FAP filter-ukloniti ili ostaviti ?

FAP filter-ukloniti ili ostaviti ?

Član
Molim vas da mi pomognete...ukoliko je neko ima iskustva...sa ovim ...FAP filterom...
Auto je peugeot 307 1.6 HDI 110 KS.-...da li je neko od vas uklonio taj filter,da li ima problema sad..ili ne trebam ga dirati ..da naspem samo aditiv(mada je skup..:/) ...
:icon_rolleyes:
Unaprijed hvala i pozz
 
Član
Ja imam takav PUG i nisam imao nikakvih problema sa FAP-om. 2004 godina sa trenutnih 160.000Km
Sipas AdBlue, redovno servisiras auto i nema da te boli glava.;)
 
Član
A20DTH je napisao(la):
Ja imam takav PUG i nisam imao nikakvih problema sa FAP-om. 2004 godina sa trenutnih 160.000Km
Sipas AdBlue, redovno servisiras auto i nema da te boli glava.;)

da ali cuo sam da je skupa tecnost za taj filter...sutra kontam ici da ga vadim...ili da sipam tecnost..?? pa ako je neko izvadio taj filter..volio bi znati ..da li ima efekta ..sta kako gdje..poz
 
Član
Mislim da je oko 180Km/litra. U posudu staje oko 4 lit i to moze da ti bude preko 100.000Km(ako grijesim ovo za trajnost neka me neko ispravi). Ja dosipao na 140.000 i bila litra u posudi. ;)
Ako ga izvadis stalno ce ti goriti ona zuta lampica na tabli. Ne znam da li se to moze ugasiti kad izvade FAP
 
Član
A20DTH je napisao(la):
Mislim da je oko 180Km/litra. U posudu staje oko 4 lit i to moze da ti bude preko 100.000Km(ako grijesim ovo za trajnost neka me neko ispravi). Ja dosipao na 140.000 i bila litra u posudi. ;)
Ako ga izvadis stalno ce ti goriti ona zuta lampica na tabli. Ne znam da li se to moze ugasiti kad izvade FAP

Hvala ti druze..za info..ali moze se izvaditi i sve to stoji...dase regulise na comp..da se ponioste senzori za fap i to..alise bojim nekih smetnji poslije da nece biti..kao npr pregrijavanje zajebancije neke i to...turbina ovo ono..:icon_confused: Stvarno sma u dilemi
 
Ama ako su ga tamo neki inžinjeri skontali da treba, sigurno i treba. Možda će ti sve u početku biti normalno, ali neke, manje ili veće dugoročne posljedice moraju biti. Nije sad to neka skupoća ta tečnost, a i dugo traje, ako imaš novce za fino auto, onda je red i da ga fino održavaš, inače nije neka logika nešto sad skidat pa onda svako malo čekat da nešto ode.
Eto, ja bih tako, a ti kako misliš da ti je najbolje :icon_smile:
 
Član
Nissanko je napisao(la):
Ama ako su ga tamo neki inžinjeri skontali da treba, sigurno i treba. Možda će ti sve u početku biti normalno, ali neke, manje ili veće dugoročne posljedice moraju biti. Nije sad to neka skupoća ta tečnost, a i dugo traje, ako imaš novce za fino auto, onda je red i da ga fino održavaš, inače nije neka logika nešto sad skidat pa onda svako malo čekat da nešto ode.
Eto, ja bih tako, a ti kako misliš da ti je najbolje :icon_smile:

Hvala care moj :D zivio ti meni..najvjerovatnije da necu skidati..dosipam..tecnost..i ostavljam FAP..
 
Član
kurbla2005 je napisao(la):
ja sam cuo da je ta tecnost u splitu puno jeftinija pa ako mozes raspitaj se

I ja sam citao to skoro..mada kako otici do splita..da li je puno dati nekih 80 i nesto KM za 1L ? odlucio sam da ne vadim taj filtercic ako ce fino raditi da dosipam samo tecnost..
 
