Fiat Punto 1.2 8v

Fiat Punto 1.2 8v

Član
Porucio xenone 4300 h7 35w. pa mislim da nisam pogresio..kad stignu i kad se uradi montaza budu i slike..
jedno me muci citao na forumu da ima 35w i 55w. pa koja je razlika i dane bude neki problem oko toga ???
 
Član
Prica se da je jedan stavio na takvog punta h7 xenone i onda mu od motora uzimalo oko 16KW snage tako da nije mogo uzbrdo da ide nikako,

a bam u eure lahko provjeris na google-u
 
Član
evo malo da update temu..
Malo se radilo na auto ovih dana pa da postavim neku sliku..
xenon H7 4300 uzeli preko e-bay
S3KSnD3.jpg

eBaDKTl.jpg

3BCRgRz.jpg

promenio i poziciju stavio diode ali moram da menjam jer mi se pali sjalica na saltabli..moram da uzmem diode so laznjake
sTEq8M8.jpg


nisam imao para momentalno za alu felne pa sam hteo malo da razubavim auto i trazio one ratkapne od punto classic ali nisam mogao nigde da dandzem u makedoniju ..Nasao sam samo u ovlasteni servis na fiat ali tamo kazu da je jedna ratkapna 35 eura sto je nenormalno skupo..
malo po netu kad mi prijatelj iz beograda nasao iste takve nove za samo 12 eura sve 4 ratkapne..nisu orginal al su dosta ulepsale auto za jevtine pare
AT0mMt7.jpg

hwbEJQA.jpg

aHcULIz.jpg

bio sam danas dami uzmu meru za navlake na sedista da sijem po meru hocu da zastitim sedista da se ne bi prljali i pokidali..bicu u sredu gotovi i montaza je isto tada cena je oko 35 eura za navlake..
za neki dan bice jos slika od navlake
 
Član
ajde mal update
slike od navlake

16O62HJ.jpg

eny52vg.jpg

6HYI5dt.jpg


montirane LUMAR folije 35% propustlivost i atestirane u sobrakjajnu knizicu

5Ahy6vm.jpg

9MwYFKD.jpg

0Yt5Z6f.jpg


evo slike iznutra kako se vidi

tXR3uIz.jpg

stvV4W5.jpg


ovo je saobracajna sa atestom

nt1KFg7.jpg


i ovo se sada dobija kad registrues vozilo novo kod nas..mora da zalepis na prednje staklo dobija se kad registrues auto svake godine se menja

QRInLOK.jpg

7QqKkpi.jpg
 
Član
danas stigli bocni vetrobrani iz beograda od spider auto za 3100 dinara nasih 28 eura prednji i odma usledila montaza

zQF0MYk.jpg

AsdV1tt.jpg

roHT2Cu.jpg

jGTa7Na.jpg

4Vx09Of.jpg

XbLjNjA.jpg


evo jedan klip kako je kupen i sto se radilo za 3min.

 
Član
Ajde mala pomoc neznam dali je problem ili ne..
Znaci kad radi auto u leru sve okej voznja super vuce dobro ali kad je na leru i naglo nagazis papucicu gasa kao da proguta neku knedlu zagusi se sekund pa onda primi lepo a kad na ler postepeno dajes gas sve lepo ide i prima..znaci problem je samo kad naglo cimnes papucicu gasa onda malo zagusi pa onda primi lepo..dal je tako na svim benzincima 1.2 8v ili ne ???
 
Član
Zar niko od vas sto ima punto nije pokusao na zagrejani motor u leru naglo da cimne papucicu gasa i da pise ovde dal i njegovi punto ima to kako za sekund da proguta knedlu pa ondak primi..neznam dal je to kod svih puntica ili imam neki problem..ajde cekam odgovore...
 
Član
Kod mog starog se to desava kad su mu slabije svjecice ili kad sipa gorivo na razlicitim pumpama.
 
Član
To je kod novijih auta koji imaju male motore poput 1.2, 1.4 i 1.6 jer imaju malo tezi zamajac radi obrtnog momenta i imaju elektronsku klapnu gasa (nije sajla) i tu dolazi do malog kao zakasnjenja i kad dodas gas on kao da maaalo propadne i onda primi gas... isto tako i kad pustas gas on kao da zadrzi pola sekunde gas i onda pocnu obrtaji opadati, a to je sve radi teskog zamajca i elektronske klapne gasa. Ali kako i kolega rece provjeri svjecice u kakvom su stanju jer one su potrosni materijal a dosta znaju zezati u radu...
 
Član
To je sasvim normalna pojava , i ja sam se par puta igrao sa tim , znaci samo tapnem gas ono na stotinku i on zakasni i onda ko zagusi ga . To je sasvim normalno . Ja mislim da bi to rjesio nekim protocnim filteorm . Imao bi brzi odaziv na gas
 
Član
Svecice su skroz nove ima samo 4500km kako sam kupio champion seriski broj i toplotna vrednost su orginal za punto..proverio kablove sve ok nema da udara struja..mozda je to jednostavno tako..meni uopste ne smeta na voznju jer nista se neoseca mozda cu probati ocistiti klapnu samo da kupim onaj sprej sto je zacistenje oko 5 eura je kod nas...
 
Top