ebay iskustva i sl

ebay iskustva i sl

Član
SOLEmir je napisao(la):
evo i od mene usputno pitanje sta radite ako za šiping nije navedena BiH

kontaktirate prodavaca i pitate ga hoce li poslati ??:icon_question:
da kontaktiras prodavca i dogovoris pitas koliko bi kostalo, kako koji prodavac neki hoce neki nece shippati za bosnu :) ..
 
Član
sve ok sa njima jedan paket nisam primijo 30 dana ljudi provjerili i meni vracen novac kazite mi gdje je najkvalitetnija i najpovoljnija crvena carbon folia na ebay ko vas snadbjeva;)
 
Član
otkud vam to da dhl i slicno ne ide na carinu :icon_question: onda se oruzje, droga,.. ne bi ni svercovalo, vec slalo brzom, et malo das soferu a on to kao da proleti sve kontrole :D

sve sto ide iz inozemstva zavrsi na carinskoj kontroli i oni odlucuju sta dalje, hocel se carinit,... samo sto recimo dhl, imaju svoje zastpunike tamo i rjesavaju "direktnije" sa carinom,...
 
Član
novce vrate vecinom kada ustanove da si upravu da ih nezahebajes,.
mada svi vrate cim posaljes da nisi paket primio,.,
jednom su mi trazili da donesem iz nase poste da nisam prmio paket, nekipapir, ali kod nas bhposta ne vodi evidencije za te posiljke u kovertam sto i zasto neznam mada jekinez vratio novce kada mu se vratila koverta

a ako nema navedena bih i ne salju ovamo samo im posaljes poruku naplate nesto malo vise i salju,. il ako ne ima drugi kinez on salje
 
Član
to ej sto se tice kinezas..a npr evropejci da tako nazovem :p ako na ebay nepise da ship-a za bih posalje upit..eh sad..i tu ima razlike ima vise folova neki uzmu vise neki manje da postarinu..
 
ja sam cuo da se sve posiljke prate i da je veoma lahko provjerit jel ti stvarno nije stigla posiljka ili pokusavas nekog prevarit...zato i ne mozes odmah dignut uplacene pare od kupca,valjda mora proci mjesec dana ;)
 
Član
evo kako su meni opisali kako ide posiljka pismo iz kine/hongkong\
Ako ide preko rojal air mail,.,
Prvo u njihovu postu gdje sortiraju, onda avionom dorusije sto tu neznam onda se odatle salje za koju je sta zemlju sve sto dolazi u bih ide ide na carinu gdje oni nasumicno il one sumljive pakete otvaraju,. Ako na skenerima na carini imaju neku smetnju nije im jasno sta je u paketu otvaraju,. Vecinom otvaraju skuplje posiljke, i ako je u paketu nesto od zice provodnika to otvaraju sto neznam,.,
Ako vam cesce dolazi isti artikal recimo mjesecima meni je dosao taj inspektor moja je greska bila sto sam za jednu firmu narucivao te led diode pa me je samo upzorio mada nisam vise nista narucio od led,.,
Svi paketi idu na carine svake drzave u kuju ulaze i izlaze jbga prvi bi ja nanu u dhl zamoto i poslo negdje,.,.
A ako neki artikal nema kod nekog kupca kina je velika
A i svaki prodavac trazi da mu date onu zvjezdicu da ga ocjenite jer niko nece kupit od onih sa losom reputacijom

Sve posiljke se prate,., kako neznam,.,al ako je ne preuzmete ona ide nazad posiljaocu,., koliko mora stajat u posti da se to desi neznam,.,
I samo ako dolazite u bh postu po paket moras bit dobro smiren dok razgovaras sa njima
 
Član
Pošiljke se ne mogu pratiti ako ne dobijete "tracking number". To Kinezi često ne daju jer im je to skuplja opcija. Iz Kine da ide preko Royal Air Mail a to je pošta Velike Britanije? Zanimljivo.

Ono što sam ja naručivao dosada nikada nije bilo carinjeno, doduše ništa skupo, xenone od 100 maraka, dok su naši lokalni prodavci uzimali maržu od 100 maraka, pa te ovdje izađe 200.

Ono što sam dobijao u pismu, led diode uglavnom, što i ovdje uzmu marže 10-15 maraka, ništa nisam plaćao na carni. Ako je u pitanju paketić ili paket dosada su samo naplaćivali carinski pregled od 3,5 km.
 
Član
Customs clearance processing complete


January 30, 2012, 2:28 pm


BOSNIA-HERZEGOVINA


Proof of Delivery




Customs Clearance


January 30, 2012, 8:35 am


BOSNIA-HERZEGOVINA





Customs Clearance


January 27, 2012, 1:21 pm


BOSNIA-HERZEGOVINA





Processed Through Sort Facility


January 27, 2012, 12:59 pm


BOSNIA-HERZEGOVINA





Processed Through Sort Facility


January 22, 2012, 9:26 pm


ISC CHICAGO IL (USPS)





Arrived at Sort Facility


January 22, 2012, 9:25 pm


ISC CHICAGO IL (USPS)





Dispatched to Sort Facility


January 21, 2012, 3:33 pm


PROSPECT HEIGHTS, IL 60070





Acceptance


January 21, 2012, 1:34 pm


PROSPECT HEIGHTS, IL 60070


ev npr iz use, daju ti broj i pratis , samo meni je smijesno koliko nekad zna da ostane na nasoj carini...

sta se meni desavalo nekoliko puta, paket stoji sedmicu na carini, od sa-do ze mu treba minimalno 24sata, pa jos toliko stoji u ze, pa i dalje nema postara kod mene... pogledam gdje je paket, pise neuspjeo pokusaj urucenja posiljke ali u kaknju :icon_rolleyes:

odem na postu, veze one nemaju, cekaj jos koji dan, odes i tek onda se pojavi paket... stoji na njemu kao neuspjeo pokusaj urucenja, a taj dan stoposto neko bio u kuci... sada il im je bilo mrsko, ili fulali, tko ce ga znat, a to se desilo barem 3 puta... na paketu sve fino stoji adresa, oni napisali neuspjeo pokusaj itd.. i pored pise rukom kakanj :lol:
 
Član
Ja sam narucivao satelitsku karticu HD za racunar dok jos nije bilo kod nas da se kupi . Vrijednost bila oko 80eura i uzeli mi jos 70km carine i kojekakvih provizija . Mislim da je bila samo greska sto je naruceno iz radnje (firme) pa je bio upakovan original racun i garancija , sve popunjeno i ovjereno .
 
Top