Član
Vjerojatno ce vise da cadi itd, nije to obicni katalizator kao u Golf-a 2... Sigurno da ce poremetiti parametre lambda sonde i onda ce i motor drukcije da radi. Slicno ti je kod novih motora, kada stavis univerzalni lonac na auto, povecas protok gasova a time i poremetis fabricke parametre lambda sonde... onda imas osjecaj da ti auto slabije vuce itd... Lijek za to ti je Dyno i novo reprogramiranje koje je za nova auta minimum 200EUR... Mozes pisat do sutra...Ja znam jedno da ga ja u svom slucaju ne bih vadio jer bi morao dodatno bacat pare da sredim ostale sitnice da sve bude kako treba...

U ovom slucaju bolje nasut tecnosti i miran si 100.000 km, a boga pitaj i hoces li pred i 1/3 od toga pa ce doc vrijeme abd za promjenu automobila... ;);)
Tako da isplativo je, ko ima para za Peugeot 307 ima i za tu tecnost, vjerojatno...:D
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Vjerojatno ce vise da cadi itd, nije to obicni katalizator kao u Golf-a 2... Sigurno da ce poremetiti parametre lambda sonde i onda ce i motor drukcije da radi. Slicno ti je kod novih motora, kada stavis univerzalni lonac na auto, povecas protok gasova a time i poremetis fabricke parametre lambda sonde... onda imas osjecaj da ti auto slabije vuce itd... Lijek za to ti je Dyno i novo reprogramiranje koje je za nova auta minimum 200EUR... Mozes pisat do sutra...Ja znam jedno da ga ja u svom slucaju ne bih vadio jer bi morao dodatno bacat pare da sredim ostale sitnice da sve bude kako treba...

U ovom slucaju bolje nasut tecnosti i miran si 100.000 km, a boga pitaj i hoces li pred i 1/3 od toga pa ce doc vrijeme abd za promjenu automobila... ;);)
Tako da isplativo je, ko ima para za Peugeot 307 ima i za tu tecnost, vjerojatno...:D

Kakvi su to tvornički parametri lambda sonde?

On topic: Samo čupaj buraz...
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Vjerojatno ce vise da cadi itd, nije to obicni katalizator kao u Golf-a 2... Sigurno da ce poremetiti parametre lambda sonde i onda ce i motor drukcije da radi. Slicno ti je kod novih motora, kada stavis univerzalni lonac na auto, povecas protok gasova a time i poremetis fabricke parametre lambda sonde... onda imas osjecaj da ti auto slabije vuce itd... Lijek za to ti je Dyno i novo reprogramiranje koje je za nova auta minimum 200EUR... Mozes pisat do sutra...Ja znam jedno da ga ja u svom slucaju ne bih vadio jer bi morao dodatno bacat pare da sredim ostale sitnice da sve bude kako treba...

U ovom slucaju bolje nasut tecnosti i miran si 100.000 km, a boga pitaj i hoces li pred i 1/3 od toga pa ce doc vrijeme abd za promjenu automobila... ;);)
Tako da isplativo je, ko ima para za Peugeot 307 ima i za tu tecnost, vjerojatno...:D

Hvala buraz..na savjetima...ne cupam nista sutra ako bude trebalo ocistim malo i dosipam tecnost..kao sto si i sam rekao kad cu preci 100.000 :D mada kontao nasuti sutra smao 1 litar...
 
Član
Ne možeš izvaditi FAP a da ti ne prijavi grešku. Na displeju će ti pisati "anti pollution fault" i prebacit će motor u 'safe' mod , tj motor neće imati snage i neće moći preći 3000 rpm.
Poenta je što ima senzore temperature i na ulazu i na izlazu iz FAP filtera , i čim se pojavi razlika u temperaturama izduva , prijavit će grešku.
Tako da ne diraj to , samo ćeš napraviti goru stvar.
 
Top