Folije na staklima

Folije na staklima

Član
Dozvoljena su zadnja bocna stakla tamni koliko hoces. Uglavnom se radi i zadnja sajba da to izgleda kako treba i ne zezaju ni zbog toga jer svako umno zdrav zna da to nema nikakav negativan uticaj, naprotiv. Posebno kada su upitanju novija vozila to niko ne gleda . A i preglupo je na tip top vozili zezati nekog zbog tamne sajbe dok nam se na putevima i dalje voze auta koja su u ocajnom tehnickom, ekoloskom i vizuelnom staju. U svim evropskim zemljama zadnji box je dozvoljeno tamniti koliko hoces, s tim da negdje treba certifikat proizvodjaca folije za atest, koji dolazi uz samu foliju, bez komplikacija, u nekim zemljama ne treba nista osim da je sve profesionalno uradjeno, u nekim opet mozes da kupis certifikat naknadno ako ga nemas ili izgubis. To je trend koji kod nas tek nadolazi sada i sve je vise ljudi koji vide pozitivne stvari folija osim izgleda, koji je realno namanje korisna osobina. Vjerovatno ce se pozabaviti kod nas tim ubuduce i mjenati zakon sto se toga tice, samk da ne bude kao u Srbiji npr. gdje je zakon po tom pitanju takav kao da stavljas gusjenice i motor od mlaznog aviona na auto a ne obicnu prozornu zastitnu foliju . Kao sto neko rece dostavna i komercijalna auta nazad uglavnom nemaju uopce stakla.
 
Član
doce vrijem kad neces smjeti postaviti 225/40/17 a treba 225/45/17 a da ne govorim o folijama i sl glupostima
postoje ustanove koje su pametnije od policajca a to je tehnicki prelged na koji te može pozvati bilo koji lok polisman i tamo oderati postenski...
Bit će, al' kad.
I moći ćeš te gume staviti ali platiti atest 180 KM.
TJ za sve što nije fabričko na autu prilikom prve registracije, morat će se plaćat atest, ko u HR.
 
Član
Llumar 70 posto sve osim prednje nikakvih problema do sada i preko granice idem u pitanju je Golf 4 :D
 
Član
ja imao zadnja bocna 35%(i sad imam to),a bila je i zadnja sajba zatamnjena 70%
dva puta me htjjeli pisati,jednom u Tuzli a jednom u Zivinicama.tako da sam skinuo sajbu ostala samo bocna i niko ne zeza vise
 
iskreno ili sa zadnjim sajbom ili nikako,brate glupo mi samo sa strane.nek jebu mater sebi i zakon nakaradan.što neko napisa
donijeli zakon a ne znaju ni stanje na putu.ako je vec tako donesi odluku ko ima folije skuplja registracija i ko voli nek izvoli,ha ja.
gledam pun grad auta sa zatamljenim staklima.
Mene nisu zaustavili sigurno godinu-dvije.a i ne vozam toliko.po gradu kuca-poso poso-kuca,loko oko grada i 2 puta godisnje preko grane.Na prošlom autu sam imao folije al nikad nisam imao problema zbog njih al ponavljam i ne vozam nešto pretjerano
 
Član
Kod mene su sva zatamnjena pofino osim prednje sajbe, nju cu do proljeca uraditi, neka pisu, lakse mi je platit 20km nego da dalje traze, sve ostalo mi je skuplje :D
 
Član
U Sarajevu bi te pisali, to ti garantujem iz ličnog iskustva. Kod mene prednja bočna, zadnja, i zadnja šoferšajba zatamnjena sa 20% folijom (ako nije i 15%), bukvalno svaka patrola koja me vidi od Bentbaše do Stupa pod punim gasom dolijeće da piše. Ako ne zatamniš prednja stakla ne bi trebao imati problema, dakle "zadnji box" je ok gotovo svugdje.

Ono o čemu slabo ko govori jeste činjenica da sa jačom folijom, kad je kiša, ne vidiš nista iz auta, posebice kod vožnje unazad, raja prozore spušta da se parkira :D

Ovo što kolega kaže isto drži vode, bolje platiti 20 za šajbu, to najmanja kazna ostala :D
 
Top