E30 swap s54(M3 e46)

E30 swap s54(M3 e46)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dakle ubacivanje s54 u DEDU :D ... naslov sve kaze... moje je da vas pitam sta treba sve ojacati, kako , kod koga je najbolje otici za ovaj operativni zahvat?? Koliko bi kostalo (makar okvirno) ?? Lijep pozdrav :123:
 
Član
kako neko moze da ti da odgovor, i da jos bude konstruktivan kad ti pitanje pociva na masti?
posto si napisao "swap" to te cini velikim poznavaocem automobilizma pa mozes na ovakvom forumu postaviti temu da i drugi naprdjuju sta se moze uraditi na jednom takvom imaginarnom projektu.

Ovaj operativni zahvat ne moze niko napraviti jer je u praksi apsurdan, u BiH bar ne, jer su E46ice sa tim motorom retke posebno u stanju kada mogu donirati motor i ostatak vitaalnih delova... kako god, nema dalje diskusije, glupo je pitanje.
 
Član
Prijatelju ubaci 35 iz 735 ili 535 to svi rade, i kocka ima da dere sasvim pristojno za normalne pare, to sa m3 e46 je naucna fantastika.
 
Član
deez je napisao(la):
kako neko moze da ti da odgovor, i da jos bude konstruktivan kad ti pitanje pociva na masti?
posto si napisao "swap" to te cini velikim poznavaocem automobilizma pa mozes na ovakvom forumu postaviti temu da i drugi naprdjuju sta se moze uraditi na jednom takvom imaginarnom projektu.

Ovaj operativni zahvat ne moze niko napraviti jer je u praksi apsurdan, u BiH bar ne, jer su E46ice sa tim motorom retke posebno u stanju kada mogu donirati motor i ostatak vitaalnih delova... kako god, nema dalje diskusije, glupo je pitanje.

Na ovome forumu je sve apsurdno i mastovito sto je imalo ozbiljnije,nego svi rade sablonski sitne stvari,svi se smatraju nekim tunerima a svi rade na principu "spusti,zatamni,stavi gljivu,cipuj i vozi" tako da im je apsurdan i sam izraz "swap" ,ovde sam licno pitao za savjete kako i sta i nadajuci se da cu makar od par rijetkih ljudi koji se iole razumiju dobiti par savjeta sto se tice toga,jer kazem nisam ni ja toliki extremni poznavalac ... a ne hocu li naci s54-ku... vjerovatno ce biti i komentara tipa skupo i tako dalje.... ljudi zaboravljaju da su na forumu koji ima Domenu TUNING... LP

Ili makar u gorem slucaju M54...
 
Član
sipa je napisao(la):
deez je napisao(la):
kako neko moze da ti da odgovor, i da jos bude konstruktivan kad ti pitanje pociva na masti?
posto si napisao "swap" to te cini velikim poznavaocem automobilizma pa mozes na ovakvom forumu postaviti temu da i drugi naprdjuju sta se moze uraditi na jednom takvom imaginarnom projektu.

Ovaj operativni zahvat ne moze niko napraviti jer je u praksi apsurdan, u BiH bar ne, jer su E46ice sa tim motorom retke posebno u stanju kada mogu donirati motor i ostatak vitaalnih delova... kako god, nema dalje diskusije, glupo je pitanje.

Na ovome forumu je sve apsurdno i mastovito sto je imalo ozbiljnije,nego svi rade sablonski sitne stvari,svi se smatraju nekim tunerima a svi rade na principu "spusti,zatamni,stavi gljivu,cipuj i vozi" tako da im je apsurdan i sam izraz "swap" ,ovde sam licno pitao za savjete kako i sta i nadajuci se da cu makar od par rijetkih ljudi koji se iole razumiju dobiti par savjeta sto se tice toga,jer kazem nisam ni ja toliki extremni poznavalac ... a ne hocu li naci s54-ku... vjerovatno ce biti i komentara tipa skupo i tako dalje.... ljudi zaboravljaju da su na forumu koji ima Domenu TUNING... LP

Ili makar u gorem slucaju M54...

