50 %.
Na predhodnom autu sam imao 70 % zadnji dio nikad policija nije ni pomenula folije a zaustavljali su me kontrole radi.
Znam da nije legalno ali me interesuju vaša iskustva na putevima.
Pozz
 
Poslednja izmena:
Sad je izasao zakon da se ne smije nista zatamnjivati. Ni jedno staklo. Ali ne prave problem zbog zadnjih bocnih
 
Poslednja izmena:
Član
Sad je izasao zakon da se ne smije nista zatamnjivati. Ni jedno staklo.
Đe ba, daj dokaz.
Glupost izvali, u zakonu zadnja izmjena navodi da se smiju zatamniti samo zadnja bočna stakla, i nema maksimalna vrijednost ili minimalna, znači ne smije :
prednja šajba
prednje vozačevo
prednje suvozačevo
zadnja šajba
 
Nism ni ja vjerovo dok nisam vidio, zakon. Bilo je na fb u nekoj od auto grupa slika. Samo se smiju reklame postavljati.
 
Član
Ja imam 35/65 i nikad problema. Iso sam i po Evropi stalno. Ali mislim da te necr niko zajebavat za zadnja bocna i zadnju sajbu. Takk i fabrika radi
 
Član
Ako uradis zadnji box fino, i ne nesto pretjerano nece te niko peglati. Ako stavis na golfa 2 i sl auta velike su mogucnosti da hoce.
 
Član
ja nisam bio pobronik tog tamnjenja ali ću na proleće da odradim zadnji box na 85 i prednji manje tipa 15 sa lumarom
gledao sam novi q7 imao je fabričko zatamljenje slično mojim zahtjevima i fino mi je to izgledalo.
što se tiče zakona i iskustva to je već druga priča, zakon samo zadnja bočna koliko hoćeš ostalo ništa, sve ostalo kasnije je rizik..
 
U pitanju je octavia 2011 god,nisam za to da tamnim puno,samo 50 % i to LLummar-om.Da mi smanji UV zbog djeteta i naravno malo atraktivniji izgled.
Ništa pretjerano više da liči na fabriku.
 
Član
Nism ni ja vjerovo dok nisam vidio, zakon. Bilo je na fb u nekoj od auto grupa slika. Samo se smiju reklame postavljati.

https://bihamk.ba/assets/files/SZNzwaujVd-izmjena-pravilnika-dimenzijepdf.pdf
OD 2007 se nije ništa mijenjalo. I dan danas važi da se smiju zatamniti samo zadnja bočna.

1) U član 46. stav 3. se mijenja i glasi: "(3) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodato zatamnjivati (npr. postavljanjem folija, dodatim bojanjem stakla i sl.), u odnosu na fabričku ugradnju."
(2) Poslije stavka 3. se dodaju st. 4. i 5. koji glase: "(4) Izuzetno od stava 3. ovog člana, mogu se dodato zatamniti:
b) bočne staklene površine motornih vozila iza leĎnog naslona sjedala voz ča i suvozača, homologiranim folijama bez refleksije.
 
Član
Ma u BIH ti nema ko izdati homologaciju (atest), a bez refleksije se misli na folije koje nisu kao ogledalo.
 
Član
doce vrijem kad neces smjeti postaviti 225/40/17 a treba 225/45/17 a da ne govorim o folijama i sl glupostima
postoje ustanove koje su pametnije od policajca a to je tehnicki prelged na koji te može pozvati bilo koji lok polisman i tamo oderati postenski...
 
ništa znači stavljaj momak folije.Imao sam na predhodnom autu i stvano mi niko nije ni pomenuo folije.
Kad me zaustave normalno sve bude,kad prelazim granicu spustim zadnji prozor da se vidi nazad i nikad ništa,još sam imao 70 % i nisu bile LLummar.
Sad hoću stavit LLummar i staviću,vama hvala na odgovorima.
 
Top