EXTRA BLUE

EXTRA BLUE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kupio sam nedavno "extra blue" H7 100W i neki dan mi jaran kaže da za tu sijalicu treba neki rele , da se mogu istopit kablovi , zajebat sjenilo , prekidač i slične stvari .
Juče sam išo do bijeljine i reko da vidim jesul se ugrijale , kad ono kablovi vrući , dok na sjenilu nisam primjetio nikakvu razliku.
Ako je neko imo iskustva s ovim ,interesuje me da neće napravit kakvu havariju.
Unaprijed hvala !!!
 
Legend
Crknuce ti rucice od farova i zmigavaca i svega, daces 200 KM na djelove, nemoj me pogresno skontat, ali djabe se glupiras.
1. Smetas svjetu
2. Bacices pare
3. To jako jako ruzno izgleda
4. Vise gubis nego sto dobijas.
 
Član
moj ti je savjet da skines te sijalice i da stavis neke iste snage kao orginalne koje vec dodju na autu
 
Član
ShArky je napisao(la):
Kupio sam nedavno "extra blue" H7 100W  i neki dan mi jaran kaže da za tu sijalicu treba neki rele , da se mogu istopit kablovi , zajebat sjenilo , prekidač i slične stvari .
Juče sam išo do bijeljine i reko da vidim jesul se ugrijale , kad ono kablovi vrući , dok na sjenilu nisam primjetio nikakvu razliku.
Ako je neko imo iskustva s ovim ,interesuje me da neće napravit kakvu havariju.
Unaprijed hvala !!!

Kao sto ti daki rece dzaba ces baciti pare ako nesto ne uradis, a malo ces dobiti na osvjetljenju,ali stim da stavis releje inace...
 
Administrator
meni su sa tim sijalicama prvo izgorili : prekidac (zamjenjen), ulozak brave (zamjenjen) i na kraju se zapalila instalacija, zato ili promijeni sijalice ili ugradi kod elektricara relej...
 
Član
nismo je napisao(la):
meni su sa tim sijalicama prvo izgorili : prekidac (zamjenjen), ulozak brave (zamjenjen) i na kraju se zapalila instalacija, zato ili promijeni sijalice ili ugradi kod elektricara relej...

vec sam kupio sijalice od 100W , sad neznam kolko kosta relej , jel mi jeftinije to nego kupit druge sijalice (55W)
 
Legend
Jeftinije ti je kupit druge sijalice. Releji su 20tak maraka, i dok ti neko ugradi, otprilike isto, osim ako nemas nekog frenda koji se bavi sa tim.
 
Član
daki je napisao(la):
Jeftinije ti je kupit druge sijalice. Releji su 20tak maraka, i dok ti neko ugradi, otprilike isto, osim ako nemas nekog frenda koji se bavi sa tim.

Neznam znas li sam to uraditi.Ako se imalo razumijes nacrtat cu ti shemu kako da spojis releje i farove.A relej polovan ti je 5 km.Barem kod nas u zenici.Sad je do tebe.
 
Administrator
ajdine ako tebi nije problem ti postavi shemu jer ovo pitanje mnogi postavljaju pa nek se zna sta i kako
 
Član
Ako malo bolje pogledas na tim sijalicama ces naci da pise da nisu za upotrebu na javnim putevima nego cisto za potrebe stylinga i kojekakvih izlozbi.
 
Član
Nisam neki slikar ili umjetnik ali eto.Nadam se da ce posluziti.Ako nekom nesto nije jasno pitajte i objasnit cu.
Potrebno je par metara zice i
2x relej 30A
2x osigurac 15A

Oznake:
1.masa
2.odvod na sijalice
3.dovod plusa sa baterije preko osiguraca
4.upravljanje relejima(sa prekidaca svjetala)

Oznake na relejima su:
85-zica upravljanja(pali relej)
86-minus
87 i 30 su provodni kontakti i nije bitno gdje dodje dovod plusa a gdje odvod na sijalice.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top