ebay iskustva i sl

ebay iskustva i sl

Administrator
Pošto je tema relativno mlađa da pitam nešto oko registracije na ebay.

Popunio sam sve podatke, i sada me je prebacio na stranicu gdje trebam da potvrdim identitet i to je li moja kartica. Traži mi broj kartice, unesem, traži do kada važi i to unesem, i na kraju mi traži kod sa 3 cifre sa kartice i njega unesem i na kraju mi izbaci grešku

You must correct the following before proceeding:
Credit card number - your card could not be authorized. Please correct the information on the card number, check number and the expiration date.

E sad je li moguće da izbacuje grešku što imam 0 KM na računu?
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
Pošto je tema relativno mlađa da pitam nešto oko registracije na ebay.

Popunio sam sve podatke, i sada me je prebacio na stranicu gdje trebam da potvrdim identitet i to je li moja kartica. Traži mi broj kartice, unesem, traži do kada važi i to unesem, i na kraju mi traži kod sa 3 cifre sa kartice i njega unesem i na kraju mi izbaci grešku

You must correct the following before proceeding:
Credit card number - your card could not be authorized. Please correct the information on the card number, check number and the expiration date.

E sad je li moguće da izbacuje grešku što imam 0 KM na računu?
moguće je i to (jer prilikom verifikacije mora ti skinuti dolar i nešto kad to odrade uzmeš izvod u baci nađeš tu transakciju ukucaš kod i oni ti vrate taj dolar i nešto....)ali i vrsta kartice koju si označio ako je visa mora bit visa ako je mastercard mora bit mastercard....
 

IGY

Član
cek kad registruje karticu na paypal dobijes u mjesecnom izvjestaju kod koji uneses, tj sigurnosni kod, bar je tako kod mene bilo prije par godina, sad jel se nesto promjenilo od tad ne znam
 
Administrator
Nisam nista oznacavao...

Popunio standardne podatke i sada mi izbacio za karticu...

do ovog dijela sam dosao

Z9op.jpg


i kada popunim prazna polja izbaci mi grešku koju sam gore naveo, naravno samo na njemačkom :)

edit:
@IGY: Sve što mi traži na ovoj slici ima na kartici..
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
Nisam nista oznacavao...

Popunio standardne podatke i sada mi izbacio za karticu...

do ovog dijela sam dosao

Z9op.jpg


i kada popunim prazna polja izbaci mi grešku koju sam gore naveo, naravno samo na njemačkom :)

edit:
@IGY: Sve što mi traži na ovoj slici ima na kartici..

vidi možeš li kliknuti na te icone od vise ili mastercarda...
jesil ovo preskočio:


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Reg se na paypal, na ebay nemoras regat karticu, kad nes kupiš samo izaberes paypal i onda paypalom platis

Sent from my HTC using Tapatalk
 
Član
pioneer-cicu odi do banke i uzmi izvjestaj i imas transakciju od 1,99$ i taj kod kada upises taj kod vrate ti te dolare na racun i to je sva nauka
pozuri subotom banke rade do 13

i da savjet svima vama koji placate preko neta nemojte koristit kreditne kartice,.
banka vam zaracunava kamatu na tu transakciju(maa kazu da nije tako al saberite na kraju mjeseca) jer po banci vi ste podizali novac sa nje a ne placali, i na njoj nemate tako rec kontrolu troskova nemate uvid u stanje onaj limit brzo nestane,. teze dokazat banci jesel vi koristili i sl
koristite samo klasicne tekuce racune ako je potrebno otvorite dodatnu karticu i koristite je samo za placanje,.
 
Član
Meni je ovo izbacivalo kad sam probo sa karticom od hipo banke
a kad sam od rajfajzena onda je moglo i sve fercera a ja mislim da nema veze
dali imas na racunu para jer ja mislim da mozes uc u minus bar je tako kod mene
bilo
 
Član
razlike ima izmedju hipo i raiifeisen to sam neki dan vidjeo
ne podrzavaju internet kupovinu sa obicnim kartica tj. imaju neku spec karticu za net placanje probajte je izbjegavat jer nakon godinu dana koristenja koje je free pocnu vam naplacivat za svaaku transakciju naknaduu
 
Član
Sto se tice kartica najbolja je od ProCredit Bank Visa electron, koristim je od 2007 godina pa do danas za ebay i paypal, do sada je proslo sigurno preko 5000$ za kupovine putem ebaya, uzimaju samo za odrzavanje 1.5km mjesecno. Narucivano je sve i svasta, aa samo jednom sam pukao carinu i to 2009 i to na xenone zato sto su bila tri paketa aa islo je preko dhl-a...;)
 
Član
Imam jedno pitanje za vas iskusnije, narucio sam nesto, stiglo je,prosao je rok za podizanje i paket je vracen ( nisam bio tu ) Kakav je sad proces, da li mogu dobiti ponovo paket ako platim ponovnu dostavu?
 
Top