FAST & FURIOUS auspuh

FAST & FURIOUS auspuh

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pravo mocna stvar, samo mi nije jasno zasto navode da auto ne smije biti u pokretu kada se ovo ispali, zasto ne ako nema niko iza mene kome bih istopio karambolku :icon_twisted:
 
Član
ma jok
kad bi tako auto reagiralo na nitro spalilo bi mu cijeli ispuh i zamisli samo kolki bi bio gubitak nitra kad bi tako se to ispaljivalo kroz auspuh...? npr ja sm na BMW imao poremecaj u elektronici i kad ugasim struju na kojih 7000 (a normalno je na 6400) desi se takva eksplozija i plamen po dva metra iza auta ali to meni budali bilo interesantno i stalno to po gradu radio( bokom do gasenja struje pa eksplozija) ljudi padali na guzicu od toga ali jednom PRD gotovo kuva iz motora ajde fino mi kola odslepamo rastavimo puko mi klip tj. rupa kroz celo klipa nastala i pukla mi glava 30 cm
 
Član
Jedno od ovo dvoje izaziva plamen-iskra u kontaktu ili sa plinom ili sa benzinom. Konfuzno im je ovo objasnjenje. Ovaj Active Ignition izgleda spaljuje neki visak goriva ili tako nesto, nisam 100% shvatio
 
Član
Stavi se svjecica u ispuh. To je ta "na dugme varijanta" za koju ja znam. A sto se tice ovog efekta koji bmwscaner spominje, postize se zbog goriva koje ne sagori, mozete vidjeti na rally autima, kada koce motorom, pa saltaju u nizu i odleti u visoke obrtaje, redovno skoro plamen na auspuhu. Zapali se nesagorjela smjesa. Probajte sjesti u auto, zaturirati ga na blokadu, ugasiti auto pa brzo ponovo dati kontakt(upaliti auto). Kod mene uspjeva tako (nema plamena, puca) ;)
 
Član
neki auspuh netreba nista dodatno, ovdje film sa FOX auspuhom

http://www.youtube.com/watch?v=jFHtSupP9LE

a ovo moja kombinacija racing beat & mid pipe (snjimak ne pokazuje moje auto)

http://www.youtube.com/watch?v=S5soA-X1Hgs&feature=related
 
Član
@ RCat to se i meni na bmw dogadjalo kad presaltam u manju ili izgasim struju jer je na autu pletena grana i jedna siroka cijev do zadnjeg protocnog lonca
 
Član
kako god, zakljucak da to nije neka veliak pamet hehe :D...a i zakljucak moj je da sa skodom to ja ne mogu uraditi hihihi :D
 
bmwscaner je napisao(la):
to vam ima uredjaj koji se ugradi kraj ispusne cijevi i ide na princip ko upaljac ali radi na obicni plin koji od kojeg bocu drzis u prtljazniku trenutno nemam vremena ali nadjem slike i podatke pa postavim kosta nesto sitno a i lagana ugradnja je

tacno,a cijena je 120 eura,ovdje u austriji,ali je takodje ilegalno
 
Član
Mislim da je u igri daaaavno prije bila jedna svjećica i malo bi se više goriva napumpalo tako da bi se ta smjesa zapalila pritiskom na dugme. Ne znam kako je danas.
Davno davno sam o tome pricao s nekim, al' ne mogu se sjetiti. Uglavnom dalo se kupiti vani(Njemacka i sl.)

Znam da nisam od neke pomoći ali odgovor prije me podsjetio. Inače nebi' nikad stavljao da mi plin curi kraj ispuha pa to zapalio i sl. Sve mi nešto govori da bi se nešto pomiješalo pa otišlo na krivo mjesto i da bi takav experiment rezultirao veeelikim BOOOOM! :lol::lol::D
 
Član
ja sam negdje gledao na nekoj stranici prodaju se te stvarcice za bacanje plamena na auspuhu. Kupis taj uredjaj koji dodje... On se kaci na povrat goriva i ide cijevcica do zadnjeg lonca to jeste do izlaza na auspuhu gdje se probiju dvije rupe i u prvu se stavlja dizna i na nju cijevcica koja ide od te kutije sto se stavlja na povrat goriva eh onda u drugu rupu se stavlja neki pimpek koji izgleda svijecica i ima ulogu kao svijecica jer daje iskru da bi se moglo gorivo koje dizna prsne zapaliti. Proizvedeni plamen se moze stelati po duzini tj. po kolicini izbacenog goriva koliko vi hocete. I tih uredjaja ima kupiti sve mi se cini da su bili po 50€. I gledao sam druge koji se mogu postaviti i nazad da rade nonstop i da plamen moze mijenjati boje a na kojem principu ti rade ja ne znam sada nisam se bas raspitivao za te ali za ove se jesam raspitao i gledao kako radi tako da je to ukratko rad bacaca plamena :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top