FAROVI, DIODE ZA ANGELEYES ? SKIDANJE, POLIRANJE STAKLA?

FAROVI, DIODE ZA ANGELEYES ? SKIDANJE, POLIRANJE STAKLA?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ZNA LI NEKO GDJE SE IMAJU KUPITI SIJALICE ŠTO DOĐU U ANGELEYESU
ZNAČI 10 SIJALICA MALIH IDE U JEDAN FAR. AKO KO ZNA GDJE SE TO NA DOBRINJI IMA KUPITI NEK JAVI, gledao sam u autošopu na stupu ali nemaju.
interesuje me kako se tačno skida staklo sa fara a da se ne ošteti, čime se tačno polira iznutra, i čime se to na kraju zalijepi,
u pitanju su farovi za golfa kao sa slike. ako ko zna malo bolje o ovim
farovima kako, šta, bio bih zahvalan kad bi mi malo pojasnio ;)
 
Član
RE: FAROVI, SKIDANJE, POLIRANJE STAKLA?

to ti je bolje ne dirat.neces uspjet.ako vec oces idi majstoru.najvjerojatnije ces sam samo popusit far
 
RE: FAROVI, SKIDANJE, POLIRANJE STAKLA?

Nece to ici bas lako, to skidanje stakla i ponovno lijepljenje nije bas pametno.
Moze se desiti da ti kasnije magli staklo jer vuce vlagu u far.:icon_eek:
 
RE: FAROVI, SKIDANJE, POLIRANJE STAKLA?

cedic je napisao(la):
to ti je bolje ne dirat.neces uspjet.ako vec oces idi majstoru.najvjerojatnije ces sam samo popusit far

šta ću ići majstoru kad sam ja majstor samo za neke druge
stvari , nije mudro slovo otvoriti far, ispolirati i zatamniti.
ja sam kontao to ovako uraditi 1: ugrijati gumu i lagano odvojiti
staklo, skinuti žabice limene
2:staklo očistiti i preći vodobrusnim 2000
3:zatamniti crnim mat sprejom
4:vratiti staklo e sad :icon_question: da li živom gumom, silikonom ili ljepilom da zalijepim staklo.
ako sam negdje pogriješio neka me neko ispravi
 
RE: FAROVI, SKIDANJE, POLIRANJE STAKLA?

a i sumnjam da ti je potrebno poliranje iznutra, u vecina slucajeva je dovoljno vanjsko poliranje da far bude kao nov..
 
RE: FAROVI, SKIDANJE, POLIRANJE STAKLA?

Simunovic Sladjan je napisao(la):
Nece to ici bas lako, to skidanje stakla i ponovno lijepljenje nije bas pametno.
Moze se desiti da ti kasnije magli staklo jer vuce vlagu u far.:icon_eek:

magli mi jedan far i sada malo, ali nije mi to sad toliko bitno
na jednom faru mi je slomljeno staklo tako da ću ga svakako mijenjati
pa da završim sve o jednom trošku.

SoundLunatic je napisao(la):
a i sumnjam da ti je potrebno poliranje iznutra, u vecina slucajeva je dovoljno vanjsko poliranje da far bude kao nov..

moram iznutra zato što se uhvatila neka masnoća iznutra.
radio je to liga ja mislim samo još da ga uhvatim da mi objasni:icon_smile:
 
RE: FAROVI, SKIDANJE, POLIRANJE STAKLA?

Sve je to OK sto si nabrojao samo mislim da ti silikon nece pomoci jer se far grije a silikon pusta onu masnocu
koja se neda bas ocistiti, a sad koliko je dobra guma za to moras se malo bolje raspitati jel to neko vec radio i cim je
najbolje lijepiti.
 
RE: FAROVI, SKIDANJE, POLIRANJE STAKLA?

Simunovic Sladjan je napisao(la):
Sve je to OK sto si nabrojao samo mislim da ti silikon nece pomoci jer se far grije a silikon pusta onu masnocu
koja se neda bas ocistiti, a sad koliko je dobra guma za to moras se malo bolje raspitati jel to neko vec radio i cim je
najbolje lijepiti.

na ovome faru što sam skinuo staklo (zato što je puklo)
bilo je gumom zalijepljeno, sad ne znam tačno dok mi neko
ko je to već radio ne pojasni.
 
Član
RE: FAROVI, SKIDANJE, POLIRANJE STAKLA?

moj prijedlog
skini stakla,obrisi ih,malo ispoliraj sa 2000 i zalijepi dihtmasom.to ce drzat bez problema
 
Član
RE: FAROVI, SKIDANJE, POLIRANJE STAKLA?

dihtmasa a ako bas oces da ih vise ne skines ljepilom za sajbu.ja samo tome vjerujem
 
Član
RE: FAROVI, SKIDANJE, POLIRANJE STAKLA?

uzmes industrijski fen i polakogrijes i odvajas staklo od samog fara. kad se malo odvaoji ubacis sarafciger ili nesto slicno i polako odvajas istovremeno grijuci. sto se tice poliranja to je mukotrpan i skup proces i ne znam koliko se isplati jer sama pasta za poliranje kosta preko 70KM za dozu dovoljnu za poliranje 2 fara. dobro razmisli da li se isplati a ako se isplati onda se daj u potragu za preparatima za poliranje stakla ili plastike
 
RE: FAROVI, SKIDANJE, POLIRANJE STAKLA?

evo kolega sa vwcc je to sebi radio i ja sam ali neuspjesno!

evo kako sam ja napravio i reci cu da je 100 puta bolje i brze nego fenom(provjereno)
potreban alat
e94ab30c.jpg


pecnicu na 110 celzijusa i ostavite da se ugrije rolleyes.gif


kad se ugrije stavljate unutra far i ostavljate da se pece biggrin.gif 10-12 min(mozete vidjeti nakon 5min dali je ok ali 10min je provjereno)
c6e9eb44.jpg



ode(cudan osjecaj kad neznas dali ce far izaci rastopljen rolleyes.gif
6e600bc8.jpg



nakon toga izmete nož,sarafciger,kramp ili sl lol.gif i malo odignete na djelu gdje mislite da je najjace staklo...malo otvorite i dalje rukom povlacite i staklo je dolje za 10sek thumbsup.gif
59b899d9.jpg


napomena: "ni slucajno nemoj po sjenilu lijepiti onu krep traku jer ce ti skinuti onaj krom sa sjenila"


kako se to ljepi nazad, vrlo lagano, uzme se neki silikon, npr. ako nemislite skidati far vise onda nesto jako, neki vatrostalni ili neki obicni od sike, sika majka svih silikona! ;)
 
RE: FAROVI, SKIDANJE, POLIRANJE STAKLA?

emirEX_sa je napisao(la):
wurth K+D ljepilo rjesava problem ljepljenja

probaću sa tim ljepilom da zalijepim staklo, i jedna veoma
bitna stvar koju sam zaboravio pitati je: da li ću moći ubaciti angeleyes
iz ovoga fara sa slike u obični far. ja mislim da bi trebalo moći,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top