Fabia: VR6 ?

Fabia: VR6 ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
tibor... ja ti zavrsim motor 4 klipa, kovano, turbo, grana, usis, izduv, elektronika, getriba, ugradnja, ojacavanje, podesavanje... na oko 350-400 KS... slozimo ti 2 mape .. jednu 250 KS za svaki dan drugu na 350-400 KS za staze...

spominjes neke cifre 7hiljada ,to bih se dalo sredit za 3000 EUR sve mozda
 
Član
Nadjes 1.8 20v, sa eletronikom i mjenjacem i ako uspijes bez turbine mozda prodjes i jeftinije

stavis drugi turbo, dizne i IC i taj motor lako ide preko 300KS bez dodatni prepravki :icon_smile:

I nista se nesikiraj, nebi bi bio ni prvi ni posljednji sa tako "sitnim" prepravkama u svijetu ;)
 
Član
tepSIJA je napisao(la):
tibor... ja ti zavrsim motor 4 klipa, kovano, turbo, grana, usis, izduv, elektronika, getriba, ugradnja, ojacavanje, podesavanje... na oko 350-400 KS... slozimo ti 2 mape .. jednu 250 KS za svaki dan drugu na 350-400 KS za staze...

spominjes neke cifre 7hiljada ,to bih se dalo sredit za 3000 EUR sve mozda

To bi bilo interesantno...;)...e sad ovo se samo raspitivam, naravno dok ne budem imao lovu u rukama sve je ovo prazna prica, ali prilicno sam siguran da cemo se opet cuti u vezi ove teme ;) samo u puno konkretnijem pogledu :cool:
 

JD.

Član
tepSIJA je napisao(la):
tibor... ja ti zavrsim motor 4 klipa, kovano, turbo, grana, usis, izduv, elektronika, getriba, ugradnja, ojacavanje, podesavanje... na oko 350-400 KS... slozimo ti 2 mape .. jednu 250 KS za svaki dan drugu na 350-400 KS za staze...

spominjes neke cifre 7hiljada ,to bih se dalo sredit za 3000 EUR sve mozda

a kako ce zakocit tih 400 ks za tih 3000 eur ?
 
JD. je napisao(la):
tepSIJA je napisao(la):
tibor... ja ti zavrsim motor 4 klipa, kovano, turbo, grana, usis, izduv, elektronika, getriba, ugradnja, ojacavanje, podesavanje... na oko 350-400 KS... slozimo ti 2 mape .. jednu 250 KS za svaki dan drugu na 350-400 KS za staze...

spominjes neke cifre 7hiljada ,to bih se dalo sredit za 3000 EUR sve mozda

a kako ce zakocit tih 400 ks za tih 3000 eur ?

pametno pitanje...postoji brembo kit za fabiu al to ne racunaj u tih 3000eura...ne mora to bit brembo, moze kocioni sistem od nekog veceg-tezeg vw-a...a sta je sa ojacavanjem kompletne karoserije...sve preko 200KS ce je razj*at veoma brzo...ima tu sto jedan djavo ako hoces da ti auto traje i da bude funkcionalno dugo vremena...sumnjam da se sa tako novim (citaj skupim) motorom moze sve uradit za 3000eura...ali u svakom slucaju SRETNO s projektom ako ga zapocnes...a sto se tice VR6, bila bi unikatnija...sto da ne...
 
Član
Sad se tu još jedno zanimljivo pitanje povlači.
Koliko se može izvuć iz VR6 motora za istih 3000 eura ?
 

JD.

Član
tibor987 je napisao(la):
Postoji brembo kit za fabiju :cool:

naravno, al sa tolikim parama i sto si dosad ulozio tj koliko ti Fabia vrijedi mozes uzeti Golfa V GTI polovnog :)

ja recimo ne bi, i ja bi uvijek sa tim nekim parama pravio nesto svoje unikatno al ovo gore ce ti onda svako reci...
 
Član
pensa je napisao(la):
Sad se tu još jedno zanimljivo pitanje povlači.
Koliko se može izvuć iz VR6 motora za istih 3000 eura ?


KINETIC MOTORSPORT STAGE4 MKIII VR6

400KS+ zavisi jos sta je radzeno na motoru

http://www.kineticmotorsport.com/products/KINETIC_MOTORSPORT_STAGE4_MKIII_VR6_TURBO_KIT_OBD2-932-136.html

knvr6obd2stg2.jpg
 
Član
JD. je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
Postoji brembo kit za fabiju :cool:

naravno, al sa tolikim parama i sto si dosad ulozio tj koliko ti Fabia vrijedi mozes uzeti Golfa V GTI polovnog :)

ja recimo ne bi, i ja bi uvijek sa tim nekim parama pravio nesto svoje unikatno al ovo gore ce ti onda svako reci...

Nema tu ljubavi i zabave kad dobijes sve gotovo i serijski, ovako je interesantnije heheh :cool: a usto, dosta sam sa ovom kenjom prosao u zadnjih 5 godina, tako da ima i povecu sentimentalnu vrijednost ;)
 
Član
A ko je spomenuo da ce to biti odmah u tih 3000 eura!? Niko, covjek ima zelju za ovim projektom i to se nece zaustaviti samo na ovom! Ja se iskreno nadam da ces u tome uspijeti! Jer do sad si ulozio dosta na Fabiu! ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top