Farbanje - realna cijena?

Farbanje - realna cijena?

Član
Evo odradio sam ovo farbanje. Uradio mi i dio karambolke, tu mi bila spala boja kada sam prao pošto je plastika sve. Sve urađeno za 200 KM. Nemam slike kako je bilo prije, ali ću postaviti kako sada izgleda.
 
Član
mara- je napisao(la):
Evo odradio sam ovo farbanje. Uradio mi i dio karambolke, tu mi bila spala boja kada sam prao pošto je plastika sve. Sve urađeno za 200 KM. Nemam slike kako je bilo prije, ali ću postaviti kako sada izgleda.
Katastrofa sta si reka? Ispala ti boja pri pranju ma da neznam zqa kolka para to nisi smi dozvolit!:icon_eek:
 

gox

Član
mara- je napisao(la):
Evo odradio sam ovo farbanje. Uradio mi i dio karambolke, tu mi bila spala boja kada sam prao pošto je plastika sve. Sve urađeno za 200 KM. Nemam slike kako je bilo prije, ali ću postaviti kako sada izgleda.

spala ti je boja jer nije stavio plastik primer prije lakiranja :-s
 

MTR

Član
Znate zasto je lakiranje vani skupo , mislim u odnosu na BiH ? Zato sto ljudi vani koriste preporucene prodecure mijesanja boje , pripreme dijela za lakiranje , nanosenje kitova i filera pa onda boje i bezbojnog laka , kod nas su svi pametni a 90 % ih ne zna od kojeg je materijala dio koji se lakira , zato ima puno curaka , narandjine kore i ostalih sranja nakon lakiranja .

Rijetko se kad postuje i sama procedura u tzv. Flash Off izmedju nanosenja filera i boje tako da ce te uvijek imati sranje od laka , plus za 100 KM ne mozes kupit dovoljno materijala pogotovo ovog novijeg na vodenoj bazi a da ne pricam o UV kitovima , filerima i bojama ( posebni materijal za susenje pod lampama koje prave UV zrake - susenje za 30 sec. ).
 

SL7

Član
ma to je zara od majstora meni da je toliko uzeo i da mu nadjem gresku pa farbao bi ih jos dva puta,,,,,,,,50km materijal 120km ruke 2 sata posla satnica 60 km
Pa nije hirurg:lol::lol:
 
Član
Mislim da ste pogrešno shvatili. To je meni spalo kada sam tek kupio auto, prije 3 godine. Imam Kärcher mašinu, i malo sam više približio pištolj i boja je spala sa karambolke. Dakle nema veze sa ovim majstorom. On je to odlično odradio.
 
Član
MTR je napisao(la):
Znate zasto je lakiranje vani skupo , mislim u odnosu na BiH ? Zato sto ljudi vani koriste preporucene prodecure mijesanja boje , pripreme dijela za lakiranje , nanosenje kitova i filera pa onda boje i bezbojnog laka , kod nas su svi pametni a 90 % ih ne zna od kojeg je materijala dio koji se lakira , zato ima puno curaka , narandjine kore i ostalih sranja nakon lakiranja .

Rijetko se kad postuje i sama procedura u tzv. Flash Off izmedju nanosenja filera i boje tako da ce te uvijek imati sranje od laka , plus za 100 KM ne mozes kupit dovoljno materijala pogotovo ovog novijeg na vodenoj bazi a da ne pricam o UV kitovima , filerima i bojama ( posebni materijal za susenje pod lampama koje prave UV zrake - susenje za 30 sec. ).

svaka cast;) meni je jaran radio auto znaci po ps-u nisam mogao vjerovat koja je procedura nit sam znao da postoji to izmedju filera i boje. prvi sam mu govorio da je skup al kad sam vidio sta se radi i koliko materijala ode nisam mogao vjerovat svojim ocima
 
Top