FAST & FURIOUS auspuh

FAST & FURIOUS auspuh

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Mislim da skoro nema osobe na ovom forumu koji ovaj film nije gledala. Onda ste sigurno upratili i one njihove auspuhe koji izbacuju ''plamen''. Gledao sami neku tuning-emisiju gdje su na auto stavili takav auspuh, ali su ga morali skinuti jer je ''ilegalan''. Zna li iko na kom principu to radi, vidio sam da se plamen aktivira na dugme, vjerovatno se u lonac dovodi neka smjesa (rekao bih da je N2O, po boji plamena)
Da ne bude zabune
[attachment=4266]
 
Putovanja.ba
Administrator
Gledao si vjerovatno Pimp My Ride :)

A na kojem principu radi nebih znao reci. Na filmu kad aktiviraju Nitro se pojavi plamen kolko se sjecam.
 
Član
Ma to i ima neke veze sa nitrom,mozda povecano ,nije mozda nego sigurno vece sagorijevanje cestica,pa vjerovatno to dodje i to auspuha,a sad nisam siguran da li to ikakve veze ima sa vrsom auspuha!?!?
 
Početnik
ja ti kod svog fice malo zakrenem razvodnik,znaci poremetim paljenje,i onda gas do daske,a auspuh samo cijev bez lonca,nekih 40cm.....puca iz auspuha,a kako puca tako i vatra izlazi...tako to i oni rade :) hihihi...snimicu ja ovo kod fice..
 
Član
ovo je vezano u vezi Nitra, ali en ovoliko, baci malo plamen, ali vjerovatno su oni doveli n akraj zadnjeg lonca brizgaljku neku da se na kraj auspuha zapali....ipak ne moze ovako plamen pljuvat, kamoli da ga vuce jos iz motora....pokusaj i ti, stavi svjecicu na kraj auspuha, a ako imas ugradjen plin dovedi malu cijev i gurni u auspuf....ako rikne auspuf nisam kriv, ako bude fino gorjelo, onda si skonto foru :D
 
Član
Fazon je sto je ovo skroz tiho, nema nikakvih eksplozija. Ovaj Renault 19 sa slike se u snimku skoro ne cuje, sasvim normalno radi, jedino sam primjetio da plamen izbaci tek kad se otpusti gas sa visih obrtaja
 
Član
to vam ima uredjaj koji se ugradi kraj ispusne cijevi i ide na princip ko upaljac ali radi na obicni plin koji od kojeg bocu drzis u prtljazniku trenutno nemam vremena ali nadjem slike i podatke pa postavim kosta nesto sitno a i lagana ugradnja je
 
Početnik
ja sam vozao ficu bez auspuha,i iz grane izlazi vatra non stop...znaci ako ti je dovoljno jak motor, a auspuh bez ikakvog lonca i katalizatora i tih zajebancija,trebalo bi da bude vatre..
 
Legend
ja sam gledao dokumentarnu emisiju o autima iz 2f2f, vatra pocne sama da izlazi u voznji pri visokim obrtajima ili koristenjem nitra, tako bar oni kazu,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top