Fabricki xenon - Polo GTI - pitanje oko sijalice

Fabricki xenon - Polo GTI - pitanje oko sijalice

Član
Ovako imam pola GTI i ima tvornicke xenone i prije nekolko jednam mi je crkao uzeo sam od kolege nekakav polovan al je drugacije boje posto se ne razunijem u xenone volio bih da mi neko kaze kakvi tacno xenoni idu u moje auto na sijalici pise d2s ali vidim ovdje ljudi nesto pricaju 5000 6000 8000 itd pa ako neko zna neka mi javi jer su poskupi i nebih volio uzeti pogresne :)

P.S moji su plavkaste nijanse a ovaj sto sam uzeo ide na ljubicasto postavicu i slike da vidite
 
Član
RE: Neznanje

kod tebe ide sigurno 8000K ako su plavicasti najbolje da uslikas a ljubicasti su ti 12000K
 
Legend
RE: Neznanje

zar je bio 8k tvornicki xenon ?
ja koliko znam da su 5300k ili cak oko 4k
 
Legend
RE: Neznanje

jesu, pogotovo kada bacaju kroz lecu, cak idu i na ljubicastu nijansu u daljini.. pogledaj malo bolje fabricki xenon ;)
 
Član
RE: Neznanje

pa dobro mozda si u pravu ali opet to nije do xenona nego do same lece ... imao sam licno farove sa lecom od golf 4 i nije mi se to desavalo vjerovatno sto je bio kioneski fusss ;)
 
Član
RE: Neznanje

6000k u leći je već podosta plavkasto a 8000 zna bacati i na ljubičasto iz daleka kada se gleda...
 
Član
RE: Neznanje

ja ne vjerujem da je fabricki xenon jaci od 5000k, opet ako imas knjigu pogledaj, mislim da cak pise, kod mene pise nesto vezano za xenone, vidio sam da ima d2s i te picke materne. Pogledaj ti na staroj sijalici, pise i na njoj jacina sigurno
 
Član
RE: Neznanje

samo preporuka gledaj potpuno identicnu sijalicu da uzmes, proizvodjac isti... zna biti recimo isto 4300k, razlicit proizvodjac sijalica, pa se vidi manja/veca razlika u "boji"... pogotovo ako je jedna starija ili npr. osram/philips a druga cajna...
 
Član
RE: Neznanje

e ovako ovo pise na sijalici
d2s 35w 85122
03v dot k017

ovo je ova orginalna a na ovoj sto sam stavio omjesto ovog 85122 znam da pocinje sa 5 i nesto ovo ostalo neznam...
 
Administrator
RE: Neznanje

kupis kod ede - edo_16v odgovarajuce sijalice i rahat si ;)

http://xenonoprema.com/ ili mu posalji poruku http://www.bhtuning.com/member.php?action=profile&uid=2
 
Član
Tesko ces uspjeti potrefiti istu nijansu zamjenom samo jedne sijalice, jel one vremenom "lape" tako da i ako stavis isto kelvina kao i ta sto radi opet nece biti ista nijansa.
 
Legend
edo_16v je napisao(la):
Tesko ces uspjeti potrefiti istu nijansu zamjenom samo jedne sijalice, jel one vremenom "lape" tako da i ako stavis isto kelvina kao i ta sto radi opet nece biti ista nijansa.

tako je... ;)

obicno se mjenjaju u paru bas radi nijanse... ;)
 
Top