FAP filter-ukloniti ili ostaviti ?

FAP filter-ukloniti ili ostaviti ?

Član
djordjep je napisao(la):
Ne možeš izvaditi FAP a da ti ne prijavi grešku. Na displeju će ti pisati "anti pollution fault" i prebacit će motor u 'safe' mod , tj motor neće imati snage i neće moći preći 3000 rpm.
Poenta je što ima senzore temperature i na ulazu i na izlazu iz FAP filtera , i čim se pojavi razlika u temperaturama izduva , prijavit će grešku.
Tako da ne diraj to , samo ćeš napraviti goru stvar.

I to se sve softverski rijesi :icon_rolleyes:

A sto neko napisa, to da su ga neki inzenjeri tu stavili ... Jeste u pravu si, stavili su ga, ali iskljucivo iz razloga da zadovolje stroge eko-norme koje vaze u normalnom svijetu, a za koje nas u BiH isto taklo savrseno zaboli neka stvar ...

Isto ti je to kao sa katalizatorom, samo sto kod vecine vozila kat skines i miran si, dok kod nekih novijih, koji imaju lambde iza katalizatora, moras softverski rjesavati.

Jedina nus-pojava koja ce ti se pojaviti je da ce ti auto ljepse raditi.
Samo zamisli sebe da te neko natjera da trcis, a pri tom ti i natovari nesto na ledja, a zacepi ti nos!

S' druge strane ... Vecina nas prelazi cca. 40.000 KM godisnje i kad podijelis tih cca 600 KM na dvije-tri godine, pa na mjesece, to ti je zanemariva cifra sto se tice tog aditiva, tako da ti je mozda najbolje da nista ne diras.

Kako god da odlucis nikakav problem na motoru na mozes izazvati. Do tebe je.
Da je moj auto, ja bi taj filter skinuo iz prostog razloga sto ce mi auto bolje ici i ljepse se odazivati na gas, ali nije to svakom ceif, pa ti odluci kako je najbolje za tebe.
 
Član
Ja sam mislio da čisto fizičko uklanjanje FAP filtera neće dati rezultate , čak šta više napraviće problem.
Postoje 2 opcije uklanjanja FAP-a , softwersko uklanjanje FAP-a iz ECU-a ili druga sa FAP emulatorom npr kao ovo: http://m.njuskalo.hr/ostali-autodijelovi/fap-emulator-2.0hdi-136ks-peugeot-407-ili-citro-oglas-2703412
 
Član
Hvala drustvo..u ponedjeljak idem da vadim FAP .javim vam rezultate..hvala na savjetima misljenjima..itd ..;)
 
Član
ma izvadi i prodaj onome sto otkupljuje to imas ga na piku fap i katalizatore dobijes 30-60e;) ja ga na svom autu nebi vadio:D;) evo link pa pitaj kolko bi ti dao http://www.pik.ba/artikal/335296/kupujem-katalizatore/#sta=pitanja imas ih dosta sto otkupljuju pa vidi tko daje vise.
 
Član
mtopic je napisao(la):
djordjep je napisao(la):
Ne možeš izvaditi FAP a da ti ne prijavi grešku. Na displeju će ti pisati "anti pollution fault" i prebacit će motor u 'safe' mod , tj motor neće imati snage i neće moći preći 3000 rpm.
Poenta je što ima senzore temperature i na ulazu i na izlazu iz FAP filtera , i čim se pojavi razlika u temperaturama izduva , prijavit će grešku.
Tako da ne diraj to , samo ćeš napraviti goru stvar.

I to se sve softverski rijesi :icon_rolleyes:

A sto neko napisa, to da su ga neki inzenjeri tu stavili ... Jeste u pravu si, stavili su ga, ali iskljucivo iz razloga da zadovolje stroge eko-norme koje vaze u normalnom svijetu, a za koje nas u BiH isto taklo savrseno zaboli neka stvar ...

Isto ti je to kao sa katalizatorom, samo sto kod vecine vozila kat skines i miran si, dok kod nekih novijih, koji imaju lambde iza katalizatora, moras softverski rjesavati.

