Fiat stilo 1.9 abarth oprema

Fiat stilo 1.9 abarth oprema

Član
pozz drustvo,drug mi je nedavno kupio stila 1.9 140 KS 04 god. abarth oprema,medjutim ima problema,kazaljka od temp.kad ide normalno 4om ne prelazi nikad 75,nije kao u ostalih dizela da stoji na pola,zatim kad auto ''nekako''dostigne tem radnu(kazaljka stoji na sredini) kad pritisne kvacilo javlja mu na bordu los pritisak ulja,isao majstoru,mjerio pritisak dobro sve,i kad npr doda gas dimi boze sacuvaj,sipao je aditive,danas smo ostavili auto na par sati bez akum,skinuli kleme,nasli na forumu da treba 2 sata skinuti kleme i upaliti ga bez gasa i da radi 20 min da elektronika dodje sebi bla bla.auto redovno ide ka travniku i ono propuse ga bas,samo sto ga zeza ta kazaljka od tem,taj pritisak ulja i sto bas bas dimi dobro,ako neko zna sta da pogledamo nek javi,na dijagnostici nista ne pokaze,ne javlja nikakvu gresku.hvala
 
Član
termostat treba promijenit zbog te temperature,,, a sto si tice tog ulja vjerovatno je senzor pritiska ulja
 
Član
sto se tice ulja,kad radi na leru,i to samo kad se auto zagrije,kad nekako postigne radnu tem tad izbaci na bordu tu poruku,i kad dodas jako malo gasa ispod 1000 rmp ugasi se,jel moguce da mu je ler gas nizi?i sta uraditi sto bas puno dimi?jel moguce do dizni?
 
Član
To što dimi treba očistiti EGR ventil vjerovatno je do njega osim ako nije ko pokušavao neku mapu ubacitavati novu pa su paramatri promijenjeni, a te aditive je džabe sipati višse štete mogu donijeti nego koristi :icon_rolleyes:

A ovo ostalo ne znam, registruj se na http://italiancarsclubvojvodina.org/ prije ćeš dobiti tamo odgovor
 
Član
tacno taj aditiv ima nekih prednosti kad se tek naspe, mirnije i ljepse motor radi, al kad nestaane tog aditiva bude tri put gori motor nego prije sipanja
 
Član
aham danas cemo poslije posla probati ono s klemama,pa cemo vidjeti rezultat,a sto se tice egr mene zanima hoce li mu javljati neki problem,na inst tabli,ja sam na polu zatvorio egr i nikakvih nus pojava,hvala drug na odgovoru
 
Član
Ne prijavljuje kvar na tabli kod stila za EGR al kad se blikira mislim da se treba preko dijagnostike isključiti al moze se očistiti i ak je ispravan posle čišcenja bi trebao biti OK blokiranje na fabrickoj mapi nije potrebo tek kad se radi remap i povecava se snaga motora tad vecinom i blokiraju egr
 
Član
e to me zanima,da li ce morati i preko dijagnostike ga iskljuciti,jer bas bas puno dimi,brate mene bukvalno bude stid,kontam reko da nije do egr ili pak do diznih,hvala svima na odg.
 
Član
Kod mene kad sam ga kupio nakon par dana je počeo da dimi i gubvi snagu mislio sam da je turbina il nešto gore :icon_rolleyes: i očiste ovi u servisu egr i evo vec 3 god nit dimi nit zeza vise pa probajte i vi ;)
 
Član
1. termostat jos nije skroz otisao kad ode skroz neces ga moci voziti vidjet ces.
2. bravo adi egr(ako nije neka mapa nabacena- ne ne mozete ga zablindirati kao na jtd jer je to multijet ocistit promjenit ili softwerski iskljuciti.
3.Nema abarth opreme..znaju se tri paketa opreme i doplate.
4. Provjeri jos filter zraka goriva mada rjetko bude do filtera goriva kako auto ide opcenito?
5. Djabe ces skidati kleme nema od toga nista to je za nesto drugo da djabe neskidas.
 
Član
raymo je napisao(la):
1. termostat jos nije skroz otisao kad ode skroz neces ga moci voziti vidjet ces.
2. bravo adi egr(ako nije neka mapa nabacena- ne ne mozete ga zablindirati kao na jtd jer je to multijet ocistit promjenit ili softwerski iskljuciti.
3.Nema abarth opreme..znaju se tri paketa opreme i doplate.
4. Provjeri jos filter zraka goriva mada rjetko bude do filtera goriva kako auto ide opcenito?
5. Djabe ces skidati kleme nema od toga nista to je za nesto drugo da djabe neskidas.

brate ovaj fiat je u pitanju

http://www.auto-types.com/fiat-stilo-19-jtd-16v-140-abarth-6m-3-doors-hatchback-6-speed-manual-16299.html
ev bio sam kod njega sto kazes bezveze smo skidali kleme nema nikakov efekta,sve isto,a on kako ga je kupio nije nista dirao sto se tice mapa,znaci treba promijeniti termostat i onaj egr uraditi ,a zar ovaj fiat nije jtd ????ne pise multijet nego jtd 16 v?
 
Član
Ma pusti to sto pise vjerovatno je prelazna godina kasnije su na poklopcu pisali multijet 8v ili 16v isto pise i na nekim alfama.Bitno je da ce ti javljati gresku ako ne vjerujes probaj znam ja kakav je to motor a ove specifikacije su ne istinite:cool:.
Egr ti drze 4 sarafa i nalazi se iznad motora dobro ga ocisti ako ne znas bolje nekome plati:cool:
 
Član
drug da znam ne bih otvarao temu,uostalom nije moje auto,pa reko da mu pomognem ako moze,ugl s tog linka je sve identicno kao kod njega,nebitno,znaci ocistiti egr ili ga zacepiti i fizicki i softw.i nece vise dimiti,jel tako
 
Član
raymo je napisao(la):
Ma pusti to sto pise vjerovatno je prelazna godina kasnije su na poklopcu pisali multijet 8v ili 16v isto pise i na nekim alfama.Bitno je da ce ti javljati gresku ako ne vjerujes probaj znam ja kakav je to motor a ove specifikacije su ne istinite:cool:.
Egr ti drze 4 sarafa i nalazi se iznad motora dobro ga ocisti ako ne znas bolje nekome plati:cool:

NE ne ... JTD 16v je to sa 103KW ili 140ks
Multijet 16v dolazi sa 110KW ili ti 150ks
Multijet 8v 88kw ili 120ks
JTD 8v 85kw 115ks
ima razlike :))
 
Član
CaFa je napisao(la):
raymo je napisao(la):
Ma pusti to sto pise vjerovatno je prelazna godina kasnije su na poklopcu pisali multijet 8v ili 16v isto pise i na nekim alfama.Bitno je da ce ti javljati gresku ako ne vjerujes probaj znam ja kakav je to motor a ove specifikacije su ne istinite:cool:.
Egr ti drze 4 sarafa i nalazi se iznad motora dobro ga ocisti ako ne znas bolje nekome plati:cool:

NE ne ... JTD 16v je to sa 103KW ili 140ks
Multijet 16v dolazi sa 110KW ili ti 150ks
Multijet 8v 88kw ili 120ks
JTD 8v 85kw 115ks
ima razlike :))

i ja mislim da ima razlike al eto,znam sta sam vidio i sta pise a i na linku iznad pise 103kw abarth oprema al et nebitno,bitnije je da on rijesi probleme koje ima :)
 
Top