Farovi sa Bmw e34 na Golf 2

Farovi sa Bmw e34 na Golf 2

Pozdrav kolege zna li neko koji je obim fara od e34 ( za dugo bez sociva), i obim malog fara od dvice. Na oko djeluju isti pa me zanima da li su manji ili veci, kod mene sjenila propala pa imam od e34 na poklon, da li se da upasovati velicinom, nosaci su nebitni to se da lako prepraviti?
 
Član
I ja sam se to pitao nekad samo ja bi volio ona sa socivom ubaciti u one male od golfa mk2...po ovoj slici su gotov pa isti mozda su kod bmw malo manji...:)
6.jpg
 
Član
Pa koliko su ta dva mala fara od dvice?
Isplati li se kemijat s nosacima ako je neka sitna cifra? Mislim da su na dvici malo veci
 
Pa koliko su ta dva mala fara od dvice?
Isplati li se kemijat s nosacima ako je neka sitna cifra? Mislim da su na dvici malo veci
Ma ja bi te ubacio te i spojio kao maglenke na prekidac a sluzilo bi kao pomocno svjetlo po kisi naravno da se gasi kad dolaze u susret. Jer je to dugo svjetlo dok je ono sa socivom kratko. A ove mogu dobiti dzaba pa zato a sjenila kao nova. Sad hocu sociva da ubacujem pa je to prece nego mali farovi i sad su odspojeni nije bilo releja odlazio prekidac.:D
 
E raja pozz evo mene farovi uzeti na poklon kao sto rekoh, sjenila kao nova ja zadovoljan i izgleda mnogo, mnogo kvalitetnija, jedan far je hella, jedan bosh izgledom isti sve samo eto ime uklesano u staklima drugo. Danas radio i reko da probam i evo prije pola sata skidaj masku isprobavaj i rezultat je: Izgleda da mi je ovaj momak uvalio original za golfa hahah :D Obim pase kao sklesan, nosaci isto tako kod mene je mali problem sto si uzgleda oba fara desna pa na desnoj strani nosaci pasu saraf na saraf a lijevu malo odstupaju, ali to se da lako srediti. Da ne duzim pricom evo slika samo onako postavljeno da se proba kako ce biti :D
BMW-ov far:
1.JPG

2.JPG

Stari ofucani golfov :

3.JPG

4.JPG

I ja sam se to pitao nekad samo ja bi volio ona sa socivom ubaciti u one male od golfa mk2...po ovoj slici su gotov pa isti mozda su kod bmw malo manji...:)

Ja mislim da su i oni sa socivom iste dimezije tako da drug slobodno ako nadjes ugradjuj, ovaj momak sto je meni poklonio, poklanja isto ali ima samo jedan sa socivom tacnije taj je far i ostao samo.
 
Poslednja izmena:
Evo ugradjeni ja zadovoljan, sto se tice nosaca, nisam pravio, ovim sadasnjim fali po 1cm da dodju kao od golfa, pa sam uzeo vezice, malo iskrivio postojece nosace na farovima posto su limeni, uglavio far i vratio nosace da se ''uglave'' u plastiku, onda posto fali po 1cm da moze na postojece rupe nosaca, uzeo vezice i stegao, onda da ne bi spal u vezice nakapao ljepila da ne popuste sa vremenom, i onda uzeo univerzalni silikon i namazao po rubu sa unutrasnje strane maske, nema sanse da spadne, jedini minus je sto se ovako ne mogu stelovati farovi, mada uz malo truda i lima daju se napraviti novi nosaci, ali idu pozicije u male farove tako da mi nije potrebno toliko, jer ce sociva u veliki far tako da svakako poziciju moram vaditi iz velikih farova, a u zmigavcima vec ima. Uglavnom su bolji nego prosli pa kako god i da ne spojim nista estetski je bolje.

11.JPG
 
Član
Kad vec radis posao napravi dnevna svijetla u srednjim farovima. Stavis relej koji sam pali i sam gasi. Ubacis neke led sijalice za koje imas instalaciju i sta pasuje. I gospodin si preko dana.
 
A kako ces popunit supljinu oko fara ako ubacis sa socivima umjesto dvicinih velikih farova
Edit: Necu ubacivati drugi far ili ako mislis bmw-ov sa socivom, kupit cu sociva otvoriti velike farove, ubaciti, predihtovati, i to je to. i kupiti rezerve jedne ako rikne xenon da se sarafa na obicne. Ako pitaju imas li sijalice rezervne ja pokazem samo far. :D
Druze mlin kad promelje kraj price....bidzet da rjesis dnevna svijetla je oko 40km.
Jeste drug, ali h1 sijalice 30 km, projektori 90 km, prije cu kupiti ovo dvoje, nego praviti dnevno svjetlo, to otom potom, i sociva su i zbog sebe i zbog drugih, sad su mi farovi spusteni tako sto sam ubacio dihtung od cesme (parola snadji se) izmedju nosaca fara i veznog lima da oborim farove, jer fabricki se na sarafima ne mogu toliko spustiti, niko ne blica, ali kratko bacaju sada, zbog toga i idem na projektore.
 
Poslednja izmena:
Top