Fabia: VR6 ?

Fabia: VR6 ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Samo da pitam ljude koji mozda nesto vise znaju, dali je fizicki moguce upakovati VR6 u fabiju...dimenzijama moze, neki su mi rekli da je siri trag kotaca na golfichu nego fabiji al haj da s ei to rijesiti, pa i skratiti poluosovinu ako treba...mene konkretno zanima dali moze zvono mjenjaca da stane ispod lijeve vilice sasije ?;)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Samo da pitam ljude koji mozda nesto vise znaju, dali je fizicki moguce upakovati VR6 u fabiju...dimenzijama moze, neki su mi rekli da je siri trag kotaca na golfichu nego fabiji al haj da s ei to rijesiti, pa i skratiti poluosovinu ako treba...mene konkretno zanima dali moze zvono mjenjaca da stane ispod lijeve vilice sasije ?;)

moze sve , ali vjerujem da je to fula projekat...
zasto ne uzeti 1.8 Turbo motor koji ide bez problema i bez puno sexa oko ugradnje. a uz kvalitetan chip, usis,izduv i remap automobila snaga lako ide na 200 KS i PUNOOO obrtnog momenta..
to u Fabiji obecava mnogo.


pozdrav
 
Član
tibore..a sto nevidis onaj motor iz fabie 2,0 sto je dolazio u zadnjim serijama..i on je fin..ima samo jedan fabia ovde takva..i xenoni su fabricki na njoj..pravo mocna..il cak motor iz fabie rs 130ks
 
Član
tibore kupi si pravi auto :)
hehe
a naravno da je sve i svasta moguce ali vr6... ja nebi bolje sa nekim manjim motorom i turbicem sto svi govore sa onim sestakom koji je od sebe los i veliki potrosac samo ces imati probleme od same ugradnje pa tako dalje i tako dalje
 
Član
Ganjaj kakv novi motor i VR6 su vecinom u godinama a i trosi to vidi sta ti je najlakse za nabavit i ugradit bez puno prepravki kao sto rekose 1.8T je vjerovatno bolje rjesenje,al dovoljan je i onaj RS;)

Bit ce to zanimljiv projekat :icon_smile::icon_smile::cool:
 
Član
A lako je reći da je bolje ubaciti 1.8T to znaju i ptice na grani,ali koliko je to skuplje?!
E sad ta priča tipa nek se malo protegne,nek uštedi pa ubaci pravu stvar,i ne pije baš puno vode jer se svako proteže onoliko koliko mu je dug krevet :cool:
 

IGY

Član
hajmo svi na popravni, procitajte 2x ako niste sigurni u pitanje, ja ovde nigjde ne vidim da je Tibor pitao sta da ubaci, nego moze li stati VR6 u fabiju
i ja se ne slazem sa tim motorom i fabijom, ali pokusajte mu dati odgovor, npr ne moze stati kako treba, i ubaci 1.8 T :D:D:D
 
Član
Schumi je napisao(la):
A lako je reći da je bolje ubaciti 1.8T to znaju i ptice na grani,ali koliko je to skuplje?!
E sad ta priča tipa nek se malo protegne,nek uštedi pa ubaci pravu stvar,i ne pije baš puno vode jer se svako proteže onoliko koliko mu je dug krevet :cool:

Stock VR6 motor u fabiji s koliko vec ks 170-175 ? i stock motor od 150 KS koji ima turbo i dosta momenta davat ce iste ako ne bolje performanse na cesti...

VR6 znaci tezi motor, sto se direktno reflektira na upravljivost auta po cesti, naprijed ce biti pretezak i jednostavno poremetit ce geometriju i balans automobila , a kao takav nece se moci voziti brzo vec ce biti "brzi" nego inace po pravcu..
VR6 motor znaci 1000 ccm vise , registracija, odrzavanje i slicno.. ne znam zasto se kunete u taj popisani fulani motor VW-a.. isto kao da vam je VW dao svima po 1000 EUR da ga hvalite.

ima jedan vic ovom prilikom cu ga ispricat koliko se sjecam.. ide na slijedeci fazon..

Pitaju FAU VEOWCE (VW) sto je njima VR6 motor ZAKLETVA... govori jedan japanac, zato sto vam DEDE nisu radile na baušteli u JAPANU :D

taj VR6 motor ima potencijala koji tibor cisto sumnjam da ce koristiti, mora se dobro potkovati, strucnjacima odvest , slozit gore turbo i milion stvari da tek pokaze svoj potencijal...

Tibore... vilica se moze prepraviti da se upasuje VR6 motor ako te to vec zanima. sve i da je sjeces nije problem ojacati kasnije ali to je podgrijavanje vec proključale vode.

P.S.
Schumi... nista licno samo psujem na motor Vr6 :lol:
 
Član
hvala vam svima na odgovorima, tepsija ti imas pive koliko mozes popiti za konstruktivan i jasan odgovor ;)

Cisto ispitujem mogucnosti, jer nemam bas para na lopate, pa hocu da izaberem ono najbolje moguce...jos uvijek je 1.8T na prvom mjestu i to trazim onaj od S3 od 220 konja i sestobrzinskim mjenjacem, ali nije zgorega propitati i ostale solucije...ko pita, ne sk* ;)
 
vidi druze ako si vec zagrijan na vecu snagu,jedan je clan prodavao motor 2.7 biturbo iz s4 audija...to bi ti katapultiralo fabiju da joj spane zlatna boja..al ugradnja je vuk matori moj....
u svakom slucaju za tebe je 1.8 turbak ili onaj 1.4tfsi motor iz polagti ili iz 5-ice golfa GT..ima 170konja i lagan je ko perka..taj isti motor je prosle godine dobio nagradu za engine of the year(mozda je ipak pretprosle godine,nisam siguran)...AL I ON JE PAPREN SKROOOOOZ :icon_twisted:
 
Član
samo da pohvalim odgovor od tepsije... ovakvo nesto me podsjeti na razlog zbog kojeg sam se i registrovao na ovaj forum.... svaka cast, za ovo ide + ;)

a sad :icon_exclaim:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top