Fiat Coupe 20V Turbo by Al_Galone - KOMENTARI

Fiat Coupe 20V Turbo by Al_Galone - KOMENTARI

EJ2

Član
joj tacno, ovdje su komentari, ja poceo tamo.. nemojte zamjerit'... dos'o iz nocne, jedva i gledam.. ne mogu sa dvise ni napisati sta sam htio.. posle cu

poz
 
Član
ma nema frke

auto preslo 150.000km
nema nikakvih znakova umora ni problema,
nisu fiati na dobrom glasu ali vjeruj mi sve je to stvar mahale i toga sto su ljudi kod nas cudni

jbg i golf i fiat koriste hrpu dijelova od BOSCH, sad konfiguracija sama motora je druga prica,uvijek ima mana kod svakog proizvodjaca,ali najbitnije je u sustini sa svakim autom u kakvom stanju ga kupis i kako ga odrzavas i pazis
 
Član
trizex je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
trizex je napisao(la):
to neke sportske selne, koliko konja daju ? : )

Heheheh
zavisi koliko ih konjski stegnes :)

Uuu mi lajki, vazda sam imao problem s osjecajem kad treba stegnuti nesto :D sta sam selni i sarafa od amortizera, kugli i slicnog pokidao uff :D


ti si dobar,ja sam jednom slomio svjecicu u glavi :(

i to sve ono hajde reko bolje malo pretegnuto nego malo labavo :icon_rolleyes:
jbg ni ja nikad osjecaja nemam
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
trizex je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
trizex je napisao(la):
to neke sportske selne, koliko konja daju ? : )

Heheheh
zavisi koliko ih konjski stegnes :)

Uuu mi lajki, vazda sam imao problem s osjecajem kad treba stegnuti nesto :D sta sam selni i sarafa od amortizera, kugli i slicnog pokidao uff :D


ti si dobar,ja sam jednom slomio svjecicu u glavi :(

i to sve ono hajde reko bolje malo pretegnuto nego malo labavo :icon_rolleyes:
jbg ni ja nikad osjecaja nemam

Zato iduci put kad ne budes siguran koliko sta trebas stegnut, zovnes mene da ti posudim moment kljuc i stegnes ga fabricki ;)
 
Član
Hahah gale gale neda tebi djavo mira nikako, haj da vidimo sta ce od ovoga ispasti, ako bude pratio golficeve stope bice neka spora masina =)

Nadam se da ces uskoro imati neki clip kako ide ovaj talijano =)
 
Član
esso_sa je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
trizex je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
trizex je napisao(la):
to neke sportske selne, koliko konja daju ? : )

Heheheh
zavisi koliko ih konjski stegnes :)

Uuu mi lajki, vazda sam imao problem s osjecajem kad treba stegnuti nesto :D sta sam selni i sarafa od amortizera, kugli i slicnog pokidao uff :D


ti si dobar,ja sam jednom slomio svjecicu u glavi :(

i to sve ono hajde reko bolje malo pretegnuto nego malo labavo :icon_rolleyes:
jbg ni ja nikad osjecaja nemam

Zato iduci put kad ne budes siguran koliko sta trebas stegnut, zovnes mene da ti posudim moment kljuc i stegnes ga fabricki ;)

Heheheh

ma najbolje bi mi bilo kupiti i taj kljuc i prestati razbijati glavu :)

prvi put sam jeftino prosao, imam osjecaj da ce me sljedeca takva glupost kostati mnogo vise :)

Ima li gdje dobar a relativno normalne cijene moment?







takac je napisao(la):
Hahah gale gale neda tebi djavo mira nikako, haj da vidimo sta ce od ovoga ispasti, ako bude pratio golficeve stope bice neka spora masina =)

Nadam se da ces uskoro imati neki clip kako ide ovaj talijano =)

Ma evo ide jedan klip odavno sto je snimljen,nisam u zadnje vrijeme nigdje letio cestom :)
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
Ima li gdje dobar a relativno normalne cijene moment?

Bilo je u Penny-ju jeftino "Schneder und Klein" 4-12 kg ja mislim. Nije pijacarsko smece i sasvim solidan kljuc za neke hobi potrebe. Za manje kilaze (kakve su i kod svjecica) ide malo teze, ja sam svoj trazio i kupio van BiH
 
Član
Dobro ti je lego IC ! Steta samo za poveliku duzinu cijevi ali sudeci po polozajima izlaza sa turbine i usisne klapne (bar koliko mogu vidit na slikama) drugacije nije moglo...
A zar nisi trebo narucit nov IC ?
 
Član
Radi se radi, neka neka kada ga sklopis pa da vidimo kako ide :)
Hoces li ici na custom cip il kataloski ?
 
Član
esso_sa je napisao(la):
Dobro ti je lego IC ! Steta samo za poveliku duzinu cijevi ali sudeci po polozajima izlaza sa turbine i usisne klapne (bar koliko mogu vidit na slikama) drugacije nije moglo...
A zar nisi trebo narucit nov IC ?

Da upravu si,takav je raspored da nije moglo ici krace nikako,ovo je ono minimalno sto se mora provuci,sve ostale varijante su sa duzim cijevima.
Ali dobro je i ovo,najbitnije je da mi je izlaz sa IC-a do klapne gasa dosta kratka dionica,tako da nisam nista izgubio na odzivu turba,vec na 3000rpm imam preko 1bar pritiska.

IC sam htio naruciti nov i to bas ovaj kit,ali mi je izletio ovaj polovan od lika na jednom forumu,on ga vozio mjesec dana i rastavlja auto skroz,tako da sam prosao dosta jeftnije a dobio istu stvar,sac unutar IC-a je kao nov,nema zaprljanja,nema masnoce,jbg jako dobro stanje! Isplatilo se!

@takac

idem na live mapping,ne postoji cip koji bih mogao utaknuti na sve ove prerade i da to radi dobro ni sigurno.
 
Top