Fiat Punto 1.9 JTD

Fiat Punto 1.9 JTD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Administrator
ja vjerujem da ces ti srediti punta tako da zaboravis brava:D

nek je sa srecom i da ga sto prije dovedes u red;)
 
Član
Zoranic MNE je napisao(la):
Kao sto rekoh,prodao sam Bravo-a i kupih ovoga :D
jos mi je malo zao Brava,ali prezalicu ga nekako :D

Da se vratim na novi bolid,znaci Fiat Punto 1.9 JTD
2003 godiste,u odlicnom je stanju motor i ostalo,tehnicki je skroz OK :cool:
ima dosta opreme,i sto je najbitnije,mnogo je ekonomican a snazan i brz auto :cool:


kupio sam ga kao manje havarisanog,ali nema nista komplikovano da se radi na njemu,zato ga sam radim i ocu u startu da ga izlakiram da bude unikatan :D:D
znaci,ocu da ga preuredim odma u startu pa je svaka sugestija dobrodosla!

sada ovako izgleda:


Uploaded with ImageShack.us
ali bice mnogo bolji jer volje ne hvali :D
JTD je uvijek dobar izbor.Vozim ga 4 g.bez greške.E da imao sam mali problem koji sam i ovde iznio,nije palio svako malo.Npr.pali 10 dana 11-ti neće.Kad upali sve OK.Sve moguće dijagnostike nisu pomogle.Očistim pumpu u rezervaru,ma to je blato i mulj bilo najblaže rečeno.I sve OK.Mislim da nebi trebao preći potrošnju 4.6 do 2500 RPM.
 
znam da je JTD dobar,mogu rec i najbolji izbor jer je auto stvarno ekonomican i elastican da je to nevjerovatno, ide ko promaja a trosi ko upaljac :D

al kad spomenuste probleme,evo da iznesem sta mi se desilo prije par dana, odem ja malo dalje s njim i on ok ide,Punto gazi li gazi niko ga uhvatit ne moze :D al odjednom se auto ugasi i bez ikakvih potresa nego samo se tiho izgasi,ja pokusam da upalim on nece da upali,samo vergla :icon_mad: ja stanem 5 minuta pored puta,probam ponovo on upali iz prve kao da nije nista bilo :icon_question:

nastavih tako dalje kad on opet off,ja stanem opet i odmorim ga malo,kad se ohladio opet upali i nastavi da ide, ali mi se opet kad se ugrijao izgasi pred kucu :lol:

..i ja fino pozovem druga koji ima Fiat Stilo JTD, on dodje i ustanovimo da je riknuo: senzor polozaja radilice, ili RPM senzor , ili imobilliser kako ga vec zovu :D

ali nije nista strasno,svakako Fiat preporucuje da se taj senzor mjenja na svakih 50 000 km,pa se nisam ni malo razocarao ipak je JTD super :123:

narucio sam senzor,kostao je 25 eura i kad sam ga stavio ama bas nikakvih problema nisam imao, Punto se vise ne gasi u voznji tako da sam miran :D

evo slika,kako izgleda taj novi senzor polozaja radilice,nadam se da ce bit nekad nekom od pomoci ovo sto pisem,zato se trudim ovoliko :cool:

Fiat Punto 1.9 JTD se gasi u voznji i nece odma da upali,ali nece vise jer tu je novi senzor :D


Uploaded with ImageShack.us

svi koji budete imali ovakve simptome ne brinite to je najobicnija sitnica ;)

evo slika kako je "legao" crni krov :D


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Punto je danas izlakiran skroz :) branici,lajsne, crni krov :cool:



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

sjutra stavljam farove,branike i ostalo :D ja prezadovoljaan :D



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

......... to be continued :D
 
Član
fino fino, iduca investicija felge :) p.s. da si bogdom ukinuo znak s haube kad si ga farbao, pogledaj smajketovu temu o puntu, nevjerovatno koja razlika kad ga nema ....
 
Administrator
crni krov mu je super sjeo:cool: sve u svemu lijepo osvjezen punto;)

kao sto triza rece sad ganjaj kakve felgice;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top