Evo jedna pomoc za sve kojima xenoni nisu jasni, a i moze se vidjeti odlicno boja po

Evo jedna pomoc za sve kojima xenoni nisu jasni, a i moze se vidjeti odlicno boja po

Član
Jel to ???

2je1b14.jpg
 
Član
iskustvo pozitivno naravno...imam xenon sad ce godina...nije za to vrijeme crkla ni jedna sijalica ni jedan balast...kod mene je trenutno 6000k na kratkim a planiram 8 staviti na duga...cisto radi furke... sto se tice boje od 6000k ona je malo plavkasta kad se gleda u far a na putu je boja leda...evo slika mog golfa i bore cisto usporedba xenon vs halogen...
dsc02379copy.jpg

dsc02376e.jpg

;);)
 

DLS

Početnik
pa 6k je nekako najrealnije i najprirodnije dobro 5 k je bolje i ljepse .. al 6k nekako bolja vidljivodst
 
Član
imam namjeru da stavim xenone na astru,ali se dosta kolebam zbog,hajmo reci "nedostataka"...dosta sam se raspitivao i citao o xenonima,pa sam cuo raznih prica...
navodno da sto su jaci,da je slabija "kvaliteta",pa onda one za'ebancije oko boje xenona,cesto gledam u auta sa istim,neki imaju plavu dok neki cak i zelenu boju...
isto tako sam procitao da je problem kod xenona grijanje i hladjenje sijalice,da se navodno ne valja paliti xenon,ako su kratke relacije,da je veliko opterecenje pa cikne...
mislio sam staviti 6000k,jer sam cuo da je to "idealno" za astre sa farovima bez sociva (rasipaju svijetlost),ali da budem iskren volio bih xenone koji bacaju na plavo :D
kako se treba prema xenonima ponasati,prilikom paljenja i gasenja,najvise me brine ta cinjenica sto zivim u "manjem" gradu, i sva gradska voznja se svodi na 10 min max...koliko bi to uticalo na njih???
 
Član
Shelby je napisao(la):
imam namjeru da stavim xenone na astru,ali se dosta kolebam zbog,hajmo reci "nedostataka"...dosta sam se raspitivao i citao o xenonima,pa sam cuo raznih prica...
navodno da sto su jaci,da je slabija "kvaliteta",pa onda one za'ebancije oko boje xenona,cesto gledam u auta sa istim,neki imaju plavu dok neki cak i zelenu boju...
isto tako sam procitao da je problem kod xenona grijanje i hladjenje sijalice,da se navodno ne valja paliti xenon,ako su kratke relacije,da je veliko opterecenje pa cikne...
mislio sam staviti 6000k,jer sam cuo da je to "idealno" za astre sa farovima bez sociva (rasipaju svijetlost),ali da budem iskren volio bih xenone koji bacaju na plavo :D
kako se treba prema xenonima ponasati,prilikom paljenja i gasenja,najvise me brine ta cinjenica sto zivim u "manjem" gradu, i sva gradska voznja se svodi na 10 min max...koliko bi to uticalo na njih???

sta da ti kazem, to sto imaju zelenkasto obicno imaju oni na aftermarket socivima koji ne skinu onu zelenkastu foliju, sto se tice grijanja xenona neces imati problema s tim sigurno, sto se tice paljenja i gasenja, ja ih palim i kad idem npr do relacije koja je 2 minute od stana, kazem vec godinu dana ni balast ni sijalica nisu crkli niti pokazuju da ce crknut, a sto se tice boje, to je stvar ukusa, ja da imam sociva u farovimma iskreno ja bih stavio 12000k jer su mi nekako bas furacki(ljubicasti) a posto nemam farova stavio sam 6000k cisto radi efekta ne radi nekog rasipanja jer svaki ce ti xenon zaslijepiti drugog vozaca ako ti farovi nisu spusteni, i sa ovim farovima bas zbog tog rasipanja kad stavis xenone bolje se vidi nego kod farova sa socivima... moj prijedlog stavi 8000k ako volis plavkasto da je a neces izgubiti efket toliko....:D

obavezno ugradi xenon jer je vidljivost sigurno bolja 3x nego kod obicne sijalice....:D
 
Član
Shelby je napisao(la):
imam namjeru da stavim xenone na astru,ali se dosta kolebam zbog,hajmo reci "nedostataka"...dosta sam se raspitivao i citao o xenonima,pa sam cuo raznih prica...
navodno da sto su jaci,da je slabija "kvaliteta",pa onda one za'ebancije oko boje xenona,cesto gledam u auta sa istim,neki imaju plavu dok neki cak i zelenu boju...
isto tako sam procitao da je problem kod xenona grijanje i hladjenje sijalice,da se navodno ne valja paliti xenon,ako su kratke relacije,da je veliko opterecenje pa cikne...
mislio sam staviti 6000k,jer sam cuo da je to "idealno" za astre sa farovima bez sociva (rasipaju svijetlost),ali da budem iskren volio bih xenone koji bacaju na plavo :D
kako se treba prema xenonima ponasati,prilikom paljenja i gasenja,najvise me brine ta cinjenica sto zivim u "manjem" gradu, i sva gradska voznja se svodi na 10 min max...koliko bi to uticalo na njih???


ja sam imao one jeftinije "jingwei" bixenon 8000k puno su bacala na stranu i za 8 mjeseci sam zamijenio 3 balasta..:icon_sad:
a ima vise od mjesec dana kako sam uzeo od clana edo_16v oni su malo skuplji al imaju garanciju 6mjeseci, i duplo bolje bacaju svjetlost na sredinu ceste... ja sam prezadovoljan ovim sada...:icon_smile:
 
Član
aj komso, ne razmisljaj puno uzmi ksenone i dosta te vise :D ako iko vozi kratke relacije i sl, to sam ja, dnevno znam upalit/ugasit svjetla po xxxxx puta...

znas kakvi su kod mene, sociva nemam, "spusteni" da ne smetaju drugima, farovi mi prljavi unutra, a i losi su kod fabija, ali danas aBd idu na kupanje i tretman, uklanjanje bora i toga, valjda ce ispast na nesto dobro :cool: jedino ganjaj ako mozes, one h7r sijalice i da budes miran ;) a zelene ksenone ti ima moj komsija, taksista onaj sa srebrenim opelom, ma vidas ga po gradu garant, a i ispred zgrade :lol: :lol:
 
Top