Svaka cast na ovome "spusti,zatamni,stavi gljivu,cipuj i vozi"...Sve se svodi ovdje na isto,nego potrazi nekog sposobnog mehanicara pa vidi sa njim,mapirajte nesto,ja znam jednog momka u Gornjem Vakufu da je se sa tim bavio jedno vrijeme,swapom motora,ubacivao je dosta vr6 motora u golfove 2 masovno,jos par swapowa je odradio extra ukljucujuci ubacivanje motora 3.0 v6 sa puga 406 coupe u peugeot 205 i cak dizel motor od istog auta 2.2 HDi u puga 205...Sa tim je se strucno bavio ali nazalost ne radi to vise :S Kao sto sam reko malo se raspitaj za dobre mehanicare okolo,jest da kosta ali ako imas mogucnost raspitaj se pa ako ista moze gruvaj :d Sretno
 
Član
Matej19 je napisao(la):
sipa je napisao(la):
deez je napisao(la):
kako neko moze da ti da odgovor, i da jos bude konstruktivan kad ti pitanje pociva na masti?
posto si napisao "swap" to te cini velikim poznavaocem automobilizma pa mozes na ovakvom forumu postaviti temu da i drugi naprdjuju sta se moze uraditi na jednom takvom imaginarnom projektu.

Ovaj operativni zahvat ne moze niko napraviti jer je u praksi apsurdan, u BiH bar ne, jer su E46ice sa tim motorom retke posebno u stanju kada mogu donirati motor i ostatak vitaalnih delova... kako god, nema dalje diskusije, glupo je pitanje.

Na ovome forumu je sve apsurdno i mastovito sto je imalo ozbiljnije,nego svi rade sablonski sitne stvari,svi se smatraju nekim tunerima a svi rade na principu "spusti,zatamni,stavi gljivu,cipuj i vozi" tako da im je apsurdan i sam izraz "swap" ,ovde sam licno pitao za savjete kako i sta i nadajuci se da cu makar od par rijetkih ljudi koji se iole razumiju dobiti par savjeta sto se tice toga,jer kazem nisam ni ja toliki extremni poznavalac ... a ne hocu li naci s54-ku... vjerovatno ce biti i komentara tipa skupo i tako dalje.... ljudi zaboravljaju da su na forumu koji ima Domenu TUNING... LP

Ili makar u gorem slucaju M54...

Svaka cast na ovome "spusti,zatamni,stavi gljivu,cipuj i vozi"...Sve se svodi ovdje na isto,nego potrazi nekog sposobnog mehanicara pa vidi sa njim,mapirajte nesto,ja znam jednog momka u Gornjem Vakufu da je se sa tim bavio jedno vrijeme,swapom motora,ubacivao je dosta vr6 motora u golfove 2 masovno,jos par swapowa je odradio extra ukljucujuci ubacivanje motora 3.0 v6 sa puga 406 coupe u peugeot 205 i cak dizel motor od istog auta 2.2 HDi u puga 205...Sa tim je se strucno bavio ali nazalost ne radi to vise :S Kao sto sam reko malo se raspitaj za dobre mehanicare okolo,jest da kosta ali ako imas mogucnost raspitaj se pa ako ista moze gruvaj :d Sretno

Hvala ti haveru, ako ti ne bude tesko, ipak ce tebi biti koliko toliko lakse da mi samo zbavis broj od tog covjeka, ako se jos uvijek bavi...:icon_question:
A to da kosta, to je neosporivo...Medjutim ako cemo vec gledati racunicu... uzmimo u obzir da ovaj V6 od 130 konja u kockici trosi 15-16 gradske... to je skoro kao i E30 M3 a i mislim da mu potrosnja ne odskace previse i od ove S54-ke u e46-ici koja je bruku jaca... Na kraju krajeva da me interesuje koliko kosta zar mislite da bih stavljao S54 u auto staro 30 godina?? :D To je cejf i nema cijenu, a da ne govorim koliko mi je draga ta kocka...
 
Član
Slobodna procjena 18ak godina, jaja se tek spustila i pocela da svrbe i 200+sati na nfs zanru na xfire???
A stoji komentar da mozes drugi motor staviti i olaksati si zivot (odrzavanje, djelovi) mada ako je bas zapelo za taj motor onda ok.
 
Član
Davor_ je napisao(la):
Slobodna procjena 18ak godina, jaja se tek spustila i pocela da svrbe i 200+sati na nfs zanru na xfire???

Jeste pocela su nenormalno da svrbe(hvala ti sto se zanimas) i nije 200+ sati nego 5000 vauuu furam se na Jap style,sa 5 boca NOS-a u gepeku,I da mi Pišti BOV, i vatru u auspuhuu, i 700 kg plastike na autu ... da daaa :) to su posljedice NFS :) .... Imas li jos kakvih pametnih procjena???? Lijeci komplekse na drugim stvarima...ovdje ti bas uspijeh na tome i nije zagarantovan :/

:icon_evil:
Jer ima i drugih tema... ovdje nemoj molim te da ubijas dosadu... ljudima sam se obratio za pomoc a to ti ne cinis, ni najmanje :)) Unaprijed hvala...
 
