Fiat Stilo vs Peugeot 307

Fiat Stilo vs Peugeot 307

Član
Kako se kaže u naslovu teme, šta bi vi uzeli Stila ili 307. U pitanju jtd od 115 konja i 2.0 Hdi. Više mi se sviđa Fiat i na šta treba obratiti pažnju kod oba auta. Budžet je negdje oko 6k.
 
Fiatov 1.9 jtd 85 kw se pokazao kao jakooo dobar i izdržljiv,hvale ga vlasnici kao motor s najmanje grešaka i kvarova
Ako se ko javi pa kaže da ga je imao a da nije valjao,taj ga sigurno nije održavao
Sipaš mu Selenia WR 5w40 oko 4.5 litra+filteri i ostale gluposti na vrijeme i end:happy:
Ja glasam za Stila :D:D:car1::turbo:
 
Član
Glasam za fiata. Ljepsi je u svakom pogledu. Jedino sto je manji...al ako to nije problem onda fijat. Taj motor fino ide i manje trosi. Jedino nisi naveo koliko kW je taj pezo? 66kW je bolja verzija jer nema FAP i nema plivajuci. Al gradske uzima 7.5l +....tako da trebas razmisliti i o tom.
 
Član
Peugeot je kvalitetnije odradjen, ima bolju limariju, opremu i bolji je na trapu. Sto se tice odrzavanja, to se zna, sve zavisi na sta naletis, na lesa ili na odrzavan auto.
 
Član
Prika ja bih ti savjetovao Pezoa. Troskovi odrzavnja Fiata nekada znaju bukvalno ispizditi vlasnike. Ne znam bas specificno za Stila ali ti mogu reci za Punta.
Senzor paljenja u pusci volana, znaci ako rikne sto se meni desilo na 130000 mora se mijenjati cijela puska volana sto je u Fiatu skupo. Veliki servis za obicni d motor je 680KM u Nuica sto je po meni dosta skupo dok je za JTD neznatno skuplji. I da napomenem da mi je kvaliteta zavrsne izrade znatno losija u odnosu na Pezoa.
A taj 2.0hdi ili tdci motor koji je i u Fordovima je jeftin za odrzavat. Na svaki 50 litara uspi 1 litar dvotaktola i visokotlacna pumpa ce ti trajat citavu vjecnost, dok im je motor rastereceniji ukoliko se radi o 66kw. Moj glas ide za Pezo.
 
Prika ja bih ti savjetovao Pezoa. Troskovi odrzavnja Fiata nekada znaju bukvalno ispizditi vlasnike. Ne znam bas specificno za Stila ali ti mogu reci za Punta.
Senzor paljenja u pusci volana, znaci ako rikne sto se meni desilo na 130000 mora se mijenjati cijela puska volana sto je u Fiatu skupo. Veliki servis za obicni d motor je 680KM u Nuica sto je po meni dosta skupo dok je za JTD neznatno skuplji. I da napomenem da mi je kvaliteta zavrsne izrade znatno losija u odnosu na Pezoa.
A taj 2.0hdi ili tdci motor koji je i u Fordovima je jeftin za odrzavat. Na svaki 50 litara uspi 1 litar dvotaktola i visokotlacna pumpa ce ti trajat citavu vjecnost, dok im je motor rastereceniji ukoliko se radi o 66kw. Moj glas ide za Pezo.
A to Peugeot nema senzora koji kad riknu hvataš se za glavu,pa samo taj DPF/FAP filter ti je dovoljan da ti treba tableta k'o lepina
A kako ja znam,na stubu volana se nalazi senzor položaja volana a ne senzor paljenja:D:Dako mislimo na isto?
 
Član
Posto vozim peugeot naravno glas za 307 :) nisi valjda ocekivao da ti nesto argumentirano ovde kazu .
 
Član
Pezo je zeznut po pitanju elektronike. Ima dve ploce na kojim se sve nalazi. Jedna kosta 400km.
Na 50l kad naspes 1l dvotaktola izracunaj pozrosnju na 100km ako se uzem u obzir da uzme 7.5 8 lit....66kW motor...o ovom jacem nema sta pricati....
 
Kod mene je komsija imao zabavu sa tim kompjuterima u 307,veoma skupu zabavu :D
Sto se Fiata tice,sa motorom sigurno neces imati problema ako kupis ok primjerak,JTD je zakon :D
 
Član
Zar može neko da kaže da je problematičnija elektronika kod Pežoa nego kod Fijata? Haha. Ovo za potrošnju isto nije tačno. Moj je 80kw i max prosječna ove zime je bila 7.6 litara. I da je Stilo lijep, nije vala, onaj sa četvoro vrata je pogotovo užaš. A unutra je tek haos, nekvalitetno i izuzetno ružno.

Ja ću ti reći moje iskustvo. Kupio sam svoj Pežo 307 prije 4 godine. 1.6HDI 80kw. Pored redovnog malog servisa zamjenio sam desnu sponu volana i krajnicu i to je stradalo prethodnom vlasniku. Mislim da je oko 70km bilo sa rukama. I mana Pežoa ovih godina su zupčanici klapni vazduha koji je meni baš stradao prije neki dan. Ima u servisu set za reparaciju koji je 30-40km. Eto, to je sve, nikakvih problema sa njim. Udoban je, lijep, mnogo kvalitetnija unutrašnjost.
 
Član
Mislim da motor 1.6 i 2.0 nisu isti tako da i potrosnja je mnogo razlicita i veci motor mora da trosi vise! Mislim da onaj ko ima pezo reci ce da izaberes njega a ko ima fiata vuče na fiata...
 
Top