Fiat Croma 2.0 v6 turbo - 23.11.08 pics

Fiat Croma 2.0 v6 turbo - 23.11.08 pics

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nakanih se da napokon poslozim par slikica, i predstavim MOJ prvi autic :)

c848de50f5.jpg

f04d757e1b.jpg


Dakle, Fiat Croma, 2.5 turbodizlinterkullah mashina, kupljena s puknutim zupcastim. Nakon citavog radnog dana, koliko je potrebno da se skine glava motora :) ustanovio da su zvrknula 2 ventila, i njihove vodjice koje sam sjebao dok smo vadili savijene ventile :icon_eek::icon_eek: (hint pogledaj sliku) :)

edd10516be.jpg

Glava skinuta....

7d33be3898.jpg

Pomotani ventil, savio se cca 2 mm :icon_eek::icon_eek: izbijali ga pola sata....


Usput zamijenio sve vodjice, ta 2 ventila i sve teflone, jer ih uopste nije bilo :icon_eek::icon_eek: Neko je nekad zamijenio vodjice ventila nekim koje su napravljene kod tokara, i koje uopste nisu imale mjesta predvidjena za teflone :) Ludilo, jer svi koji su vidjeli ovo auto dok je radilo kazu da uopste nije puno pusila...:)

439306bf4b.jpg

Zachadjena glava na pocetku ciscenja

5be29f762d.jpg

Slika je mutnjikava, ali se vidi kako se glava sjaji nakon ciscenja u benzinu ;)

Kad sam vec sve rastavio, grehota ne izvuc i klipove, provjeriti karike. Ugl. mogle su josh, ali s obzirom da slazem sebi, zamijenjene i one, a i leteci lezaji....i tu je pocela jebada....


12894b1512.jpg

cb08fcf072.jpg

Cisto da se vidi koliki su klipovi :)


e509e6892f.jpg

a35b4c6650.jpg

Nove karike i leteci lezaji


Auto je slozeno nakon toga, i upaljeno bez vecih problema, brzo se odzracila. Radila cca sat vremena, i crkla :icon_rolleyes: Upalili ponovo, radila min-dvije, i opet tup. Kopaj zice, skidaj alternator mislec da on u kombinaciji s losim akkuom pravi probleme - jok. Donesem nov akku, auto anlasuje na jedvite jade, ne moze da okrene motor skoro nikako :icon_eek: Nakon ceprkanja zakljucimo da su vjerovatno jebeni lezheci lezaji problem, oni koje sam nove uzeo :icon_rolleyes:

Raskopam je jucher opet, skinem karter i samo sto sam odsarafio lezaje mogu okrenuti tocak/mjenjac/radilicu i klipove rukom :icon_eek::icon_eek: Pocnem vracat stare, medjutim na 4tom klipu me kisha prekine skroz, i zasad projekt tu stoji....

Iducih par dana imam ljepsu zanimaciju, al od ponedjeljka planiram nastaviti radove, treba karter vratiti, ozupciti je ponovo, i pospajati brdo nekih crijeva :) pa se nadam i paljenju u pon. ,samo da me vrijeme posluzi, i pod uslovom da bude sve do lezaja....

Pozz svima koji procitase sve ovo :)

eee29c9029.jpg

ebb477b814.jpg

9f1b47a688.jpg

f2dbdef4e9.jpg

Ovih par zadnjih slikica su kopirajtane by freekvw, nakon sto je motor prvi put slozen ;)
 
Član
RE: Dizl paua....

Nazalost nemam vise slika, jer mi bude mrsko prekidati posao da slikam, a i budu mi ruke skroz masne da cackam mobitel, ali potrudit cu se da povedem freeka sa sa sobom kad se bude sta radilo, da fotoslikise :)
 

edo

Član
RE: Dizl paua....

jbga svaka čast ja bih volio znati ovako raditi oko mehanike...fakat RESPECT...
za trud sve najbolje da i fiata složiš kako treba...
 
Član
RE: Dizl paua....

Hoce akobogda, samo dok upali prvo :) Prvo malo mehanika, zajebaju i podizaci prednji, odn njihovi prekidaci, tablu je neko ofarbao u sivu bio, pa je valja vratiti u crnu, itd. itd., ima posla uglavnom, al kad upali akobogda, sve ce ic lakse odatle ;)

Imal jos komentara? :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top