ET alu felgi - dilema

ET alu felgi - dilema

Član
Pogubio sam se citajuci razne teme koje govore o ET-u felgi.
Naime interesuje me
* dodavanjem distancera se povecava ili smanjuje ET?
* alu felge fabricke ET 35-38, ja kupio alu sa ET30, da li dodavanjem distancera od 50 mm dobivam ET 35 ili ET 25.

Hvala na odgovorima
 
Član
Dodavanjem distancera od 50mm dobijaš ET 80.

EDIT: Pretpostavljam da si mislio na distancer od 5mm, onda će ti biti ET 35.

ET ti je rastojanje glavčine od sredine felge.
 
Član
offset_diagram.gif
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Dodavanjem distancera od 50mm dobijaš ET 80.

EDIT: Pretpostavljam da si mislio na distancer od 5mm, onda će ti biti ET 35.

ET ti je rastojanje glavčine od sredine felge. Ako povećavaš ET, felga ide napolje, a ako smanjuješ, uvlači se pod blatobrane, odnosno, ide unutra. Valjda si me skontao.;)

Skontao. Znaci dodavanjem dolazim u fabricki okvir 35-38

Hvala
 
Član
Kad je ET 0 znaci da je srce (srediste sto nalijeze na disk) felge na sredini tacno felge, ako je ET35 znaci da je pomjereno prema vani (prema vanjskom dijelu felge), sto znaci da felga ide unutra i sto ej veci ET felga ce biti sve uvucenija, sto je manji ET felga sve vise ide van. Ako je ET-10 to znaci da je felga pomjerena za 10mm od sredine felge (prema unutarnjem dijelu felge), sto znaci da doosta ide van i sa dodavanjem distancera od 5mm na ET35 ce da bude ET30. Evo i slike a ona ce ti dosta dobjasniti.

http://www.alloy-wheels-store.com/images/offset.gif
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Dodavanjem distancera od 50mm dobijaš ET 80.

EDIT: Pretpostavljam da si mislio na distancer od 5mm, onda će ti biti ET 35.

ET ti je rastojanje glavčine od sredine felge. Ako povećavaš ET, felga ide napolje, a ako smanjuješ, uvlači se pod blatobrane, odnosno, ide unutra. Valjda si me skontao.;)

Skontao. Znaci dodavanjem dolazim u fabricki okvir 35-38

Hvala

Da, dolaziš u fabrički okvir, to sam dobro napisao.
IZVINJAVAM SE!!!
Pogrešno sam napisao, ali sam u glavi kontao i nisam se dobro izrazio. U pravu su ostali, znači kad se povećava ET, felga ide unutra jer se povećava rastojanje od sredine felge. Izvinjavam se još jednom, stvorio sam sebi pogrešnu sliku u glavi, ali sad sam se sjetio, a vidim da su me već momci ispravili.:cool:
 
Top