EXTRA BLUE

EXTRA BLUE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pilsner_TZ je napisao(la):
prvo sto mi je elekticar pogledao u autu je dal sijalica lezi na plastici ili metalu pa se skontaj sa tim temperaturama sta ce se desit sa jednim a sta sa drugim,

Pa upravo sta rekoh :) uostalom , nisam nigdje rekao da ce SVAKI far otici, ja sam vidio istopljeno grlo na paru farova da ne grijesim dusu ne mogu da se sjetim s kojeg su auta bili, ali su ostali beskorisni....
 
Član
Evo primjer gdje sam ja stavljao sijalice od 100w.Alfa 166 sve i jedna fabricki ima problema sa slabom vidljivosti jer su joj farovi premali u odnosu na vozilo.
Isto tako na njima se zaprlja leca na faru kojoj mozes prici samo ako rastavis far.Ja sam rastavljao farove,cistio lecu i pri montazi stavljao sijalice od 100w.Vjerujte znalo mi se desiti da me zovu navece i pitaju sta sam radio jer se vidi kao da je dan.Znaci razlika nije mala nego ogromna.Jedini je stos u tome kakvo je sjenilo na faru i kakav je far.Ako je far originalni nema problema ali ako je zamjenski kupljen kod nas u BiH(citaj turski,tajlandski itd)onda moze doci do topljenja kucista sijalice ili ostecenja sjenila.Kod mene na mojoj alfi su trenutno sve po 100w(dva kratka i dva duga) i nisam ni releje ubacio i sve normalno radi.
 
Član
Rijsio sam problem , uzmem om-metar i ispitam sve zice , i vidi cuda ona od mase nabija neki otpor , stavim novu u mjeso nje i sve je uredu.
Hvala za savjete , al mi cudo kupio nove zice 6 m u em-onixu i da pravi prekid negdje.

Znaci ako je sjenilo fabricko ne bi se trebalo topit
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top