Jedina nus-pojava koja ce ti se pojaviti je da ce ti auto ljepse raditi.
Samo zamisli sebe da te neko natjera da trcis, a pri tom ti i natovari nesto na ledja, a zacepi ti nos!

S' druge strane ... Vecina nas prelazi cca. 40.000 KM godisnje i kad podijelis tih cca 600 KM na dvije-tri godine, pa na mjesece, to ti je zanemariva cifra sto se tice tog aditiva, tako da ti je mozda najbolje da nista ne diras.

Kako god da odlucis nikakav problem na motoru na mozes izazvati. Do tebe je.
Da je moj auto, ja bi taj filter skinuo iz prostog razloga sto ce mi auto bolje ici i ljepse se odazivati na gas, ali nije to svakom ceif, pa ti odluci kako je najbolje za tebe.
Hvala druze...izvadit cu pa da vidimo i to pravi dosta probleme vec pali lampicu i blokira na 3000 obrtaja..tako da vadjene preostaje :D vidit cemo dalje sta je i kako..hvala ti u svakom slucaju ..poz
 
Ako ti je skup aditiv, to auto i nije za tebe. Evo u oca je u 4 godine samo se jednom lampica upalila da ne dostaje tecnosti, kupio litru i nasuo prije dvije godine, jednu litru samo dosuo, i evo i dan danas nema problema. Da taj filter ne treba, ne bi ga fabrika ni stavila.
 
Član
almir_gr je napisao(la):
Ako ti je skup aditiv, to auto i nije za tebe. Evo u oca je u 4 godine samo se jednom lampica upalila da ne dostaje tecnosti, kupio litru i nasuo prije dvije godine, jednu litru samo dosuo, i evo i dan danas nema problema. Da taj filter ne treba, ne bi ga fabrika ni stavila.

Bas si mu pametno napisao ... :icon_mad:

Lijepo sam napisao zbog cega ga je fabrika tu stavila.
Momak je pitao moze li ista sj*ati na moptoru ako ga izvadi, odgovorio sam mu da ne moze, kao sto i ne moze, jer taj filter nema veze sa pouzdanoscu i vijekom trajanja motora, vec iskljucivo sluzi samo za zadovoljavanje eko-normi!
 
Član
almir_gr je napisao(la):
Ako ti je skup aditiv, to auto i nije za tebe. Evo u oca je u 4 godine samo se jednom lampica upalila da ne dostaje tecnosti, kupio litru i nasuo prije dvije godine, jednu litru samo dosuo, i evo i dan danas nema problema. Da taj filter ne treba, ne bi ga fabrika ni stavila.

Da je problem samo aditiv pa ja..nego imaju tu pumpe neke za aditiv svakavih sr**a..de zapusenja razna...ali hvala za info..ipak ;) pozz
 
Početnik
Sta bi sa ovoga .... sorry za dizanje teme .... buraz mi ima 607 i upalila mu se lampica a tuta je za auto pa se pogubio
 
Samo nek ode kupi litru aditiva i dospe, svaki ovlasteni servis ima aditiv, oko 170 KM je litra, tako je barem stari u mene platio kad je na 607 uzimao. Upalila mu se ona zuta lampica, na dijagnostici pokazalo da fali aditivia, kupio litru, dosuo, ponistili gresku i evo vec dvije godine nista ne pokazuje.
 
Član
Tipo16V je napisao(la):
Sta bi sa ovoga .... sorry za dizanje teme .... buraz mi ima 607 i upalila mu se lampica a tuta je za auto pa se pogubio

E Druze sorry sto kasno odgovaram..ali nasao sam lika koji radim sa tim FAP-ovima u tz. (g.Tuzla) ..i meni provjerili sve i fap bio uredu ali palilo lampicu nesto zbog turbine sredili to..i ne zeza nista..a rekao mi ako bude palilp fap da dodjem da ga uklone..jer su vec dosta toga uradili i niko se ne zali...Pozdrav..
 
Top