ET alu felgi - dilema

ET alu felgi - dilema

RS TURBO-v odgovor je najjasniji i najtacniji..Sto vise ET opada prema nuli i ispod nule to je felga vise povucena prema rubu tj.ide vise vani..Sto ET vise raste u plus to je felga povucenija prema ovjesu..
 
Član
niksa je napisao(la):
Sta vam je Ne znam zasto je Kenno editovao prvi post ;)

Ma toliko dilema, a +-10 ET ne igra nikakvu ulogu još je i bolje ako se malo smanji...dodavanje distancera jedino što mogu zatrebati duži šarafi...
 
Član
Samo će ti biti malo izbačeniji točkovi...odnosno 5 ili 8 milimetara po jednoj strani u odnosu na fabriku...Razmak između dva točka na istoj osovini se povećava za 10 ili 16 mm...što doprinosi i boljoj stabilnosti...

Nedavno sa fabričkih točkova ET44 stavio druge ET35 i nikakvih problema...smanjenjem ET-a u odnosu na fabriku bitno je samo da guma ne češe o blatobran..ali +-10 je generalno neproblematično na svim autima...
 
Član
Pa ti sada ako stavis distancer od 5mm onda ce ti biti et25, znaci koliko ti sada stoji sa distancerom ce jos izaci van jos 5mm
Edit: ovo se odnosi na felge sa tim ET30
 
Član
iskreno ne znam da li da vracam distance na auto ili da stavim bez njih. vidjet cu kad namontiram kako se ponasa ako bude cesalo unutra stavim distancer a ako ne bude onda jos bolje necu stavljati nista
 
Član
Ako ti je fabricki ET35 na 7jota felgi i sada ti je 7jota felga samo ET30, nema sanse da cese unutra za amortizer ili nesto, jer ti ta felga ide 5mm vise van nego ova fabricka, samo moze cesati od obrvu kad naletis na rupu.


Evo da ti pojasnim, ja tim starim felgama i novm ako su isto jota (sirina felge ista) znaci na tim novim felgama kad stavis na auto, ispada kao da si vec stavio 5mm distancer, kontas, jer su vec pomjerene za 5mm u odnosu na te sto ti kazes fabricke ET35. Sto ti je manji ET (ET30, ET20,ET15) to ti felga sve vise ide prema van auta, siris auto kao da stavljas distancere kontas, a sto ej veci ET recimo 50, znaci da felga ide unutra prema ovjesu i sasiji. Ja mislim da sam dosta jasno ovo ti sada rekao.
 
Legend
emirEX_sa je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Dodavanjem distancera od 50mm dobijaš ET 80.

EDIT: Pretpostavljam da si mislio na distancer od 5mm, onda će ti biti ET 35.

ET ti je rastojanje glavčine od sredine felge. Ako povećavaš ET, felga ide napolje, a ako smanjuješ, uvlači se pod blatobrane, odnosno, ide unutra. Valjda si me skontao.;)

Skontao. Znaci dodavanjem dolazim u fabricki okvir 35-38

Hvala

nisi dobro skontao
ako je et 35
dodavanjem dobijas 30
;)
 
Član
Zamisljaj to kao da imas felge koje imaju taj ET koji tebi odgovara i jos distancere od 5mm zajedno s njima montirane.
 
Član
hvala na pomoci.
aBd javim se kad namontiram da s vama podijelim svoje iskustvo, nadam se da ce biti pozitivno.
gume su narucene, danas stigle 2 a druge dvije uskoro, dimenzija 185/55R15
 
Član
Natjerao si me da crtam u paint-u :lol::lol::lol:
Evo slike i ona ti sve govori :cool:

62892397.png
 
Top