Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel

Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel

Član
RE: Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel - UPDATE : Felge 16''..str 5. :)

:D bice zatamni zasad jos ...tnx ;)
 
Član
RE: Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel - UPDATE : Felge 16''..str 5. :)

ehhe fiat ko fiat nema se sha reci sha kod na njega stavis lijepo stoji heh
 
Član
RE: Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel - UPDATE : Felge 16''..str 5. :)

nekako mi neizgledaju kao 16" .. na facebooku sam mislio da su 15", male skroz izgledaju, a preporucio bi ti da mijenjas te zadnje 215/40 i stavis ili 195/45 ili i nazad 195/50 vices kako je drugacije voziti, ipak nije ta sirina za fiat bravo, imao 2x i nikad vise.. a za prsten, i ja na svojim dobio 57mm i odem tokaru i skine mi 1mm i evo knap ;)
 
Član
RE: Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel - UPDATE : Felge 16''..str 5. :)

e potpuno isti slucaj je i kod mene s prstenom, moram otici to rijesiti...koliko ti je naplatio to??

a znam da nisu ove 215 bas za njega iako na 100 konja stavljaju i sire...
mjenjacu sledece godine zadnje uzeti 195/50 ko i naprijed ili max 205/45..
bolje ce ici naravno manji otpor a i 195 je malte ne sirina fabrike (185)...
uzivo izgledaju bas ko 16ke :)(ali da su lakirane do rubova crno onda bi opticki izgledale jos vece ili nikako crno jer ih to cini manjim vizuelno jer je lakirano nekoliko cm od ruba) hvala

@Miky hvala, normala da je tako ..to znaju mnogi...ima najmanje 7 ljudi koji vole fiat na forumu :DD
 
Član
RE: Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel - UPDATE : Felge 16''..str 5. :)

joj dokad cu citati vise ove gluposti sa sirinama guma majko mila
 
Član
RE: Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel - UPDATE : Felge 16''..str 5. :)

trizex je napisao(la):
joj dokad cu citati vise ove gluposti sa sirinama guma majko mila

i meni je to glupost...ali nekako toliko ljudi tome se cude i mlate kako je siroko ovo ono...izgleda i na mene malo uticalo:icon_biggrin:
necu sad mjenjati :DD jako su ocuvane:D

al mozda kontaju ljudi da vise trosi tak pa onda kazu?
 
Član
RE: Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel - UPDATE : Felge 16''..str 5. :)

de ba mani se internet filozofija, cista logika kaze da veci otpor kotrljanja znaci vecu potrosnju, al da ce sad trosit litar vise radi 1cm sirine straznjih tockova, ma daj.....jos kad neko kaze za felge "slomit ce mi trap" ja bi se najradio upucao od muke....jedino sto moze da se desi kad ljudi predju sa lupam 14" na 17" i sire gume, je to da popuste dijelovi trapa tipa selena i kugla koji su vec bili "slabi", ili u losijem stanju, samo su ih debele i male gume prikrivale....
 
Član
RE: Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel - UPDATE : Felge 16''..str 5. :)

a to jest katastrofa kad kazu slomit ces trap, otice ti podvozje amortizeri ovo ono ...trosit ce to vise 2 litra...i sl...
to su babske price sve ali sta sad ...cak kad prodajes auto kao lakse se proda s uzim/manjim gumama, takva je praksa..

al realno vecina je takva, valjda ovi stariji to tako misle a mladji im vjeruju...cak se vulkanizer cudi kad sam dosao s autom :D
ja sam na golfa dizel stavljao svasta i 195 i 205 ...nema ko nije rekao 'razvalit ces auto' i sl...
a ja auto komplet slupam :D
 
Član
RE: Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel - UPDATE : Felge 16''..str 5. :)

ma drug boli te briga sha ti neko govori radi kak se tei svidja ha ja
 
Član
RE: Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel - UPDATE : Felge 16''..str 5. :)

za gume mislim da nisam nista pogrijesio, ja sam rekao da bi bio ljepsi osjecaj vozit s 195 nego s 215, auto nekako drugacije upija ove nase ceste, meni radi 215-ke su otisli amortizeri i seleni koje sam mjenjao prije nego sto cu staviti te gume, nemislim sad da je skroz do gume, vj nisu bili originalni dijelovi ali opeklo me je to i imam ruzno iskustvo, naravno i sad bi ja stavio 17-ku s 215/40 i boli me racku nek sjebaje sta hoce ako je auto ljepse, ali mislim ako nefuras nesto sto pretjerivati, ako je auto za svaki dan samo gledaj da puno neodstupa..
 
Član
RE: Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel - UPDATE : Felge 16''..str 5. :)

Elmire dragi, jel shvatas da, sto se amortizera "tice", nema veze da li je tocak 195 ili 335 sirine? Seleni hajde i nekako, al' da si ih mijenjao , bas te, prije montaze vecih tockova pa "prolupali"? Moguce samo ako ti je neko uvalio selene pravljene od gumica za kosu, ja presao preko 30 hiljada od proslog aprila s 215/40/17" na trapu kojem je fabricka dimenzija 165/65/13" !!! i gle cuda, pa nisam jebao cak ni lezaj tocka, a kamoli neki selen ili ne daj boze amortizer, a hvala bogu putovalo se svugdje po svakakvim putevima....

Vjerujem ja da tebi nesto jeste otislo, al' to je upravo ono sto sam napisao u prethodnome postu - ili dijelovi kojima je bio skoro vakat za zamjenu, ili nesto bas kinderjaje kvalitete....

A trenutna dimenzija mi je 225/35/17", kuku lele sta li ce mi se sad sjebat, garant opruge na gewindama :D
 
Član
RE: Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel - UPDATE : Felge 16''..str 5. :)

ma zasad nista ne mjenjam, valja mi se istrositi na zimske :)
a i zadovoljan sam s ovim uopce se neobazirem na glupe price, iako ono prica se da ti je trap razvaljen :DD

a kada budem mjenjao uzecu neke uze tek radi ovih nasih puteva s 'spurom' kad uletis u nju tu i ostanes...a sira guma ne moze fino da legne u taj kanal :D
 
Član
RE: Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel - UPDATE : Felge 16''..str 5. :)

Dobro mu stoje sad i klijesta mu ofarbaj :)
 
Član
RE: Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel - UPDATE : Felge 16''..str 5. :)

adi187 je napisao(la):
Dobro mu stoje sad i klijesta mu ofarbaj :)

bice brembo kao kod tebe, drugo ne dolazi u obzir....:)
plus abarth logo da mi neko uradi na cepove od felgi...ali baso ono profesionalno da bude ;)
 
Član
RE: Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel - UPDATE : Felge 16''..str 5. :)

evo bacim i ja jedan komentar za tvog fiata. Fino auto,svidja mi se,i boja je extra. Ove fele mi se cine kao pun pogodak,bas mu stoje. Vidim vodi se polemika oko dimenzija guma,mislim da ko nije probao nece nikad ni znati. evo triza je svima rekao,sa fabrickih 13 otisao na 17,i sta. Boze moj ako ce otici otici ce,ali vise dijelovi stradaju jer su nekvalitetni. Samo ti ovako vozaj,izgleda bas fino. Vjerujem da je uzivo jos ljepse;)
 
Top