Fiat Coupe 20V Turbo by Al_Galone - KOMENTARI

Fiat Coupe 20V Turbo by Al_Galone - KOMENTARI

Član
Najslabija je klipnjaca,eh sad jbg granica nikad nije precizno postavljena,ali iz iskustva ljudi nebi trebalo ici preko 450Nm,jer nju lomi obrtni moment, A snaga relevatna tom obrtnom momentu moze biti u velikom rasponu,ali hajmo reci negdje oko 350KS i 450Nm je neka kao granica!

Vidjecemo kako ce Srdjan uspjeti sve to da izbalansira,meni je bitno samo da obrtni moment ne bude preko 420Nm pa koliko god konja bude,bice :)

a nece ispod 300 :)
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
Vidjecemo kako ce Srdjan uspjeti sve to da izbalansira,meni je bitno samo da obrtni moment ne bude preko 420Nm pa koliko god konja bude,bice :)

Izbacio je kec na mapiranju 420 Nm na jednom runu i nije explodiro :D Ipak, smanjismo ga na kraju, sto je sigurno sigurno je :D

Inace, nebi bilo lose da se kutarises internog WG-a i da lijepo nabavis neki eksterni. A za turbo, mozda da ides sa izduvnom granom i turbinskim kucistem sa razdvojenim izlazima/ulazima (twin scroll) ;)
 
Član
esso_sa je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
Vidjecemo kako ce Srdjan uspjeti sve to da izbalansira,meni je bitno samo da obrtni moment ne bude preko 420Nm pa koliko god konja bude,bice :)

Izbacio je kec na mapiranju 420 Nm na jednom runu i nije explodiro :D Ipak, smanjismo ga na kraju, sto je sigurno sigurno je :D

Inace, nebi bilo lose da se kutarises internog WG-a i da lijepo nabavis neki eksterni. A za turbo, mozda da ides sa izduvnom granom i turbinskim kucistem sa razdvojenim izlazima/ulazima (twin scroll) ;)

Kod coupe nije problem ni 500Nm u nizim obrtajima ali tamo na 6000rpm 450Nm je kobno,ipak sto kazes sigurno je sigurno.
A sto se tice tvojih prijedloga,sve to stoji samo sto jbg gledajuci ljude sa puno vise iskustva i znanja niko nije uspio jos napraviti bolju izduvnu od ove fabricke,a mali milion ih je,fabricka se samo malo prosiri da odgovara portovima na glavi.
U sustini te prepravke su nebitne do nekih 500KS,onda oni pocinju sa ext WG-om i divljanjima raznim,a jbg ja nemam namjeru izmisljati toplu vodu kad su ljudi sve smilili tako da cu uredno prepisivati bez greski :)
 
Top