Evo jedan malecki video iz mog gepeka ....

Evo jedan malecki video iz mog gepeka ....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nemojte sada da blatimo coveku woofer.
Postavio je klip i svako ima pravo na komentar,i naravno uvijek ce da bude pozitivnih i negativnih na to se svi moramo naviknuti:icon_biggrin:
Ako imas woofer kuci okreni ga naopacke znaci magnet gore membrana dole pa vidi koliko je membrana isturena naprijed,ili okreni stand membrana gore magnet dole ako se uvuce malo unutra(e to ti znaci upala ili isturena)lajicki receno
 

IGY

Član
edoze je napisao(la):
sta znaci PALA membrana:icon_rolleyes::icon_smile:

malo upala u kosaru woofera, nista strasno
razlozi sto se to desava, su krive instalacije, hocu reci nije usmjeren bio kako treba, malo vise koristen, star itd
 
Član
hmm krivo, razlog zasto se to desava jeste zato sto su zavojnice i membrana teski pa je gumena membrana zajedno sa spiderom s vremenom malo popustila i zvucnik je malo ulegao u kosaru, to nema nikakve veze ni sa kakvim spajanjem il necim drugim, samo tezina ipak je kod njeg 2 x 4" zavojnica te obje trpe po 500W rms (prema papiru, u stvarnosti trpe puno vise) .... BTW sto se tice samog zvucnika, radi sad kao sto je radio i prije, ovo ama bas nikako ne utice na njegov rad, znam zato sto mi je tako rekao momak iz hrvatske koji se imao 2 potpuno ista i platio ih je 5700kn nove prije par godina .... za one koji neznaju to je 1500KM po komadu i zbog tog je cjena ovog jednog polovnog 500km .... i mislim da je dosta bilo price o tome jer necu da niko dobije ideju da woofer nevalja, to je bio jedan od glavnih razloga zasto sam snimio taj klip, dakle da se vidi da woofer radi bez imalo problema .... a sad :icon_exclaim:
 
Član
Jako bitna karakteristika upustanja membrane u kosaru je starost zvucnika mozda i najbitnija;)
A IGY i Eddo su jednim dijelom u pravu sve te osobine mogu da dovedu do takvih posljedica.
Skoro kada si slikao zvucnik okrenuo si magnet na gore na krevetu sjecas se i ono moze da ti bude razlog toga ma joj ima tu dosta sitnica mislim da smo skrenuli sa teme.:icon_exclaim:
Postavio si klip i svako ima pravo na komentar i bez ljutnje ;)
 
eddo je napisao(la):
ma igy dobio sam ga za 6630 nokiu tak da nisam bog zna ni gledo u kvalitetu, samo je bitna snaga, a amp me je stvarno iznenadio kako svira/nabija, nemogu da vjerujem kolipasni je dimenzijama a netrazi gotov pa nista struje s obzirom kako mi svira .... kod ovog momka radio na 10 kvadrata kablovima, kod mene radi na 35 :cool: .... a ovaj je bass spojen cisto radi probe da se vidi da radi hehe a inace su i dalje paje u kolima :cool: .... ajd sacu vidit da dignem neki video i sa njima ....

adel_tuzla je napisao(la):
dobar edo extra koliko para zvucnik;););););)

500 markica druze ;) .... Rockford Fosgate RFR3112 ....

joj igy de pogledaj boga ti sta pise ispod linka videa gore ....




Dobro si prošo:lol: Nek je hairli
 
Član
ej i tebi isto, fakat sam presretan i sto kazes stvarno sam dobro proso, kad se zadesim u rajvosa zovnem te da te jos pocastim cevapima .... i hvala ti jos jednom .... ;)
 
eddo je napisao(la):
ej i tebi isto, fakat sam presretan i sto kazes stvarno sam dobro proso, kad se zadesim u rajvosa zovnem te da te jos pocastim cevapima .... i hvala ti jos jednom .... ;)

Hajde bježi Boga ti. Ja cu ovih dana u TZ neke gume da ganjam tako da ću ja tebe zvati da me malo provedeš tamo.;)

:icon_exclaim:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top