Član
Druže nazovi Srđana u Gradišku, vidi sa njim šta on kaže i koga ti predlaže za takvo što... i najbolje će tako da bude za tebe sigurno, ako već to hoćeš i tolike pare ulupat... ovdje će te samo pojedinci popljuvati i izgubit ćeš moral da dolaziš...

Nije on jedini, ali će ti sigurno dati najbolji i najkorisniji savjet, pa ćeš znati na čemu si...

lijep pozdrav.
 
Član
Drug,nemoj nikoga ovdje pogresno shvatiti,ali da ozbiljno mislis potrositi 10-15k eura na ovakav projekat,vjerovatno si onda veliki ljubitelj i znao bi kome se obratiti i vec poceti raditi i izvjestavati o napretku!!
A to pljuvanje na nacin na koji funkcionise ovaj forum,stvarno nema smisla...da nas ne yebu finansije,svi bi mi swapovali masine iz GT-Ra i slicnih u svoje male gradske jurilice...
Zato,kao sto Antrax rece,nazoves Srdjana i reci ce ti neke stvari...toliko...pozz
 
Milos Tosic iz Topole je ubacio motor od M5, e34 cini mi se.U pitanju je 3.6 pa ako te zanima mogu provijeriti pojedinosti?Mozda si cuo za tog BMW-a, poznat je kao Labud. .
 
Član
Moze se sve uraditi , Moze sei motor naći , radilo se već sa m30. m60. s50 , s38 zasto nebi ugurali i s54 :D
nista nije nemoguce a okvirna cijena nepostoji jer jbg kocka je to uvjek trazi nesto bolje vise brze jace... A to sta spominju 3.5 motor... to se ubaci u kocku za jednu vecer i prosto ko pasulj... i NEZANIMLJIVO .
Po meni motori iz M odjela su odlicni ali preskupi moj savjet ako ces baciti pare onda V8 majka. Jedini na balkanu kome bi prepustio svoje auto sam ja sam i moja ekipa ali nebi radili nekome drugom ili BMW KLINIK iz Beograda covjek je u kocku ubacio sve sta se moze i nemoze ubaciti.

Sad s54 je sam po sebi nezgodan za e30 zbog svojih dimenzija, kartera, mjenjaca, elektronike koja nije kompaktibilna sa onom iz kocke itd itd.. e36 je puno prihvatljivija opcija za gutanje tog motora.. Ali kako god bez 10 000e nemas sta razmisljati o tome

B.M - Floyd je napisao(la):
Milos Tosic iz Topole je ubacio motor od M5, e34 cini mi se.U pitanju je 3.6 pa ako te zanima mogu provijeriti pojedinosti?Mozda si cuo za tog BMW-a, poznat je kao Labud. .

ma sta je bola miloš ubacio hahaha Ako mislimo na istog lika sta fura onu izdrkotinu od ascone LOL
 
Član
sipa je napisao(la):
Medjutim ako cemo vec gledati racunicu... uzmimo u obzir da ovaj V6 od 130 konja u kockici trosi 15-16 gradske... to je skoro kao i E30 M3

MOLIM te, reci mi, koji to sestak V konfiguracije ima u kocki? a da ima 130KS i da trosi 15-16 litara? A pretpostavljam da imas par kocki M3 pa znas koliko trose
 
Član
Sto beze trosite vrijeme i pisete??

"Zdravo ja sam amar :D nazalost imam samo 15 godina i nemam vozacku,normala volim aute,znam vozit i nerijetko maznem auto od starog i vozam se :D
P.S. Eh imam pitanje da ne bih otvarao bezze novu temu,sta mi moze murija ako me ufati bez saobracajne i vozacke,sta ce uradit?? jel neka novcana kazna ili??"
 
:lol::lol:
Koja valjanja balvana,i ja ne kuzim sto se trudite ojasnjavati vidi se da je lik bombas...pravi tuneri sarafaju u garazi ne mlate po tipkovnici....
A neznam koji je gust tuninga kad ti netko sve uradi i ti samo platis...nema osmijeha na licu dok si sam ne slozis auto onda ces ga znati i cijeniti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top